Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Türk Musikisi, oluştuğu makamlar açısından dünya müzikleri içinde en gelişmiş müzik türlerinden biridir. Her ne kadar bizler beğenmesek de veya ilgilenmiyor olsak da, batılı müzik adamları bizim müziğimizi öğrenmek için büyük bir gayret içine girişmişlerdir. Ne yazık ki yakın bir gelecekte müziğimizi onlar bize öğretecek. Sizce bu olayın ne kadar farkındayız?

%50,0Kesinlikle katılıyorum
%12,9İlk kez duyuyorum, çok şaşırdım
%12,9Bu konulara ilgisizim; bu nedenle yorum yapmamam daha doğru olur
%12,4Türk müziği de neymiş klasik müzik varken
%11,8Hayır, böyle bir şey olamaz
Ankete Katılım: 178 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 84 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

cesuryürek: Dede Efendi, Itri, Hacı Arif Bey musikinin zirve isimleridir.Maalesef ankette blirtildiği üzere kadrü kıymeti bilinemeyen değerlerimiz onlar.
13 Kasım 2013
dpd06: Neden Türk musikisine yeterince özen gösterilmediği düşünülüyor acaba?Birçok okulda bunun eğitimi veriliyor.Eskiden daha çok insan bu konuyla ilgileniyordur diye düşünüyorum.Tabi çok net bir bilgim yok bu konuda.Yabancılar bize bunu öğretecek kısmı doğru olabilir,küreselleşen bir dünya bu,kimin nesi kimindi eskiden belli değil,ulus devletlerin sınırları kayboluyor yavaş yavaş.
18 Mayıs 2011
ibrahimpekin: Türk musikisi yok oluyor maalesef. Acı ama gerçek.
31 Temmuz 2009
rosa: hatta bizim okuda konser vermişlerdi ordaki adamda aynısını söylemişti ama adam gerçekten de bizim seveceğimiz tarzdaki şarkıları söylemedi okulca atıyoduk kendimizi derste toplamak hocalara kaldı
4 Temmuz 2008
quartz: bizim amatör koroya amerikalı bir kadın gelmişti. yurtdışında eğitim alıyormuş. üsküdar musiki de hocamızla konuşmuş oda bizim çalışmalara gelmesini de söylemiş. konserde şarkı bile söyledi. öğretirler mi bilmiyorum ama ilginin az olduğu bir gerçek.
15 Mayıs 2008
seym@: Onların bize kendi müziğimizi öğretmesi gibi bir durum bana mantıksız geldi.
11 Mayıs 2008
Dilemma: Yenilerden musikimize pek sahip çıkan, ilerleten yok, onu yaşatanlar birer birer ölüyor malesef.
17 Mart 2008
ekinox: ben severim Türk Sanat Müziğini...popüler kültür aldı yürüdü ama biryerde kesmediğinde en derde deva şarkılar yine musikide...
18 Şubat 2008
kagu: Hayır, böyle birşey olamaz.. Türk Musikisi'nde çok değerli sanatçılar yetişiyor.. Münir Nurettinler'in, Sadettin Kaynaklar'ın, Bekir Sıtkı Sezginler'in yerini batılı hiç bir müzisyen tutamaz zaten..
25 Ocak 2008
siyahmasal: Artık kimse sanat müziği dinlemiyor ve TRT sanatçıları dışında icra eden çok az kişi kaldı.....
23 Ocak 2008
Anketi oluşturan üye: sessizliğim . 5 Aralık 2006