Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Danimarka Çalışma Bakanı Claus Hjort Frederiksen, dini nedenlerden dolayı başını örten kadınlar ile tokalaşmak istemeyen Müslüman kadın ve erkeklerin kamu kuruluşlarında çalışmalarına izin verilmeyeceğini kaydetti. Gerekçe olarak bu tür davranışların insan ilişkilerine zarar verdiği ve devlet dairelerinin bu imajı haketmediğini söyledi. Bu konu hakkında sizin görüşünüz nedir?

%44,5Katılmıyorum
%43,1Katılıyorum
%12,4İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 218 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 112 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

berxay: Sadece başörtüsünün çalışmaya engel olduğunu düşünmüyorum. Ama başkaları ile tokalaşmayan insan kesinlikle çalıştırılmamalı. Onlar sokağa da çıkmasın, hatta toprak altında yaşasalar da olur. Bence diye bir şık da olmadığı için mecburen ilgilenmiyorum dedim.
15 Eylül 2012
feeling19: Katılıyorum ve el tokalaşmak kadar insani bir davranışı sapkınlıklaştırmak çok yersiz.
15 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
ışıl_ışıl: Tokalaşmamak sadece müslümanların tercih ettiği birşey değil, Japon kültüründe de insanların birbirine teması çağa ayak uydurmanın bir parçası.
8 Temmuz 2009
pinokyo: Tokalaşmakda dini açıdan neden insalara yasak geliyor anlamış değilim karar içinse ne diyeyim Danimarka'nın iç işlerine karışmayayım diyeyim topu taca atayım en iyisi
23 Şubat 2009
xmystery: Katılıyorum,mantıkllı...
26 Ekim 2008
dpd06: islamiyeti bu kadar sapıtmasınlar ya erkeğin elini sıkınca cehennem mi gidiyorsun,zina mı yapıyorsun.bunlar değil devlet memuru olmayı,insan gibi yaşamayı bile haketmiyorlar!
15 Mayıs 2008
quartz: devletin bir protokolü vardır bunun en basiti de tokalaşmaktır. bunu daha yapmayanın devleti temsil edemeyeceği aşikardır. hani bir laf vardır devletler laik olur bireyler değil diye. o birey devleti temsil ediyorsa devletin ilkelerine göre hareket etmek zorundadır. edemiyorsa devleti temsil etmekten vazgeçsin.
11 Mayıs 2008
seym@: Kendi inancının gereği açısından tokalaşmamanın sakıncası yoktur bana göre, çünkü bende tokalaşmam.
21 Nisan 2008
asi.girl: saçmalanır da, bu kadar mı saçmalanır..?!
13 Mart 2008
Tun-cem: Kadınların kendilerini pasifize etmek için bu kadar çabalayacaklarını bilseydi,tanrı kadınları hiç yaratmazdı heralde.Bakan en doğrusunu yapmış.Bunu yapanların orada ne işi var gavur memleketi diyorlar sonra ekmeğini yiyorlar.Gitsinler malezyaya, irana orada çalışsınlar.
2 Mart 2008
Anketi oluşturan üye: Anarsist . 10 Haziran 2007