Anket Sitesi

Anket Sonuçları

AKP'nin seçimlerde %45 oy almasının nedenleri nelerdir?

%53,8İktidarın, medyanın gücünü lehine kullanması
%46,2Muhalefetin yetersiz oluşu
%38,5Halkın muhafazakar yönetim biçimini benimsemesi
%21,2Başbakanın etkinliği
%21,2Hükümetin alternatifinin olmaması
%15,4Hükümetin yaptığı icraatlar
%13,5Diğer;
%9,6ABD'nin hükümeti desteklemesi
%7,7Cemaate duyulan tepki
Ankete Katılım: 52 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 1 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ikm: Bazı icraatları ve başbakanın etkin oluşu. Alternatifi olmadığı için Ak Parti'ye oy veren insan da az değil.
19 Haziran 2014
berxay: Açıkçası %40'a ulaşacağını düşünüyordum ama %45'i fazla buldum. Hile hurda olaylarına inansam da onları bir yere bırakarak, muhalefetin yetersiz ve salt Akp karşıtlığı üzerinden politika yapması bunda etkili olmuş olabilir diyorum. Tabi bir de hükümet eliyle giderek muhafazakarlaşan bir toplum olması da etkili.
12 Haziran 2014
servetcembar: Egemenlik cehaletindir...Yaşasın onursuzluk,yaşasın kömür,yaşasın makarna...
6 Haziran 2014
ibrahimpekin: Dini ön planda tutuyorlar. Daha doğrusu halka böyle göstermeye çalışıyorlar. Halk da yiyor. Ne verirsen yer. Yoksa Allah'tan, kitaptan korkan yapar mı bunların yaptıklarını? Doğrusu ben samimi bulmuyorum gösteriş yapar gibi Allah'ı zikretmelerini.
23 Nisan 2014
dpd06: Ağacı diken, insanı ... Öhöhhm. Efendim bilimsel analize geçelim. Bknz: Popülizm. Lider odaklı ''demokrasi''cik. Tabana hitap eden güç. Chp-Mhp gibi saçma sapan politikalar yürüten muhalefet. 2014 yılında hala cehape'ye oy veren zihniyet. Akapeye oy veren zihniyeti bi nebze anlıyom da neyse. Temel sebep demokratik olmayışımız. Ülkede demokrasi olsa muhalefetin kazandığı her ildeki seçim iptal edilmezdi herhal.
21 Nisan 2014
VİPER: En önemli sebeplerinden birisi ekonomi,2001 ve 94 krizlerini hatırlayanlar bilir. bugün de ekonomi çok iyi değil ancak o dönem ki kadar büyük krizler yaşanmıyor,halkta ne yaparsa yapsın göz yumuyor,tabii Türkiye'de ciddi bir muhafazakar kemik kitle de oyunu akp'ye veriyor.
21 Nisan 2014
ayazcem: Bu seçimler sonrası Akp seçmeninin kötü insanlar topluluğu olduğuna net olarak karar verdim.Yolsuzluk yaptığı ortada olan,hırsızlık yapan Bakanlarını aklanmaya bile göndermeyen,gözaltına alınabilir diye oğlunu yanında taşıyan bir lideri olan, polisleri halkın üzerine salan,öldürten,kendinden olmayan herkese ayrılıkçı politika izleyen,interneti yasaklayan,seçim günü elektriikleri kesen bir hükümet %45 oy almıştır.Gurur duysunlar.
21 Nisan 2014 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
sherlock: İşte bunu bilmiyoruz :D Bizim göremeyip, %45'in gördüğü birşey var aga. Yada onların görüp, başka hiç kimsenin, başbakanın bile göremediği birşey :D:D
16 Nisan 2014 . 8 üye beğendi
Kurabiye23: Seçimlerde hile yapması
15 Nisan 2014 . 2 üye beğendi
pırıl_pırıl: Diğer oy alamayanların hala neden oy alamadıklarını sorgulamaması, eski kafa devam etmeleri ve kendilerini hiç geliştirmemeleri, milleti saf zannetmeleri ve yalanla dolanla kandırabileceklerini düşünmeleri, hiçbir zaman tam özgürlükçü ve adil olmadıkları gibi hala bunun gerekliliğini benimsemeleri. Kısaca halk güvenmiyor artık bu kesime ;) Ortada icraatlar ve Erdoğan varken lafla sözle zor kazanırlar.
15 Nisan 2014 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: sed36 . 12 Nisan 2014