Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kim haklı?

%67,6Kadın;toplumda, siyasette, sanatta her alanda aktif görev almalıdır diyen Platon
%32,4Kadının yeri evi, kocasının yanıdır, yapması gereken tek şey toplumun çekirdeği olan aileyi ayakta tutmaktır diyen Plato`nun öğrencisi Aristotle
Ankete Katılım: 176 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 59 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Türk kadınları hem içtimaî hayatta aktif rol üstlenmelidir, hem de Türk ahlâkın en önemli öğelerinden biri olan aile kavramını yaşatmakla mükelleftir. Türk tarihinde kadının rolü sadece evden ibaret değildir. Türk destanlarında kadın her daim erkeğin yanındadır. Erkeğin güç ve ilhâm kaynağı olarak kabul edilir. Tarihçi İbn-i Batuta, Türk ellerinde kadına erkeklerden daha çok değer verilir der. Ne yazık ki her yanımızı saran kültür emperyalizmi bu özelliğimizi de yok etmek üzeredir.
23 Mayıs 2012
belgeselci: Kadın; toplumun her yerinde erkekler kadar varlık gösteremeyecek kadar fiziksel ve duygusal açıdan zayıf yaratılmıştır. Bu yüzden her yerde olmaya çalışmamalı. Asli görevi ailedir. çalışması çok zaruriyet halinde olur. Sanatsal yeteneği varsa hobi olarak bu yeteneklerini ortaya koyar ve sergileyebilir.
21 Haziran 2011 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
dpd06: Kadının toplumun her alanında aktif bir şekilde görev almasını savunuyorum Plato gibi,kadın kuluçka makinesi olarak görülmesin artık.
27 Temmuz 2010
padişah: Aristo'ya katılıyorum ama çalışmasına karşı değilim.
25 Ocak 2010
sevgiozlemi: Ben 'çocuk da yaparım kariyer de' cümlesine pek fazla katılmıyorum. Konudan biraz bağımsız gibi olacak ama eğer bir kadın gerçekten kariyer yapmak istiyorsa aile hayatını geri plana atmak zorunda. İkisi dengede pek yürümüyor. Kadın iş hayatında aktif olarak yer almalı. Ama kadınların siyasette pek başarılı olduğunu düşünmüyorum. Liderlik vasfı daha çok erkeklerde ön plana çıkıyor.
3 Aralık 2009
JohnNash: Seviyorum böyle gri olmayan anketleri, milletçe ya hep ya hiççiliğe doğru gidiyoruz. Kadın herşeydir ya, hele Türk kadını pek mübarektir.
20 Ekim 2009
efecan: Kadınlar toplumun her alanında aktif olmalılar bence
22 Eylül 2009
betül.02: Kadın her yerde aktif olmalıdır..
29 Ağustos 2009
yalnızdeniz: Platon günümüzü görmüş ve o çağdan gönderme yapmış.Bağnaz ve muhafazakar olmayınca sorun çözülüyor zaten.
17 Haziran 2009
niyazi94: Elbetteki Eflatun haklı.Kadın toplumun her yerinde boy göstermelidir..
28 Mart 2009
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 18 Kasım 2008