Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Sizce dünyayı ve evreni anlayabilmek için din kitapları mı, yoksa bilimsel kitap ve buluşlar mı daha önemlidir?

%47,2Bilimsel kitap ve buluşlar
%42,4Din kitapları
%10,5Fikrim yok
Ankete Katılım: 229 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 106 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

affan: Dini kitabıma doğruluğu kesin gözüyle bakarım ve her söylediğine inanırım. Ama bilim hergün değişiyor, bugün inandığımızın yarın yanlış olduğunu görüyoruz.
17 Ağustos 2010
ışıl_ışıl: Her ikisi de diyecektim ama uyarmışlar her ikisi de demeyin diye. Din kitapları bilimsel araştırmaları da kapsadığı ve bilimsel olarak evreni de incelediği için ben bu tür din kitaplarını okumaktan büyük haz alıyorum.
5 Ağustos 2009
mihver54: bilimsel buluşları dini inançlarım doğrultusunda yorumlarım dini kitaplar daha önemli benim için
28 Ekim 2008
mustang01: Din kitaplarında zaten bilimi anlamak, bilimle uğraşmak öğütlenmiştir. Din kitapları bize yaşayış biçimimizle, inanışlarımızla ilgili bilgiler verir. Bu kainatı anlamak için de bilimle uğraşmamız istenir. Yanlış mı biliyorum?
24 Ağustos 2008
sidarefsun: aslında ikiside çok önemlidir yani biriin eksikliği muhakkak büyük bir şkilde hissedilir o yüzden ikiside demek istiyorum
17 Mayıs 2008
seym@: Niye her ikisi de demicekmişiz? Bilimi de din açıklıyor,Kur'anı Kerim'de bilime dair bir çok ayet var.Dünya'la, evrenle ilgili.O yüzden din.Daha doğrusu Kur'an.
16 Nisan 2008
Dilemma: Bundan yüzler hatta binlerce yıl önceden insanın yaratılışı, ve evrenin yapısı ile ilgili bilgiler kutsal kitaplarda yer almıştı (tevrat, incil, kuran) ve günümüz bilimi din kitaplarındaki bilgileri açıkça doğrulamakta, sadece biraz daha ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Soruya gelince, bilimsel kitaplar diyorum.
28 Şubat 2008
lawyerdz: Tartışmaya gerek bile yok.Tabi ki bilim
29 Ocak 2008
servetcembar: Din kitapları da bilimsel çalışmalar değil midir zaten?
9 Ocak 2008 . Polemikleri Oku
siyahmasal: Maneviyat sorulsaydı din derdim ama dünya ve evren tabi ki bilimsel kitaplarla...
7 Ocak 2008
Anketi oluşturan üye: gaffur . 24 Ağustos 2007