Anket Sitesi

Anket Sonuçları

CNBC-e de yayımlanan 'Dexter' adlı dizide Dexter Morgan adlı bir seri katilin hayatı anlatılıyor. 3 yaşındayken gözlerinin önünde annesinin testereyle doğranarak öldürülüşünü izledikten sonra 'kan'a açlık duymaya başlar. Onu evlat edinen polis memuru onun içindeki bu açlığı yok edemeyeceğini anlayınca, bu özelliğini iyiye yönlendirmeye karar verir ve Dexter'ı polis yapar. Ona 'Madem birini öldüreceksin o zaman polis merkezinde bulunan dosyaları araştır ve faili meçhul cinayetlerin katillerini bul ve onları öldür' der. Kısacası Dexter, polisin yakalayamadığı katilleri yakalar ve elleriyle doğrayarak öldürür. Sizce Dexter Morgan bir kahraman mıdır yoksa vahşi bir katil mi?

%34,6Vahşi bir katildir
%29,6Kahramandır
%25,3Ben karar veremedim
%10,5Bence Dexter Morgan şudur;
Ankete Katılım: 162 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 58 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

partocar: Morgan katilleri öldürerek onların muhtemelen işleyeceği cinayetleri önlemiş oluyor. O yakalamazsa polis teşkilatı yakalayamıyormuş zaten. Yakalayıp hapse atsa ömür boyu orada kalacaklar ya da çıkıp yine suç işleyecekler. En yararlı katildir diyorum.
29 Mart 2013
bjk1903: Dizinin birkaç bölümünü seyrettim. Dexter karakterinin yaptıkları elbette hukuka aykırıdır. Ama hiçbir yerde doğru dürüst işlemeyen adalet sistemi karşısında bu karakterler ortaya çıkması ve insanlarca desteklenmesi gayet doğaldır. İnsanlıktan nasipsiz bazı mahlûklar için keşke bir örneğinden Türkiye'de de olsa diyorum. Hâsılı belki kahraman değildir ama kesinlikle en adaletli kötü adamdır kendisi.
24 Mayıs 2012
serginho: Adamdır adam.
21 Ekim 2011
dpd06: Dexter bence kahramandır,adalet denen kavram tamamen güçlüye yarıyor.
27 Temmuz 2010
herehuro: Kötüleri öldürmezse abisi gibi psikopat seri katil olabilirdi ama.
22 Temmuz 2010
altayy: Dexter; antikorların yok edemediği mikropları öldüren antibiyotiktir.
4 Mart 2010
kagu: Dexter favori dizimdir. Ankette polis olduğu söylenmiş ama Dexter polis departmanında çalışan bir kan analizisti. Seviyorum bu karakteri ve nedense kızamıyorum.
4 Mart 2010
Ugugug: Seri katildir, hiçbir suçluyu öldürme taraftarı değilim; insanlara mümkünse ikinci, üçüncü, ... ne kadar gerekiyorsa [o kadar]ıncı şans verilmeli bence.
20 Temmuz 2009 . Polemikleri Oku
Dilemma: Vahşi bir kahraman.
21 Haziran 2009
62yurtsever: Faili meçhulü aydınlatıp katili buluyorsa yargıdada ıspatlanır zaten.Gidipte öldürmesi cinayete girer bence.Türkiye'de olmuyormu sanki bunlar gibi olaylar.Hep vardı umarımartık olmaz.
13 Şubat 2009
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 26 Eylül 2008