Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni nasıl görüyorsunuz?

ekinox: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bugünkü durumunu değil de nasıl görmek istediğimi Deniz Gezmiş'in son sözleriyle yazmak istiyorum...Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm- Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler , köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!
mukanhan: İşçilerin sözde birleştiği enternasyonelleri de gördük! Sömürgecilerin dayatmaları karşısında kendi din ve diline daha çok muhafazacı olmaktan doğal birşey yoktur ve şu anki süreç kimseyi aldatmasın.Ne olacağı belli olmaz.
2 Şubat 2008 . Ankete Git
ekinox: sarılıyor.ama hiç şansları yok.küresel bir güce ve anlayışa ancak ondan daha ileri bir küresel güç ve anlayışla karşı koyulabilir.bu güç bellidir. Dünya İşçi Sınıfı...işte bu yüzden ben dinlere ve milliyetçi hezeyanlara prim vermem. son sözüm şudur: tüm dünya işçileri kardeştir ve birleştikleri zaman yer yerinden oynar...
1 Şubat 2008 . Ankete Git
ekinox: milliyetçilik nasıl da yükseldi.bir ulusun çıkarlarını ve değerlerini diğer ulusların değerlerinden ve çıkarlarından üstün tutmak.bu kapitalist mülk sahibinin anlayışıdır. malım batacağına dünya batsın der.2 büyük dünya savaşının temelinde yatan anlayıştır bu.küresel tekeller dünyayı kendilerinin egemen olduğu birleşik bir dünya pazarına dönüştürüyor.kendi dillerini ve dinlerini bu pazara dayatıyor.yokolma ve savunma psikozuna giren uluslar kendi egemen değerlerine , dinine ve milliyetçiliğe...
1 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Biz tüm insanların kardeş olduğuna inanarak kendimizi kandırırken, kendi milletlerini sevenler ülkemizi işgal ediyorlar.Tüm insanlığın kardeşlik ortamı oluşması için önce kendi milletimizi ve devletimizi güçlendirmemiz gerekir.Ham insancıllığa fazla kaptırmayalım kendimizi.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
ianemon: Kağann81 kardeş seni kutluyorum kanından, duyduğun, memnuniyeti ve gururu ifade eden sözlerinden dolayı bırak türklüğünden memnun olmayanlar söylesin birşeyler bırak konuşsunlar sen bildiğin yolda yürü Vatan kutsal dır bu vatan Osmanlıdan tut Atatürk'e kadar atalarımızın bize mukaddes yadigarı emaneti'dir. senin gibi seven ve sahiplenen,türklüğün farkını bilen farklılığından gurur duyanlar oldukça yüksele biliriz aksi durumda gider bu topraklar elden gider de yanmakta fayda etmez...
1 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Öncelikle kişinin yaşıyla siyasi profili arasında bağ kuran başlangıçta kişisel yaklaşan ekinox'tur. Neyse...Biz insanları da sevelim ama milletimizi daha çok sevelim ve eğer bir taraftan yana olacaksak önce milletimizin tarafında olalım.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
ekinox: benim yazdığım yoruma bakarak benim ne olduğum veya ne olmadığımla ilgili yorum yapan arkadaşlara şunu söylemek isterim ki ülkemi ve insanlarını hiçbir ülkeye veya hiçbir ülkenin insanlarına değişmem. ama.... ama bazı amalarım vardır. Deniz Gezmiş'im sözlerine sahip çıkmamın sebebi de bu amalardan doğar...
1 Şubat 2008 . Ankete Git
selcuk74: tarih oyle birşeydirki ne taraftan bakarsan ona inanırsın her milletin kendi tarihi vardır herkes kendini daha iyi vede temiz gösterir o yuzden ben tüm insanların kardeş olduguna inanıyorum savaş istemiyorum bunun içinde herkesi kendim gibi biliyorum buda benim inancım zaten islamında en onemli gayesi sevmek değilmidir allah'ın yarattığı herşeyi sevmek değilmi? bunu biz müslümanlar neden hep unutuyoruz?
