Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

Danimarka Çalışma Bakanı Claus Hjort Frederiksen, dini nedenlerden dolayı başını örten kadınlar ile tokalaşmak istemeyen Müslüman kadın ve erkeklerin kamu kuruluşlarında çalışmalarına izin verilmeyeceğini kaydetti. Gerekçe olarak bu tür davranışların insan ilişkilerine zarar verdiği ve devlet dairelerinin bu imajı haketmediğini söyledi. Bu konu hakkında sizin görüşünüz nedir?

berxay: Sadece başörtüsünün çalışmaya engel olduğunu düşünmüyorum. Ama başkaları ile tokalaşmayan insan kesinlikle çalıştırılmamalı. Onlar sokağa da çıkmasın, hatta toprak altında yaşasalar da olur. Bence diye bir şık da olmadığı için mecburen ilgilenmiyorum dedim.
15 Eylül 2012
feeling19: Katılıyorum ve el tokalaşmak kadar insani bir davranışı sapkınlıklaştırmak çok yersiz.
15 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
ışıl_ışıl: Tokalaşmamak sadece müslümanların tercih ettiği birşey değil, Japon kültüründe de insanların birbirine teması çağa ayak uydurmanın bir parçası.
8 Temmuz 2009
pinokyo: Tokalaşmakda dini açıdan neden insalara yasak geliyor anlamış değilim karar içinse ne diyeyim Danimarka'nın iç işlerine karışmayayım diyeyim topu taca atayım en iyisi
23 Şubat 2009
xmystery: Katılıyorum,mantıkllı...
26 Ekim 2008
dpd06: islamiyeti bu kadar sapıtmasınlar ya erkeğin elini sıkınca cehennem mi gidiyorsun,zina mı yapıyorsun.bunlar değil devlet memuru olmayı,insan gibi yaşamayı bile haketmiyorlar!
15 Mayıs 2008
quartz: devletin bir protokolü vardır bunun en basiti de tokalaşmaktır. bunu daha yapmayanın devleti temsil edemeyeceği aşikardır. hani bir laf vardır devletler laik olur bireyler değil diye. o birey devleti temsil ediyorsa devletin ilkelerine göre hareket etmek zorundadır. edemiyorsa devleti temsil etmekten vazgeçsin.
11 Mayıs 2008
seym@: Kendi inancının gereği açısından tokalaşmamanın sakıncası yoktur bana göre, çünkü bende tokalaşmam.
21 Nisan 2008
asi.girl: saçmalanır da, bu kadar mı saçmalanır..?!
13 Mart 2008
Tun-cem: Kadınların kendilerini pasifize etmek için bu kadar çabalayacaklarını bilseydi,tanrı kadınları hiç yaratmazdı heralde.Bakan en doğrusunu yapmış.Bunu yapanların orada ne işi var gavur memleketi diyorlar sonra ekmeğini yiyorlar.Gitsinler malezyaya, irana orada çalışsınlar.
2 Mart 2008
ekinox: kendi ülkesiyle ilgili bir konu , bize laf düşmez...
7 Şubat 2008
siyahmasal: Tokalaşmamak bence çok büyük bir medeniyetsizlik hepimiz müslümanız tokalaşınca kimse günaha girmez haklılar tabii.....
11 Ocak 2008
servetcembar: Hükümet kararı...Söylenecek birşey yok...
3 Ocak 2008
uyukucu: kesinlikle katılıyorum... böyle cahillik görülmemeli hiçbir ülkede...
1 Ocak 2008
ayazcem: Tanrı yarattığı kadını neden bu kadar pasif bırakmak istesin...
21 Kasım 2007
karged: Farkında mıyız acaba; Avrupa ve Amerika' nın her şeyi mutlak doğru, müslümanların her şeyi ise mutlak yanlış olarak beyinlerimize kazınıyor. En üst makamları işgal eden zatlarının papaz önünde iki büklüm olması onlar için normal, bizim baş örtümüz korkunç bir nesne. Uyusun da büyüsün ninni İslam ülkelerine!
19 Kasım 2007
hsyngnr: toplumunun çoğunluğu hristiyan bir ülke. Normaldir...
14 Ekim 2007
hatşepsut: katılıyorum ve ileride türkiyenin bu düşüncelerle dolup taşacagını da düşünüyorum.. insanın fikri neyse zikri de oymus sen karsı cinin elini sıkarken baska seyler düşünmüyorsan bu bizim dinimizde günah olmaz diye düşünüyorum.. bencede devlet daireleri böyle durumları kaldıramaz, kaldırmamalıdır.
30 Eylül 2007
mervve: Kelimesi kelimesine hak veriyorum ve tabii ki katılıyorum.
30 Eylül 2007
ozkartal: aslında katılıyorum ama çalışma bakanı'nın aklından başka şeyler geçtiğini düşünüyorum,amaç farklı!
27 Eylül 2007 . Polemikleri Oku
serdargs: Başı kapalı olarak devlet dairelerinde çalışmalarını destekliyorum ama bu hakkı almışken el sıkışmak gibi masum bir eylemden kaçma lüksünü anlayamadım.
26 Eylül 2007
teddy: katılıyorum. bence kapalı olsun açık olsun bir erkekle bir kadın tokalaşmalı. bir de karşı cinsten birine temas ettiğinde abdesti bozulduğu düşüncesinde olanlar var..
16 Eylül 2007
pinkgirl.85: insan ilişkilerine zarar vereceğini düşünmüyorum,peki olayın bir de tam tersini düşünelim,insanların çalışma hayatlarında gereğinden çok fazla samimi olabilecekleri ihtimalini düşünelim.
6 Eylül 2007
keremege: Çok iyi yapmışlar...
4 Eylül 2007
ilgi: katılıyorum gerçekten insan ilişkilerini etkiliyor
1 Eylül 2007
cenker: tokalaşmak bir gereklilikdir ama bunu nasıl kısıtlayacaz ki
10 Ağustos 2007
muratyasart: Nerde bizim bağımsızlığımız kamu kuruluşlarımızda kimlerin çalışıp çalışmayacağında fikir beyan edebiliyorlar
21 Temmuz 2007
Goyo: bence çağdaş düşüncekatılıyorum ,din yüzünden kadın ve erkeğin tokalaşmaması yüzlerce bağnaz düşünceden tabudan başka bir şey değil. bizimde aşmamız gereken bir sorun
17 Temmuz 2007
dr.puro: ya o ülkenin şartları açısından düşünürsek katılmak gerekiyor gibi ama sonuçta insanların seçimlerine saygı duymalıyız.sonuçta insanların tercihi inanışlarınadan kaynaklanıyor insanlar arası ilişkileri zedelemek için bu davranışı yapmıyorlar.
12 Temmuz 2007
selmauygur: Sonun kadar haklı.
9 Temmuz 2007
Anketi oluşturan üye: Anarsist . 10 Haziran 2007