Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Sizce hangisi daha büyük güç getirir?

ibrahimpekin: Türkiye'de din. Son 40 yılda Dsp dışında iktidara gelen partiler hep bunu yaptılar. Halkı zayıf noktasından vurmaya çalıştılar. Kendilerinin müslümanlığına hiç inanmadım.
ibrahimpekin: Ahahaha bana 15 yıl öncesinde kalmışsın diyene bakın, Ecevit örneğini ilk veren kendisi :)) Pırıl ben ne söylesem sen anlamazsın, görmezsin, bildiğini okursun. Benim fikrim Fetö'ye karşı da hep aynıydı ama siz başınıza koyuyordunuz. Daha fazla savunma tezlerini. Hadi hoşçakal.
15 Mayıs 2017 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Sen 15 sene öncesinde kalmışsın. Baydı bu eski zihniyet. Biraz güncelle kendini. Baaayy.
15 Mayıs 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: Merve Kavakçı gibi o da ezilmişti o gün. Bir bakıma aynı konumdalar. Boşver pırıl sırf kapalı diye, dindar diye savunmayı. Sırf içeriği din diye ensar vakfını da savunabilirsin mesela ama tecavüzcüleri savunuyorsun diyemeyiz sana öyle değil mi? Hadi Hoşçakal.
27 Nisan 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: Ve din de insanı kandırmanın en kolay yoludur. Çünkü nüfusunun yaklaşık %95’i müslüman olan bir ülkede kitabını okuyup, anlayanların oranı bunun belki %5’i bile değilse, sen bile kandırabilirsin.. Kural bu diye koca kesimi ezemezsin. Peki 18-19 sene önce Kürtçe şarkı söyleyecem dedi diye çatal kaşık saldırısına uğrayan Ahmet Kaya’yı niye savunmuyorsun? Savun hadi. Bugün Kürtçe şarkılar, konuşmalar hepimizin günlük hayatında sık denk geldiği şeyler.
27 Nisan 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: Size laikliği savunanları din düşmanı olarak empoze etmişler. Bu neredeyse bir asırdır böyle gelmiş. Atatürk bile bunu 100 yıl öncesinden görmüş. Ama o da dinsizdi o yüzden öyle söyledi di mi? Bunun arkasına sığınırsın şimdi. Akıl var mantık var. En az %45’i cahil olan bir ülkede söz konusu kesimi kandırmanın ne kadar kolay olacağını bilecek kadar aklın var sanıyorum.+
27 Nisan 2017 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Ülke yönetimini becerememiş de kalkmış başörtülü bi kadına haddini bildirecekmiş. Eh anca ona gücü yetermiş kapasite meselesi. Ecevit öldü rahmetli oldu mu bilemem ama lafım ona değil şimdi onun tarafında duranlara. Bu argümanlar demode artık ölümüne savundunz bir zamanlar ama... Kendinizi adapte edin gelişen dünyaya!
26 Nisan 2017 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Geç geç bu masalları halkı iyi uyuttular o zamanlar yok emirmiş yok laiklikmiş. Şimdi ne oldu herkes birarada yaşamıyor mu? Din düşmanlığının eseriydi o dönemki eziyetler. Ecevit hanım demişmiş ay ne kibarmış. Geçiniz başörtülü bi kadını fırsat olsa yine kadın yerine koymayacaksınız. Aydıca bayan diyene öcü gibi bakmaz mısınız siz kadın o diye? Kapılar kapalı artık öylelerine efendim. Kural bu diye koca bi kesimi ezemezsin Başbakan olmuşsan haksızlığa uğrayan kesimi savunacaksın ezmeyeceksin.
26 Nisan 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: O zamanlar başörtüsü mecliste ve birçok kamu kurumunda yasaktı. Doğru veya yanlıştı konu o değil. Dolayısıyla Merve Kavakçı'ya yapılan da yanlış bir şey değil. O anın öncesi ve sonrasını bilemem. Uyarıldı mı, daha nazik tenha bir köşede söylense de olur muydu vs..
14 Nisan 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: İyi kötü yönettiler ülkeyi. Dini asla oyunlarına alet etmediler. Laiklik bu yüzden önemlidir. Senin Allah korkun halkı ırgalamaz. Irgalatmayacaksın. Yoksa bunun adı demagoji olur. Kitapta bile bu konunun ne kadar hassas olduğu, duanın, ibadetin gizlisinin daha makbul olduğu geçer. O yüzden onların dini söylemleri ve yaptırımlarını fazla ciddiye alma. Bizzat tanıyorsan savunabilirsin ona eyvallah derim. Ama siyaset kadar yalan dolan barındıran bir camia yoktur. Buna din de dahildir.
14 Nisan 2017 . Ankete Git
ibrahimpekin: Kadın değil, hanım dedi. Önce Sezar'ın hakkını ver Sezar'a. Kadın kelimesi senin liderine özgü bir kelime. Ecevit'e gelince. Yaptığını dinsizlikle eşit kılamazsın. Laikliktir, kuraldır, emirdir ne dersen de. Kışlada, askeriyelerde Tanrı'mıza hamd olsun şeklinde yemek duası vardır bilirsin belki. Emir Tanrı'dır. Ama Allah sesleri yükselince duayı tekrarlatan komutanlar olur. Dindar komutanım da yaptı aynısını. Emir demiri keser.
14 Nisan 2017 . Ankete Git
pırıl_pırıl: Ecevit Başbakandı ve başörtülü bir milletvekiline 'bu kadına haddini bildirin' demişti. Kim güçlüydü burada? Din değil dinsizlik güçlü idi maalesef. Şu anda da din değil güçlü olan insanı ne kadar insan yerine koyarsan o kadar güçlenirsin yoksa silinir gidersin.
12 Nisan 2017 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: Kenan123 . 26 Mart 2017