Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Halifelik kurumu yozlaşmasaydı ve devam etseydi, sizce günümüzde 'İslam' adına terör yaratan El-Kaide ve benzeri kuruluşlar olur muydu?

%51,2Olurdu
%30,0Olmazdı
%18,7Kararsızım / Fikrim yok
Ankete Katılım: 203 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 90 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: Bence hiçbir şey değişmezdi, halife bunlara karşı çıktığında halifenin dinden çıktığını söylerler olur biterdi.
7 Mart 2015
bjk1903: Bir kere düşünme yetilerini kaybetmiş, emperyalist uşağı liderlere sahip bu cehâlet mümessili topluluklar İslâm'ın temsilcisi olamaz. Halifelik meselesi ise ümmetçi düşüncenin eskiden beri yeniden tesisini arzu ettiği bir olaydır. Onlara göre İslâm dünyası bir halifenin varlığıyla tek vücut hâline gelecektir. Fakat bu masala sadece tarihten habersiz olanlar inanabilir. Dünya tarihinde din olgusu hiçbir zaman birleştirici olmadığı gibi pek çok kanlı din ve mezhep kavgalarının da kaynağıdır.
24 Kasım 2012
sinasi001: her devirde oldu, olur ve olmaya da devam dedcek
16 Mart 2011
affan: Halifeyi takmazlardı bence yine olurlardı.
15 Ağustos 2010
meşmet: Ne alakası var ki,terör örgütleri hep vardı ve olacaktı zaten,üstelik bu el-kaidenin amacı islam,şeriat vs felan değil,bunlar hep bahane...
4 Mayıs 2009
Held: El-Kaide nin Islamla falan bir alakasi yok.Amerikanin uydurdugu, kendi terör ve katliamlarina zemin yaratmak icin olusturdugu suni örgüttür.Ladin de Amerikanin sadik bir askeridir.
4 Mayıs 2009
oyuncakbulut: Ben bu tür kurumların Müslüman olduğuna inanmıyorum..Bu tip oluşumlar İslamiyeti kirletiyor.
18 Temmuz 2008
Lilimarlen: Olurdu ama halifelik kurumunun yozlaşıp yozlaşmamasıyla, terörün alakasını kuramadım ben.
4 Temmuz 2008
r.berkan21: araplar hep böyle :)
10 Mayıs 2008
quartz: halifelik bir devlet makamıydı sonradan ise islam dünyasını kendine bağlamak için kullanılan bir düzen oldu yani osmanlı imparatoru imparatordu bide halife oldu bundan anlaşılacağı gibi bunun halifelik ile ilgisi yok islam bir yerde bireysel bir din, yaptığının yanlışını hepsi bilebilir biraz islam adına yaşamışlarsa sorun kimin taşeronu oldukları esasen ne için yaptıklarını bulmakta..
6 Mayıs 2008
Anketi oluşturan üye: d-genc . 5 Kasım 2007