Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Sizce dünyadaki eşcinsellik düşmanlığının (homofobinin) sebebi ne olabilir?

%42,0Eşcinsellerin toplumda ahlaki olmayan sapkın yöntemlerle hayatlarını kazanma yolunu seçmeleri
%41,2Dinsel dogmalar
%39,2Toplumsal cinsiyet normları (Kadın ve erkeğe biçilen cinsiyet normu)
%27,3Eşcinsellik konusundaki bilgisizlik
%12,2Diğer:
%9,8İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 245 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 103 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Cinsel sapkınlığı ve ahlâksızlığı teşvik eden onca şeye rağmen dünyada hâlâ etik değerlere bağlı insanlar vardır. Bu tepkileri haklı ve yerinde buluyor, her daim devam etmesini temenni ediyorum.
12 Temmuz 2012
cherry24: İnsanların bu konuda yıkılamaz bir tabuya sahip olmaları, eşcinselliği toplum içerisinde bir 'ayıp'tan öteye götüremiyor ne yazık ki. Toplumsal olarak bunu aşabilmek konusunda kendimizi özgürleştiremiyoruz. Ve bunun asıl nedeni de yanlış bilgilere sahip olmamız.
18 Temmuz 2011
dpd06: Genelde erkeklerdir homofobik olanlar,bir de homoseksüel erkeklerden korkarlar,'ibne' falan gibi çirkin yakıştırmalarda bulunurlar,ama nedense homoseksüel kadınlara karşı inanılmaz bir hoşgörüleri vardır.Kahvede homoseksüellere ibne derken,gece travestilerle fuhuş yapmaktan da hiç çekinmezler.Dinle,toplumla,ahlakla alakası yoktur homofobinin,tek sebep kendilerine bir homoseksüelin birşey yapması korkusudur.
26 Eylül 2010
canbayrakdar: Bence toplum eşcinsellerden korkuyor.
26 Eylül 2010
heartstopper: Bence nedeni gayet acik.Escinseller icinde bulunduklari durumu kendi cinsel tercihleri olarak tanimliyor ve buna saygi duyulmasini bekliyor.Hadi diyelim bunu kabul ettin.Bu sefer örnegin pedofiller cikip demiyecek mi 'bizim de cinsel tercihimize saygi duyun' diye? Bana göre homoseksuellik kabul gördügü an öteki diger suc olarak kabul edilen bazi cinsel islemleri kabul etmek zorundasin bu da dünyada etik kurallarinin yok olusu anlamina gelir.
9 Haziran 2010 . 1 üye beğendi
haymatlos: Freud eşcinselliği bir hastalık olarak tanımlıyor,ben de hastalık olarak görüyorum ve cinsiyet rollerine uygun olmadığı için yadırgıyorum
8 Haziran 2010 . Polemikleri Oku
meşmet: Ahlaki değerlere aykırı görüyorlar eşcinselliği,bu yüzden olabilir...
24 Temmuz 2009
berxay: Eşcinsel denilince hemen sapıkların insanların akla gelmesi olabilir. Tabi bunda en büyük etken Televizyon. Çünkü: Bütün dizi filmlerde eşcinseller sapıkmış gibi gösteriliyorlar.
24 Temmuz 2009
berkant21121: bunun sebebi tamamen, erkeklerin ön yargısı, eşcinsellik bir cinsiyet değildir, eşcinsellik bir tercihdir
9 Şubat 2009 . Polemikleri Oku
fidem: Toplumlardaki 'diğer' bağımlılığından ve önü kesilemeyen cehaletten öteye gitmez nedenler. Gerçi kimi vakalarda ciddi psikolojik sorunların da sebepler arasına girdiği gözlemlenmiş.
12 Aralık 2008 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: yedincimühür . 9 Kasım 2006