Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Taksim'de gezi parkının yıkılıp yerine AVM yapılacak olmasını onaylıyor musunuz?

pırıl_pırıl: Topçu Kışlası yeniden yapılmalı. Zaten tepkilerden anlaşılacağı üzere kimsenin derdi 2-3 ağaç değil. Gezi Parkı'nın da kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum. Zaten ağaçlar başka yere taşınacak ve taslak plan eskisinden daha yeşil görünüyor.
drosophila: Okumak lazım: http://www.birgun.net/actuels_index.php?news_code=1371718372&year=2013&month=06&day=20#.UcVKFcC4IBl.facebook
22 Haziran 2013 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Masum olmayan bu eylemleri masum göstermek için fazla zorlama kendini. Biz biliyoruz kimin ne niyeti var. İyi niyetli olanları tenzih ederek, sırf kendi istekleri için bir halkın iradesini hiçe sayanları kınıyorum. Bu ülkede oyu kaale alınacaklarla alınmayacaklar diye bir sınıflama yok. ''Biz seni savunuyoruz AKP'li kardeşim'' diye kandırmaya çalışırken önce onun verdiği karara saygı duy. Gerekçeni dayatmadan gerekçesini anlamaya çalış o insanın. Hep ben hep ben deme artık!
22 Haziran 2013 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Okullarımıza alınmadığımızda da baktım etrafıma. Fakat göremedim sizleri ey CHP'li kardeşlerim! Çapulcu denmiş sana, çok alınmışsın! Yıllarca sen değil miydin göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı adam diye isimlendiren insanları. Şimdi gelmişsin kandil simidi dağıtmışsın. E, sağolasın. Ama fazla karşılık bekleme simit verdin diye de! Konudan konuya atlamışsın atlamasına da taraflı ve doğru olmayan yorumlarını kendine sakla.
22 Haziran 2013 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Özellikle şu cümleye dikkat çekelim: ''İnancınız size bireysel olarak her ne emrediyosa bunu yerine getirebilmenizi, kendi davası gibi savunacak insanların olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz, bunu görün artık.'' Bunu yazmaya cesaret eden biri daha ilk dakikada samimiyetini yitirmiştir. Biz, bizim inancımızı kimlerin bize yaşatacağını, kimlerinse burnumuzdan getireceğini gayet iyi biliyoruz. Denenmiş birşey bu. Deneme yanılma fasılları geçti gitti, acı tecrübelerle.
22 Haziran 2013 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Yuh yani, ajitasyonun da böylesi. Siz alıştınız iyice ''AKP'li kardeşlerinizi'' saf görmeye. Şu cümleler içeren yazıda birkaç cümleyi al gerisini at git. Hatta hakaret gibi bir yazı. Özellikle de ''AKP'li kardeşim'' şeklindeki hitaplar. 1 gr samimiyet yok. Son derece itici. ''Haha sen bu yazıyı yazdın ya adam, AKP'li kardeşin de vazgeçit gitti, inandı sana!'' Daha dolu malzemelerde gelin AKP'li kardeşlerinize, gelin de onlar da CHP'ye oy versin. Tüm derdiniz o ya. ''Nasıl kandırırız acaba?''
22 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Üstelik bu Türkiye Cumhuriyetinin varlık sebebi olan kurtarıcı ve kurucu önderlerimiz kast edilerek alenen iki ayyaşın yaptığı anayasa cümlesinin kullanılması taşan bardağı dolduran damlaların büyüklerindendir, Gezi parkı sadece son damla olmuştur. ayrıca Emek sineması,tiyatrolar,eğitim sistemi... detaylarına giremediğim ve şu an aklıma gelmeyen bir sürü anti demokratik yaklaşımlar..
