Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Selçuk'un da olduğu 13 kişi sabaha karşı saat 4:30'da, 24 saat boyunca avukatları ile görüştürülmeksizin gözaltına alındılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

ahmet_750: ne yani haber veriptemi baskın yapcaktılar.onca delilide ortadan silecektiler öylemi haha.ozaman bunun adına baskın denmez kahvenizi içmeye geldik denir.ucu babama bile dokunsa sonuna kadar gidilmeli.operasyonlar devam etmeli.bakalım daha kimleri görcez.gündemi değiştirirsiniz he alın size bakim nasıl kurtulacaksınız.böyle başbakan bi daha gelmez hazır gelmişken ne kadar hortumcu nekadar ergenekon gibi devletten ve halktan nemalanan çete varsa hepsini hallet sayın başbakanım.
Lilimarlen: İlhan Selçuk serbest bırakıldı. Darısı diğerlerinin başına diyelim. Ak mı kara mı herşey çok yakında belli olacak arkadaşlar. Davamızda haklıyız biz. Haklı olduktan sonra içimiz rahat olmalı diye düşünüyorum. Ve bu gözü kapalı arkadaşlarıımızın da gerçekleri görebilmeleri en büyük arzum.
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Bu davada gerçekten suçlu olanalar varsa elbet ortaya çıkar. Burada yanlış olan herkesi aynı davayla ilgili tutuklayıp götürmeleridir. 8 senedir bilinen şeyleri neden bu kadar zaman sonra gündeme getirip araştırmaya başladılar sizce? Bakın biz çetelerle uğraşıyoruz demek için. bekliyoruz bakalım sonuç ne olacak, siz de bekleyin. aynı parti kapatma davası gibi, beklemeyi bileceğiz değil mi?
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: İlhan Selçuk gibi 83 yaşına gelmiş bir duayenede kefil olabilirim, o kadar da eminim. Neymiş? halkı iktidara karşı kışkırtıyormuş. Bundan almışlar, ergenekona bağlamak için uğraşıyorlar. Hadi bakalım biz buradayız beklyoruz davaların sonucunu. Siz de bekleyin ...Bu dava 8 senelik bir dava şimdiye kadar neden çıkmadı altından bir şey? kendilerine kim karşıysa onu ergenekon diye bağıntılayıp alıyorlar. Siz halk olarak buna inanıyorsanız hala uyuyorsunuz demektir.
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Biz insanlara değil yargıya güveniyoruz, ayrımın farkına varsanız iyi olur. Üstelik biz soruyor muyuz size; Siz bu partiyi niçin bu kadar savunuyorsunuz, adamları şahsen tanıyor musunuz? nemalanıyor musunuz? babanızın oğlu mu bunlar DİYE!...
23 Mart 2008 . Ankete Git
yasemenli: İnsanlara bu kadar güvenmeyin arkadaşlar...insan böyle bir konuda kardeşini bile kayırmamalı...siz bu vatandaşlar hakkında ne biliyorsunuz ki bu kadar savunuyorsunuz...yoksa siz de onlara ortak mısınız?
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Çok güzel dilekler bunlar ama bunların olabilmesi için, bazı şeylerin farkında olup üstüne gitmek, tepki vermek gerekiyor değil mi? İyi geceler.
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: ok size hayırlı geceler diliyorum ve ülkemizin hakettiği en yüksek yerde olmasını temenni ediyorum.umarım sorunsuz ve bi okadarda berrak bir türkiye görürüz.yarınlara güven ve umutla bakabilmek umuduyla hoşçakalın..bye..
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Bak arkadaşım amacım sana hakaret etmek falan değil sadece söylediklerinin elle tutulur bir tarafı yok. Kusura bakma o halde. Ama bunun bayan olmakla falan da ilgisi yok zaten.
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: lilimarlen sen bir bayansan!bu konuştukların çok kabaca gelir bana. samimi olsak hadi neyse uzaydan geldiğimi kör sağır olduğum laflarını yerim ama kusura bakma bunlar bana ağır geliyor senide kırdıysam affola..
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: kendimle yüzleşeceğim bir şey yok.ama sadece şunu söylim inan ama inan bana sen benim yaşadıklarımı yaşasaydın kesinlikle böyle düşünmezdin.
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Kör sağırsın demek hakaret değil ama. Neden bu kadar kayıtsızsınız neden gözlerinizi açmıyorsunuz. Bu konuda hiçbir şey bilmediğin de gayet açık zaten. Neyse bazı şeyleri gördüğünde umarım geç olmaz. Sana da iyi geceler.
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: nereden bliyorsun yarın ibadet edeninde çeteci sayılamayacağından? tersini düşün bakalım? Seni de evinden alan birileri olabileceğini düşün? faşizm var ya ne sana bakar ne bana, işine gelmediği anda herşeyi çete ilan eder. kendinle yüzleş Ahmet. Medem Fethullahçı değilsin, kendinle yüzleş...
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: sürekli hakaret ve sataşama yapmaktasınız.sizinle konuşmamam için yapıyorsan açık söyleyin.körsün sağırsın vs. ben size böyle ithamlarda bulunuyormuyum lütfen yani.şurda fikirlerimizi görüşlerimizi döküyoruz kan davasımı görüşüyoruz.iyi geceler..