1 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Sanırım bu söylenenlerden ilki sıkıntı yaratmış, hümanist arkadaşlarımız başka ırklara ve milletlere haksızlık etmek istemiyorlar ama şu açıdan bakalım:Tarihi geçmişi zengin ve isim yapmış milletler içinde topyekun bir zulüme karışmamış ve neredeyse hiçbir zaman helak edilmeyi gerektircek şekilde ya da özellikle peygamber gönderilecek şekilde sapkınlığı düşmemiş ve cahiliye dönemi gibi, engizisyon gibi dönemler yaşamamış kaç millet vardır? Biraz da milletimizin tarafında yer alalım.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
selcuk74: birşeyler yapacaksa yapsın kimse engel olmuyor ki ama kendini överken başkasınıda yerin dibine batırmasın
1 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Herşeyde bir insancıllık, gereksiz bir hümanizmaya kapılmayın.Atatürk bu sözleri neden söylemiştir acaba? Türk milletine güven aşılamak için değil mi? Haklı olduğu yerler de var. Bırakın millet kendini üstün görsün, zaten aşağılık kompleksi yağmuruna tutulmuş olan Türk genci de brakın daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulsun.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
selcuk74: peki sen hasbelkader bir çingeneden de doğabilirdin böyle bir anlayış için ne düşünürdün
1 Şubat 2008 . Ankete Git
batsalli: kagan, bu dediklerin sana gerçekten mantıklı geliyormu? yani senin bir italyandan ne üstünlüğün var, sen üç bacaklı mısın? yoksa daha mı zekisin? vatanını milletini sevmek başka şey, ama sen garip düşüncelere kapılıp gitmişsin... başka ülkede doğmuş olsan napardın merak ettim şimdi, o zaman da en büyük o millet olurdu heralde
1 Şubat 2008 . Ankete Git
kagann81: Madem öyle bende birkaç söz yazmak istiyorum : 1. Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir. 2. Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır. 3. Eğer bende bazı fevkaladelikler görüyor buluyorsanız bunları sadece ve yalnız Türk olmama, Türklüğüme bağlayınız. 4.Bu ülke, tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır. 5. Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
selcuk74: mutlaka fikret başkanın özgür üniverste yayınlarını okusunlar lütfen her suikastten sonra hemen bir kesim düşman kabul ediliyor ama altından bambaşka şeyler cıkıyor neden hala anlamıyoruz içimize kin ve nefret tohumları atılıyor bu kimlerin işine geliyor azıcık düşünsek, okusak anlayacagız.
1 Şubat 2008 . Ankete Git
selcuk74: arkadaslar halkların kardeşliği konusunda birşeyler yazmak istiyorum halklar kardeş ama biri diğerinden daha fazla kardeş galiba bugun kötü olanlar butun savaşlarda en onde savaşmış ama şimdi kötü ugur mumcunun araştırmalarından edindiği bilgiler onu ölüme götürdü hain pkk nerede nasıl kuruldu biliyormusunuz kim kurdurttu kim bu ülkenin kardeşliğini bozmaya çalıştı 12 eylül döneminde ne işkenceler yapıldı bugün pkk eliyle kin ve nefret tohumları neden atılıyor anlamak istiyorsanız
1 Şubat 2008 . Ankete Git
Ugugug: Ayrıca 23 benim yaşamış olduğum yıl sayısı, yaşım değil; kendimi çok daha genç hissederim.
31 Ocak 2008 . Ankete Git
Ugugug: Bu arada sözkonusu kişi olan ben de araya gireyim, herkesin olduğuna inandığım gibi benim de bir siyasi profilim var, ama sabit değil, her gün daha da gelişiyor ben de buna katkıda bulunmaya çalışıyorum.
31 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: mukanhan , daha önce seninle birkaç polemikte karşı karşıya gelmemize rağmen sana hiç kırıcı birşey söyledim mi? senin 23 yaşında olduğundan bile haberim yoktu. o 23 yaş ugugug rumuzla arkadaşa yazılmıştı. tıklarsan onun yaşınında 23 olduğunu görürsün. ama senin durumu üzerine alınıp bana sarfettiğin sözler beni açıkçası kırdı. az çok beni tanıdığını sanıyordum. bir özür bekliyorum. ondan sonra halkların kardeşliği mevzusunu konuşabiliriz istersen...