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Yüzsüzce satılmış tv kanallarındabirinci ağızlardan insanların provake edilmesine karşıyız, yalan söylenmesine karşıyız. Baş provakatörler şu an bizleri yönetenlerdir bunları görebildiğimiz için karşıyız.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: PKK ile gizli kapaklı pazarlıklar yapılıp hangi tavizlerin verildiğinin bilinmemesi, PKK lı teröristlerin silahları ile elini kolunu sallaya şov yaparak uğurlanması sanki başka tavizler için istekleri bitecekmiş gibi... bunun içinde sokaklardayız
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Üstelik aylardır bakanlıklarda,toplantılarda Türk bayrağına tahammül edemeyen zihniyeti son Sincan ve Kazlıçeşme mitinglerinde can simidi gibi Türk bayrağına sarılmış görmek manidardır biz bunları görüyoruz.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Ayrıca başbakanın suriyeye karşı savaş kışkırtıcılığı ve sonucunda reyhanlıda yaşananlar (biz suriye ile savaşmak istemiyoruz diğer %50 siz istiyormusunuz?) üstelik Bu savaş senaryolarının İsrail Ve ABD ortaklığında yapılması, (Hizbullahın bile AKP hükümetini ABD ve İSRAİL işbirlikçiliği ile suçlayıp Esadın yanında yer alması)
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Özetle demek istediğim şudur ki, biz size düşman, size kızgın değiliz. Derdimiz, sizlerle değil. Bizi yıllardır topluca uyutan medyayla, hukuku yerle yeksan kılan iktidarla, sürekli maruz kaldığımız yalan dolan, talanla. Evet kandırıldığınızı düşünüyoruz. Ama yalnız değilsiniz bu oyunda. Meydanlara çıkıp sesimizi yükseltmeye başlayana kadar ne kadar kandırıldığımızın bizler de farkında değildik. Herkes “ben de!” diye el etti uzaktan ve işte öylece aktık meydanlara.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Bir diğer iddia, dış mihraklar tarafından finanse edildiğimiz, büyük bir komplonun oyuncuları olduğumuzdu. 1,5 yıldır planlanıyormuş bu olaylar. Valla eğer öyleyse baya gerizekalı bir kitle olduğumuzu itiraf etmek gerecek. Zira 1,5 yılda yaptığımız tüm hazırlık, talcidle suyu karıştırıp plastik fısfıslara doldurmakmış gibi duruyor ki bu kadarını sizler de bize reva görmezsiniz diye tahmin ediyorum.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Sonra, neymiş? Kamu malına zarar vermişiz. Onlar çiçek ekmiş, bizler ise Gezi’ye işemişiz. Bu 20 günde 4 insan öldü. Dört. Dört can. Gencecik. Sayısız yaralanma, sayısız gözaltı var. Yakınlarından günlerdir haber alamayan insanlar var. Sizce durum buyken kamu malı diyen, çiçek böcek diyen birinin vicdanından söz edebilir miyiz?
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Hiç biri yüzünü bile yıkayacak kadar ıslanmamıştır diyebiliriz. O buna iki Molotof attı, bu ona biraz su sıktı. Ne oluyor diye izledik. Meğer öğleden sonra yapacağı konuşmada “polisimize Molotof atan direnişçiler” demek istemiş canı, sizleri kışkırtmak için. Ondanmış bütün tiyatro. Vali’nin attığı yalanları yazmaya üşeniyorum. Merak eden “vali mutlu twitter yalan” yazarak son 20 günün dökümüne dilediği siteden ulaşabilir.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Peki 4 tane sivil polise SDP bayrakları tutuşturup, polise Molotof attırdıkları sabahı biliyor musun? Kimsenin tanımadığı 4 adam peydah oldu bir sabah. Normalde tazyiğiyle insanı havada zıplatıp, kafa travması geçirten toma bunların ayaklarını serinletti. Bir saat meydanda karşılıklı oynadılar
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: O otele saldırılan gün Gezi’de çocuklar için resim atölyesi vardı, biliyor musun? Bir sürü çocuk o gece annesini babasını bekledi tanımadığı insanların yanında, sürekli gaz atılan bir otel lobisinde. Peki medya ne diyordu? Marjinaller…Provokatörler…Cami’de içki içip, seks yapan direnişçiler…Müezzin hayır dedi, ''çocuklar kanlar içinde sığındı, ne içkisi?'' Adamı görevden aldılar doğruları söylediği, içinde Allah korkusu taşıdığı için.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Ona da eyvallah dedik. Çapulcuyuz. Gaz sıkıyorlardı, ona da tamam dedik. Biz de solüsyon hazırlayıp çıkarız sokaklara. Ama orada insanlar öldü AKP’li kardeşim. Direkt kapsüller insanlara nişan alındı. Sayısız kafa travması yaşandı. İnsanlar gözlerini kaybetti. Sakatlandılar. O da yetmedi, revire dönüştürülen otellere saldırdılar. Plastik mermiler kullanıldı.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Bunlar olurken bizi asıl dehşete düşüren neydi biliyor musun? Medya, meydanları vermiyordu. Belki son 3 haftadır milyonuncuya penguen diyeceğiz ama evet medya, gün ortasında penguen belgeseli veriyordu. Başbakan, belki yıllardır özlemi çekilen o dayanışma ortamındaki her biri iş güç sahibi, okuyan, çalışan, düşünen insanlara çapulcular diyordu.