Anket Sitesi

Anket Sonuçları

ERKEKLERE ÖZEL: Kadınların araba kullanmasını nasıl buluyosunuz?

%41,5Bence kesinlikle kullanmasınlar, trafiği berbat ediyolar
%27,3Bu konuda kadın-erkek ayrımı yapmak çok yanlış
%13,4Dikkatsiz kullanıyorlar
%8,2Kullanmaları tehlikeli, çünkü trafikte erkekler kadınlardan gözlerini alamıyor
%5,9Erkekler kadar kullanıyorlar
%3,6Erkeklerden iyi kullanıyorlar
Ankete Katılım: 388 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 125 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Trafikte kurallardan başka oluşmuş sürüş teâmüllerden habersiz oldukları için kendileriyle karşılaşmamayı yeğliyorum. Zira bir erkek sürücünün yolda nasıl davranacağını kestirebilirsin ama kadın sürücülerin ne zaman, ne yapacakları pek belli olmuyor. Kendilerine tavsiyelerim; hemen her yerde yavaş gitmek, direksiyonu sıkıca kavramak ve tabir-î câizse saygı nöbeti tutan asker gibi yola bakmak iyi araç kullanmanın ön şartları değildir. Yine de bu konuda gerçekten iyi olan azınlığı tenzih ederim.
26 Nisan 2012
keremege: Çok dikkatli ve iyi araba kullandığımı biliyorum. Ve çok da seviyorum. Hem iyi geliyor bana araba kullanmak. Mesela bugün, sıkıntılarımı atmamı uzun bir süre araba kullanmama borçluyum. Rahatlatıyor. Karışmayın da, kadınlar da rahatça geçsinler direksiyon başına...
20 Kasım 2011
heartstopper: Kadinlar daha cok kücük kazalara sebebiyet verirler,genelde onlarin yaptiklari kazada yarali olsa bile ölü olmaz ama masallah erkekler yaptigi zaman ortalik cenaze yerine dönüyor...erkeklerin cogu zaten trafikte kendilerini birsey zannediyorlar,aslinda hicbirisi kurallari bilmiyor,sadece bildiklerini zannediyorlar.Onlara aciyorum.
30 Temmuz 2010
Fatih_yaşar: Arabadan başka şeye dikkat ettikleri için uygun bulmuyorum.
5 Mart 2010
as1908: Ayrım yapmak yanlış olsa da bayanların çok fazla dikkatli araba kullanmasının özellikle İstanbul trafiğinde bir çok sıkıntıya yol açtığını söyleyebilirim.
16 Ekim 2009
ışıl_ışıl: Erkekler daha yetenekli, kadınlar daha dikkatli. Erkekler kurallara da uymuyorlar, bu durumda bir tehlike oluşturuyorlar trafik için.
2 Temmuz 2009
Ankmehmet: Daha fazla kadın trafiğe çıkmalı diye düşünüyorum.
17 Mayıs 2009
untrain3d: Bir ara kendimi inandırmıştım kadınların da araba kullanabileceklerine ama otomatik vites arabayla trafiğe kapalı alanda kaza yapan kadını görünce fikirlerim de dolayısıyla değişti.
27 Ocak 2009
Eximo: Kadınlar kötü kullanır diyemem ama kötü kullanan birini görünce genelde kadın çıkabiliyor.
2 Ocak 2009
meşmet: bazıları bazı erkeklerden iyi kullanırken bazıları çok dikkatsiz kullanıyor....ona bakılırsa bir kere yaşlı 90 yaşına gözlüklü bir kadının araba kullandığıı görmüştüm.
3 Temmuz 2008
Anketi oluşturan üye: fatihguzel . 15 Ocak 2006