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Haaa şunuda söyliyeyim, bu kadar emin olma. Yarın senin babanıda gelip çetecisin diye alırlarsa seni kim savunacak iyi düşün bakalım.baban kaç yaşında bilemem ama eminim silah kullanmıyordur. Çete neye denir ilk önce onu öğrenin. 8 sene evvel ortaya atılmış çete şimdi mi geldi akıllarına.? niye sekiz senedir sustular, üstelik bu kadar sene arkasındalar ama bir iddianame bile hazırlayamamışlar. Vah vah biz yutmuyoruz. Yutturamayacaksınız...
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Kendi halinde ibadetleriyle uğraşmak mı? Yok ya sen kesin kör, sağırsın. Başka açıklaması olmaz bunun.
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: fisun fethullahçı olmadığım için cevap veremicem ama lafı çeviren sensin biz çeteden bahsediyoruz sen kendi halinde ibadetleriyle uğraşanlardan bahsediyorsun ne yani ibadet etmek çetecilikmi oldu=????
23 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Çevirme lafı, biraz evvel göreceksiniz diyordun. Hangi çeteler sordum? Cevap ver hangi çeteleri bitirdiler. Fethullahın çetesine ne zaman sıra gelecek onu da söylesene?
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Ayrıca 8 aydır iddaname nerede? Ortada daha iddaname bile yokken bu yapılanlar doğru mu sence? Kimi ne ile suçluyorsun sen ya, çete nerede. Tek bir çete var o da Amerika uşağı Tayyip ve çetesi.
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: lilimarlen ana yorumumda yazdım cevabını en başta okursan cevabın orda..
23 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Zaten Şemdinli'de yapamadıklarını şimdi yapmak istiyorlar ama yine başaramayacaklar.
23 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: şu an bu çeteyi savunduğunuzun farkındamısınız?ergenekon tamamiyle devlet içinde bile köklenmiş bir çete ve bu çeteyi çökertmekte her yiğidin harcı değil.szinle daha fazla polemiğe girmek istemiyorum çünkü tamamıyla bana zıt görüşlü olduğunuz için bu polemikler yaşanıyor.yani benim fikirleim bunlar katılmazsanız saygıyla karşılarım eleştirinizide saygıyla karşılıyorum.ancak bazı şeyler vardırki zamanla çöözülür.buda onlardan biridir bence.
22 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Ahmet gerçekten birşeyden haberin yok. yazık ya biraz öğrenip öyle savunun. ayıp ayıp kendiniz olun...Hortumcular bitti öylemi, devlet kendileri sömürüyor, yetmedi satıyorlar. sana da avanta mı veriyorlar yoksa? Bu ne aymaz savunma ? yargıya hakaret ona buna hakaret bitti, şimdi aynı yarhgının yaptığına alkış tutmak ne tutarsızlıktır! kendiniz olun biraz. İlhan Selçuk 83 yaşında be insan utanır çetecilik suçlamasına. Silah mı var ellerinde?
22 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Gerçekleri gördüğüm için ya bu tepkim. Başka bir yorumunda AKP'li değilim yazmışsın. Madem değilsin tarafsız bir gözle baksana dün olanlara. Gözaltına alınanların hepsi Tayyip karşıtı aydınlar. Kafanda bir şüphe uyandırmıyor mu bu? İlhan Selçuk mesela, durumu belli, işi evi adresi açık üstelik devlet korumasında, buna rağmen o şekilde gözaltına alınması, sence doğru mu?
22 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Hangi çete çökertildi söylesene? Fehmi Korunun laf ebelerisiniz hepiniz. Teröristlerin malını taşıyan meclisteki çeteyi çökertsin ilk önce. Var mı gücü buna. Amerikalı ağabeyleri izin veriyor mu? Hiç bişeyden haberin yok senin laga lugadan başka söyleminizde yok. Şemdinli ne oldu? orada ki oyunun aynısı şimdi Ergenekon diye oynanıyor.
22 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: gerçekleri görmeyen sizmi yoksa gerçeklerden bahseden benmi uzaydan geldim?
22 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Ya sen hayali kahraman falan mısın? Yok yok sen kesin uzaydan geldin. Bu söylediklerin akıllara ziyan gerçekten.
22 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: bu başbakan geldiğinden beri kaç tane çete çökertildi?kimin döneminde bu kadar çete çökertildi söylermisiniz.ve bu baskınlar sonucu daha derine inip sizin bahsettiğiniz yargı yoluylada parti kapatmaya kadar gidildi.neden çünkü damarlarına basıldı.esas yorumumu okursan görürsün babamdahi olsa işin içinde kesinlikle ama kesinlikle sonuna kadar gidilmeli gidilecekte.ben başbakanın hayati tehlike içinde neler yapabildiğini görüyorum.ama başkaları gibi değil erkekçe babası bile olsa dinlemiyor..
22 Mart 2008 . Ankete Git
Lilimarlen: Boşver Fisun kendisi de bihaber zaten. Bugün açıklandı suçlarının ne olduğu (tamamen asılsız tabii) ama arkadaşın haberi bile yok, hala yakında göreceksiniz suçlarının ne olduğunu diyor.
22 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Direk başbakanın yapıyor olduğunu da ne güzel itiraf ediyorsun. Benim bildiğim yargı iktidardan aldığı emirle yapmaz böyle şeyleri? Yargıya da hakaret ettiğinin farkında mısın bilmem. o yargı yarın sana da bana da başbakanına da lazım olmaz mı? Böyle yanlıysa eğer, çuvaldızı değilde çivi batır kendine de, kendine gel istersen.
22 Mart 2008 . Ankete Git
ahmet_750: tabiki gelmez diyorum cepten arıyorum kapatıyorum D:
22 Mart 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: Anarsist . 21 Mart 2008