Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Egemen Bağış İngilizceden Türkçeye direkt çeviri yaparak Avrupa Parlamentosuna damgasını vurdu. Türkiyede ifade özgürlüğü olmadığını söyleyen Hollandalı parlamento üyesi buna kanıt olarak çizdiği karikatür yüzünden yargılanmakta olan Bahadır Baruter'in karikatürünü Bağış'a hediye etmek istedi fakat Bağış hediyeyi kabul etmedi ve Hollandalı üyeye 'put it into your appropriate place - onu müsait bir yerine koy' dedi. Peki sizce bu tepki yerinde miydi?

%39,5Bu kadar büyük tepki anlamsızdı
%25,9Tepki yerindeydi
%14,8Tepki yerindeydi ama kullandığı üslup ağırdı
%11,1Fikrim yok
%8,6Şöyle olmalıydı;
Ankete Katılım: 81 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 25 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

anafor: Ben bu adamı gördüm ya, baya yakında, sıfata bak çay demle, ingilizcesi süpermiş bakanımızın ayrıca, ayarı yiyen hollandalı değil bakan olmuş bence :)
5 Kasım 2012 . 1 üye beğendi
eylül23: Kasımpaşalıyı örnek alıyorlar...
10 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
berxay: Tabi ki anlamsız bir tepki. Olayın aslını bilmiyorum ama sırf çizdiği bir karikatür yüzünden hapisteyse (iddianameye bakarsak o da silahlı terör örgütü kurmuştur :D) bu bakan sıfatlının yaptığı çok anlamsız. İşte Akepe zihniyeti bu zaten, tahammülsüzlük hoşgörüsüzlük üzerine kurulu bir zihniyet. Türkiye'de ifade özgürlüğü yok, bu kadar basit. Çok doğru yapmış karikatür çizen de parlamento üyesi de. Keşke yaka paça kovsalardı şu Bağış'ı oradan :D
8 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
mahinur: Artık İngilizce'ye de Avrupa'ya da, uluslararası ilişkilere de hakim ve donanımlı bir hükümet var çok şükür.
8 Eylül 2012
jilyat: Bence çok saçma bir tepki. Türkiye'de ifade özgürlüğü yok ki. Bırakın Türk yazar-çizeri biz Türkiye'de'chuck pallanhiuk'un kitaplarının çevirmenini yargıladık. Yahu kadın kitabı çevirdi o yazmadı ki. düşünün çevirmen yargılandı. Ve dünya basını ifade özgüürlüğünün hiç mi hiç olmadığını kanıtlayan bu olayı izledi. Adam bu gerçeği dile getirmiş. Tepkiye ne hacet.
13 Temmuz 2012
bjk1903: AKP'lilere uygun bir diplomasi dili.
4 Nisan 2012
as1908: Tepki vermemeliydi. Karikatürü alıp teşekkür etmeli ve eksikliklerimizin olduğunu, bunların giderilmeye çalışıldığını ancak her toplumun kendi değer yargıları olması nedeniyle özgürlüklerin her toplumda farklı yerleştiğini izah etmeliydi.
6 Şubat 2012 . 1 üye beğendi
pinokyo: Bence AKP'liler karikatür dergisi çıkarsa çok başarılı olurlar. Benim yorumum bu olsun. Tepkide kendine yakışan bir tepki olmuş. Ama espri yapacağına böyle şeyler desin kabul valla.
27 Aralık 2011
heartstopper: Yersiz cünkü komik olmus :) Lafi tam oturtmus olsa yerinde bile denebilirdi.
22 Aralık 2011
Faran.: Az veya çok diyemem. Oldukça yerinde bir tepki vermiş sayın bakanımız.
22 Aralık 2011 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 29 Kasım 2011