Anket Sitesi

Anket Üzerinde En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklama da 'Osmanlı'da Lazistan, Kürdistan eyaletleri vardı, Osmanlı Kürdistan, Lazistan demiş bizim bunu dememize gerek yok. Bizim coğrafi bölgelerimiz var buna göre ortaya koyabiliriz' dedi ve ekledi: Muhalefet destek vermezse, gerekirse yeni anayasa için referanduma gideriz. Peki sizden referandum da 'Kürdistan, Lazistan vb. eyaletler konusunda fikir istense tepkiniz ne olurdu?

dpd06: Türkiye istese gerekli hakları vererek zaten Kürdistan fobisini yenebilir.Barış sürecini taban kabullenmedi,ben olsam ben de kabullenmem,onca yıl lider gördükleri Öcalan çıkmış Gülene selam söylüyor,haklar alınmadan silah bırakılıyor.Onların açısından bakınca kazanılmış hak yok,e ne diye yıllarca dağda kaldım demez mi adam?Der,diyor da zaten.Referandum konusuna gelince Tayyip ne isterse o olur, bunu herkes biliyor ama 50 yıl sonra da onun anayasasına darbeci anayasası derler o ayrı.
1 Nisan 2013 . 11 Polemik . Ankete Git
ophase: Kürdistan, Lazistan kabul edilebilir değil. Ancak başbakanın söylediğini şöyle anlıyorum: 'Zaten bizim coğrafi bölgelerimiz var ve her bölgenin o bölgeye özgü yaşayanları var. Örneğin, Doğu karadeniz Laz bölgesi, Doğu ve Güneydoğu Kürt Bölgesi...vs. Sonuçta coğrafi bölgeler için daha özerk yönetimler oluşturulabilir.' Bu yaklaşımda bir sakınca görmüyorum hatta daha iyi bir yönetim sistemi için şart olduğunu düşünüyorum.
4 Nisan 2013 . 2 Polemik . Ankete Git
Kurtulus99: Osmanlı'da eyalet sisteminin özü tımar sistemi ve onun uygulanılabilirliği ile alakalıdır.Döneminde Güneydoğu 'hükümet' adı altında bir toprak sistemine tabidir.Burada da tımar sistemindeki vergi ve atama işlemlerinin dışında hükümetler kalıtsal bir feodalite şeklinde ve vergi dışında sadece seferlerde asker tedariki ile sorumludur.Buradan feyzle bir eyalet sistemi meşrulaştırmanın mantığı anca AKP'ye mahsus olabilir.Amerika yada Almanya tabanlı bir 'mimetisme' bu coğrafyanın genleriyle pek uyuş
4 Nisan 2013 . 1 Polemik . Ankete Git
erdalsazan06: Ne Mutlu Türküm Diyene...
8 Nisan 2013 . 1 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
cesurculha: Üniter yapı dahilinde halihazırda vilayetler ve yönetici valiler var iken durduk yere böyle bir yönerim sisteminin getirilmeye çalışılmasının altında Üniter yapının bozularak federatif yapının getirileceği düşüncesi olduğuna ve federatif yapının da zamanla ayrışmanın önünü açtığına inanıyorum.
25 Nisan 2013 . 1 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Melihxy: Anayasada türkiye cumhuriyeti toprağı bir bütündür, bölünemez yasası varken böyle bir düşüncenin konusu bile olmaması gerek
28 Nisan 2013 . 1 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
kadi887: Irkçılık yapacağına işine baksın kendini Türk kabul eden herkes TÜRKTÜR!
30 Eylül 2013 . 1 Polemik . Ankete Git
wonderful004: bölünürüz
27 Kasım 2013 . 1 Polemik . Ankete Git
ankarags: Sayın Başbakan bu sözleri herkes için söylemiyor.Biliyor ki ne derse desin emir sayacak büyük bir kitlesi var ve onlar bastıklerı toprak ayaklarının altından gidince gerçekleri görecekler.
2 Nisan 2013 . 1 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: uslu yadigar . 30 Mart 2013