31 Ocak 2008 . Ankete Git
mukanhan: Başkasının düşüncesini değiştirmeye çalışmak ya da yargılamak değil maksadım ama gördüğüm yanlışlıkları da söylemezsem içim rahat etmez.Mesela 'halkların kardeşliği' sloganını zamanında kimin attığını ve şimdi ulaşılan sonucu yargılamak gerekir.İnsanların kafasında ayrılık fikri doğuracak şekilde ve onları tahrik edecek şekilde slogan atmak, tek halk anlayışımıza ters düşer.Şurası kesindir ki, Türkiye'de yaşayan ve Türk millletinin parçası olan bir etnik unsura ayrı bir halk demek insaflı olmaz.
31 Ocak 2008 . Ankete Git
pinokyo: Bizim işimiz olur ama.Halkların kardeşligi sloganı atan ile de Marksist-Leninist ile de.Hatta gözümüzde en değerli kişilerdir onlar.Ama bizimde işimiz olmayan insalar vardır tabi.Faşistler,gericiler,yobazlar.Benimde maksatım kişisel atışma yada birilerinin kalbini kırmak değil.Kırdıysak eğer kalp özür dileriz.Çünkü bizim kalp kıranlada işimiz olmaz.
31 Ocak 2008 . Ankete Git
mukanhan: Kişisel atışmayı sevmem ama madem sen başlattın cevap hakkı doğdu.Sen 34 yaşındasın da edindiğin profil çok mu sağlıklı ?! 'Böyle profilim olacağına olmasın daha iyi' diyesi geliyor insanın.Benim değerlerimle bağdaşmayan,' tam bağımsız Türkiye' derken diğer taraftan bağımsızlığını Rus-Çin emperyalizmine teslim eden, Türk-Kürt çatışması çıkartmak için ortaya atılan 'halkların kardeşliği' sloganını benimseyen profille işim olmaz!
31 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: 23 yaşındasın , hala bir siyasi profil oluşturamadın mı?
31 Ocak 2008 . Ankete Git
Ugugug: Benim buradaki işim, insanların görüşlerinden yararlanmak, tecrübe edinmek, benim düşüncelerimi nasıl değerlendirdiklerini öğrenmek, kendimi toplum yapısına göre düzenlemek, buna göre gelecek yıllar için klendime siyasi profil hazırlamak.
31 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: buradaki işiniz insanları fikirlerinden caydırmak mı? eğer öyleyse benim için fazla uğraşma derim...
31 Ocak 2008 . Ankete Git
Ugugug: Öyle değilse burada ne işimimiz var ki?
30 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: sen şimdi bunları yazdın diye biz fikrimizden mi cayacağız?
30 Ocak 2008 . Ankete Git
mukanhan: Yaşasın tam bağımsız Türkiye, kahrolsun Rus-Çin-ABD emperyalizmi! Ayrıca Türk-Kürt ayrımı yok ,tek halk var halklar yok.Tek halk, Kürt kökenliyi de kapsayan Türk halkıdır Marksizm-Leninizm değil, yaşasın Türk milletinin tüm öz değerleri, dilim,dinim,bayrağım,vatanım Atatürk!
30 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: bilmeyenler de öğrensinler partizan Tanyayı...Tanya , sen asılan partizan , ben hapiste şair...sen kızım , sen yoldaşım...resmin üstüne eğiliyor başım...kaşların incecik , gözlerin badem gibi...iki sandık üst üste , çıkarıldı partizan tahtına...Tanya seslendi ilmiğin içinden:kardeşler üzülmeyin gün yiğitlik günüdür...soluk aldırmayın faşistlere , biz iki yüz milyonuz , iki yüz milyon asılır mı?...boğuluyor nazlı boynu kuğu kuşunun...Nazım Hikmet...
30 Ocak 2008 . Ankete Git
ekinox: eyvallah kardeşim...
30 Ocak 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: mukanhan . 21 Ocak 2008