Anket Sitesi

Anket Sonuçları

31 Mart Salı günü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP-C militanları tarafından rehin alınmıştı. Eylemi gerçekleştiren militanlar Berkin Elvan'ın katillerinin açıklanmasına dair bir takım şartlar sunmuş ve bunun neticesinde uzlaşma sağlanamaması üzerine yaklaşık 8 saat süren rehine krizininin ardından çıkan çatışmada savcıyı şehit etmiş, militanlar da ölü olarak ele geçirilmişlerdi. Eyleme dair ne düşünüyorsunuz?

%47,6DHKP-C'nin maşa olarak kullanıldığı bir eylemdir
%23,8İktidarın siyasi çıkarı için kurguladığı bir eylemdir
%14,3DHKP-C örgütü tarafından bağımsızca yapılan bir eylemdir
%9,5Dış güçler destekli bir eylemdir
%4,8İlgilenmiyorum/Fikrim yok
%0,0Bence;
Ankete Katılım: 21 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 2 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

34ist34: Dış güçlerin Dhkp-c'yi maşa olarak kullandığı bir eylemdir.Amaç Türkiye'de güvensiz bir ortam olduğu algısı yaratmak.Olayın akabinde Okmeydanı'nda Dhkp-c hücre evinde yakalanan Bnd ajanı Türk emekçisinin haklarını savunmak için orada değildi herhalde.İktidar kurguladı diye düşünen olduğunu sanmıyorum.Gezi'de bu marjinal örgütlerle kolkolaydık diyemeyenlerin çıkış yolu o seçenek :)
16 Nisan 2015 . Polemikleri Oku
pırıl_pırıl: Ne Berkin Elvanmış arkadaş! İçimizdeki düşmanların maşası hepsi...!
8 Nisan 2015 . 2 üye beğendi
baltam: Devlet kendi otoritesinin sarsılmaması için savcıyı gözden çıkarmıştır. İnsan canına değer verilmediği bir kez daha görülmüştür.
4 Nisan 2015 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: ibrahimpekin . 4 Nisan 2015