Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Danıştay, 2005 yılında, Bergama'daki altın madeni işletmelerinin çevreye zarar verdiğine ve bu işletmelerin kapatılmasına, altın aramalarının durdurulmasına karar verdi. Yıl 2009, danıştay 7 karar daha çıkartıp, altın aramalarını 7 kez daha yasakladı. Bergama'da altın madenleri hala işletiliyor. Yine yerel bir mahkeme, trafiğin güvenli olmadığı gerekçesi ile Ankara Sıhhiye köprüsünün trafiğe kapatılması kararını aldı ancak köprü hala trafiğe açık. Danıştay, Kızılay eski Başkanı Ertan Gönen'i yargı kararıyla görevine iade etti ancak ilgili karar yine uygulanmadı. Erkan Gönen görevini geri alamadan vefat etti. Hukuku hiçe sayan bu uygulamaları yürürlüğe koymak için ne yapmalı?(Bu şekilde daha bir çok örnek vardır)

%40,7Halk bilinçlendirilsin, hükümete kararları uygulatsın
%28,3İlgilenmiyorum
%26,5Aydınlar, gazeteciler, yazarlar, sanatçılar tepki versin
%19,5Yargı uygulatana kadar karar üstüne karar alsın
%15,0Bence şunu yapalım;
%11,5Yargıya güvenmiyorum, hükümetin yaptığı doğrudur
%5,3Ben halimden memnunum kimse bir şey yapmasın
Ankete Katılım: 113 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 38 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Sayıştay, Danıştay ve HSYK dâhil bütün hukuk kurumları siyasallaşmıştır. Bu tür kararları ve hukukun yok sayılmasını artık normal karşılamak lâzım. Yapılması gereken herkesin kendi bilgisi ölçüsünde etrafındakileri bilgilendirmesidir. Bundan başka şuan da elden başka bir şey gelmez.
15 Haziran 2012
rainbow64: Adalet sisteminin daha hızlı işlemesi için bu sektörde çalışacak kişilerin eğitimine daha fazla yatırım yapmak lazım
30 Mart 2011
as1908: Bazı konularda işi yargıya bırakmadan bir nevi etik kurul oluşturulmalı.
27 Eylül 2010
egeli-prens: Bence ilk aşama halkın bilinçlendirilmesi ve daha sonra konu ile ilgili gereken yasaların çıkarılmalı
25 Ağustos 2009
siyahmasal: Toplumsal bilinç yok neredeyse,çoğu şeyden bihaber yaşıyoruz.Ayrıca burası nasıl hukuk devleti,yargının aldığı kararlar nasıl uygulanamz.Önce bunun için çok ağır yaptırımlar olmalı,kanunlar garip halka dayatılınca mı görev yapılmış olunuyor....
30 Mayıs 2009
ayazcem: Dönüp dolaşıp her konu halkı bilinçlendirmede kitlenip kalıyor...Yok yok halk bilinçlenmesin..." Komplo teorisi" filmini izlesin hayatı komplo teorisi olmuş...
14 Mayıs 2009
keremege: Kısa ve öz biçimde, halk bilinçlensin artık diye sokaklara atalım kendimizi de; o halk, anarşistler ülke huzurunu kaçırıyor diye bizi topa tutar. Ne yapmak gerek bilemiyorum ki artık? Bu halk zamanında, ülkesi için ölümü göze alanların hazin sonlarını ayakta alkışlamışken, bu düzene ayak uydurmuş ve destek vermişken, hala da vermeye devam ediyorken, ne yapsak sonuç bu olacaktır diye düşünmekteyim artık. Böyle gelmiş böyle gidecek galiba. Ne acı ya!
12 Mayıs 2009
yalnızdeniz: Öncelikle memurin muhakematı gibi devletin memurlarını yargılamaktan koruyan bürokratik yasaları değiştirecen.Sonra AB yasalarını devreye sokup çıkan mahkeme kararlarını uygulamayan devlet görevlilerini yargılayacan ve cezalarını arttıracan.Görevden alacan.Memur suçlarında,polisin dayak ve nezarethane işkenceleri gibi suçlarda 50 tane imza aramayacak işlemleri hızlandıracan. Bürokratları koruyan,merkeziyetçi devleti çözecen.Yargıya binde 3 yerine %3 pay ayıracan.
9 Mayıs 2009
guvenmu: Yargının verdiği kararlar adil ve doğru olmayınca seçtiği bilir kişiler taraflı olunca böyle oluyor.Dünyada heryerde altın çıkıyor aynı yöntemle neden kimsenin gıkı çıkmıyor. Çünkü biz yılda 10 milyar dolara yakın aktın ithal ediyoruz. İthalat yaptığımız ülkelerde bizim çevrecileri kandırıp üstümüze salıyorlar. Diğerkonuları bilmiyorum ama altın konusunda danıştay yanlış kişilere danıştığı için yanlış kararlar veriyor.
8 Mayıs 2009
efem1905: Kimse kusura bakmasın hiç bir şey yapamayız.
7 Mayıs 2009
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 5 Mayıs 2009