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: gay çocukla, türbanlı kız birlikte kandil simidi dağıtıyorlardı Gezi'de. Evet farkındayız, bir süre ne olup bittiğini iktidar çözemedi. Hatta büyük resim uzaktan daha iyi görünür belki diyerek baya bir uzaklaştı başbakanımız. Ama sen bu resmi anlayabilirsin AKP’li kardeşim. Aynı sıralarda okuduğum arkadaşım. Çünkü sen kibirden gözünü döndürecek bir koltukta oturmuyorsun. Sen hala beni anlayabilirsin. O yüzden lütfen biraz daha oku yazdıklarımı.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Dışarıdakiler bir süre orada ne olduğunu bu yüzden anlayamadı. Muhalefet partisinin işi desen çocuklar park’tan bağırdı: ''CHP’li değiliz!'' PKK demeye çalışanlar oldu, e ama ülkücüsü de oradaydı. Allah allah Fener taraftarı, Beşiktaş’ta en sıcak müdahelenin yaşandığı gün Çarşı'ya destek olmaya gelmişti formasıyla.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Gezi’ye ilk gelen ufak grubun tüm derdi ağaçtı, AKP’li arkadaşım. Ama ne zaman ki orada çadırda uyuyan insanlara saldırıldı, işte o noktada vicdan sahibi insanların kan beynine sıçradı. Çünkü kim olduklarını biliyorduk onların. Ağaç, çiçek, böcek diye gelip ''bu ağacı kesme'' diyen bir grup naif insan. İftira atsan atılmıyor, o derece. Ve artık birileri orada yeter dedi. ''Yetti sizden çektiğimiz'' dedi. İşte bu yüzden oradaki kalabalık bu kadar çok sesliydi.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Davos’ta sesini yükseltti, güya ülkeye prestij kazandırdı. Her bıçkın konuşmasında karizmasıyla kitleleri büyüledi. Peki sonrasında, İsrail’le iptal edilen herhangi bir ticari anlaşma gördünüz mü, okudunuz mu gazetelerde? Ülke büyüme içindeymiş. Kişi başına düşen milli gelir 10 500 dolar olmuş. Bugün öğrendim. Valla açıkçası bana 10 500 dolar düşmüyor. Size düşüyorsa bilemem. Aaa ama neydi, bir laf vardı? Zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olması mıydı?
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Başörtülü kızların özgürce üniversiteye girmesini, camilerinizin ilelebet sizlere ibadet hizmeti sunmasını, inancınız size bireysel olarak her ne emrediyosa bunu yerine getirebilmenizi, kendi davası gibi savunacak insanların olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz, bunu görün artık. Bu yeni bir şey değil. Gezi’den önce de vardı. Başörtünüz yüzünden üniversiteye alınmadığınızda, sizlerin yanında protestoya katılanlara hiç baktınız mı? Sizce onların hepsi Müslüman mıydı?
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Bu iktidarın başı yıllar yılı mağduru oynadı. Bizleri size dinsiz, din düşmanı olarak tanıttı. Sizin ibadetlerinizi özgürce yapabilmenizin garantörü olarak kendisini ve partisini gösterdi. Açın gözlerinizi etrafa bakın. Dünya değişti. Halk değişti. Gezi parkında namaz kılan Müslümanların başında, olası bir polis müdahelesi için bekleyenleri gördünüz mü siz? Ben gördüm.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: HES kurmaya kalkıştıkları köyleri bir kere bile gidip gözlerimle göremedim, dere kenarında bir çay içmişliğim de yok. Kopya skandalları yaşanan sınavların hiç birinde katılımcı değildim. Maden işçisi de değilim. Ama bunlar beni tüketiyor. Bunlar Gezi’de direnenleri tüketiyor. Meydanda olanla, medyada duyduğumuz arasındaki uçurum kanı beynimize sıçratıyor. Biz istiyoruz ki siz de görün. Ne olup bittiğini görün artık.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Ben CHP’li değilim, BDP’li de değilim. Kürt değilim, Ermeni de değilim. Hiç bir partiyle bağım yok. Hayatımda hiçbir erkekten şiddet görmedim. Silivri’de yatan bir tane yakınım yoktur. Devlet ihalesine girip AKP yandaşlarına karşı ihale kaybeden tanıdığım da yok.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Son 10 yılda gözle görülür şekilde artmış kadın cinayetleri yüzünden, iş güvenliği olmadığı için madenlerde ölen işçiler yüzünden, kapatılan tiyatrolar sinemalar yüzünden, Reyhanlı yüzünden, her gün toplumun farklı kesimleri olarak maruz kaldığımız iktidar seviyesinden gelen hakaret dolu ifadeler yüzünden direniyoruz. Daha aklıma gelmeyen nicesi de vardır. 11 yıl, dile kolay, yaşarken zor.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Hrant’ı katleden odağın, tetikçisinden ötesini kurcalamayan, bizzat karartan, araştırmaya kalkanı ''terörist'' ilan eden düzen yüzünden utanıyoruz. Biz artık hukukun bittiğini hissediyoruz
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Son 10 yılda ÖSYM’nin yaptığı her türlü sınavda şaşkınlık içinde izlediğimiz, ardı ardına gerçekleşen kopya skandalları yüzünden aşağılanmış hissediyoruz
18 Haziran 2013 . Ankete Git
agean: Seçilmiş vekilleri, kitap yazan gazetecileri, ordu mensuplarını ortaya karışık bir paket yaratıp ve hiç utanmadan bizzat belgeler üretip içeri alan, içeride kanser eden, bu insanlar ölürken bile iftiralar atmaktan çekinmeyen, AKP eliyle yaratılmış hukuk düzeni yüzünden böyle hissediyoruz.
18 Haziran 2013 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: melax . 1 Haziran 2013