Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Annenizin başı açık mı, kapalı mı?

berqayy: ailemin eğitim seviyesi kapanacak kadar düşük değil
batusey: Direk bergayy'a cevap yazmak istiyorum. Kapanmak ve eğitim arasında bir bağlantı yoktur. Kapanmak bir inanç olduğu için gerçekleştirilir, inançlar eğitim ile değişmez. Benim ailem kapalı ki eğitim konusunda ve kitap okuma konusunda en düşük seviyede ki bireyin ben olduğumu gözönünde bulundurarak seninle herhangi bir konuda eğitim seviyemi karşılaştırmak istiyorum. Cesaretin varsa hodrimeydan.
22 Ağustos 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Sana katılıyorum..
31 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Müslümanları yüzlerine karşı çok ağır biçimde eleştiriyorum. Çünkü müslümanların bu yüzyılda putperestlerden farkı kalmamıştır. Türbeye, kişilere ve paraya tapınan bu insanlar başlarını örtmeyle Ramazan aylarında 1 aylık gündüz açlık imtihanlarıyla, ülkede onca aç ve eğitime muhtaç insan varken araplara binlerce dolar vererek müslüman olduklarını sanıyorlar.Gerçek İslamiyet olsaydı dünyanın en özgür ülkesi olurduk.Kötü örneklere aldanmayın lütfen.
31 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Kelebekkk yorumunda dindarlara biraz haksızlık etmişsin. bende dini vecibelerini ara sıra da olsa yerine getirmeye çalışanlardanım ama asla her bahanede Allah adına kurban kesmek gibi kana susamışlığım yok ve zaten kurban olayına karşıyım. İçki meselesine gelince günah olduğunu bile bile içiyorum ve kendim içmesem bile yasaklanması taraftarı değilim çünkü Allah dahi özgür iradaye müdahale etmemiştir, öyle olsaydı sen bunları yazamazdın değil mi? Ayrıca bir müslüman olarak gurur duyduğum gibi müs
31 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Müslümanım evet. Ama dindar değilim. Dindar olsaydım müslüman ülke lafından gurur duyardım, içkinin yasaklanmasını desteklerdim, kadınların türbana sarılmasını normal bulurdum, her bahaneyle 'allah için' kurban keserdim. Ama dindar değilim. Dindar yönetim istemeyenlerdenim. Zira ikiye bölünmüş durumdayız. Dindar yönetimin başarısıdır bu. Bu başarıya geçici gözüyle bakıyorum tabii ki.
31 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Aynı şey değil. Müslüman ülke deyince benim aklıma şeriatle yönetilen arap ülkeleri geliyor. İran, Arabistan gibi ülkeler. İtalyanlar kendilerine Biz Hıristiyan ülkeyiz diyorlar mı? Tabii ki hayır. Dışardan biz de müslüman olarak algılanırız ama tanım olarak 'müslüman ülke' demek başka, şeriatı çağrıştırıyor. Ülkenin dini olmaz. İnsanın dini olur. Ülkeye din tanımlaması yapmak çok tehlikeli. Zaten istenen de bu. İran gibi olmamızı isteyen 'görevlendirilmişler' tarafından yönetiliyoruz.
31 Mart 2009 . Ankete Git
Emre_452: Neden İtalya Almanya Amerika diyince din olarak aklımıza Hristiyanlık geliyo ? Çünkü çoğunluk Hristiyan Ama Türkiye denince neden karışamayız oluo Sen madem müslümansın Müslüman ülke lafından gurur duymalısın bence !!!
31 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Bir de benim karşı olduğum insanların hepimiz müslümanız demesi. Hele o 'Müslüman ülke' lafı yokmu. Başksı adına konuşamazsın din konusunda. Kimsenin içini bilemezsin. Müslümansa o kendisi bilir kimseyi ilgilendirmez. Buna itiraz etmem benim dinsiz olduğumu ya da başka dinlerden olduğumu göstermez. Benim bileceğim iş.
27 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: 'Namaz kılmıyodur Oruç tutmuyodur Bilemem ama en azından dininin gereklerini yapmaya çalışıyo ' demişsin. O benim işte zaten :). Bunlar onu kabul etmiyor ki. İbadetini 'tam' yapmıyorsan zaten müslüman kabul edilmiyorsun. Ben de oruç tutmam kurban kesmiyorum ama 'inançlıyım'. Öncelikli olan ahlaktır diyorum hak yeme diyorum mesela. Hadi bakalım :) işlerine gelmiyor çünkü körü körüne inanmışlar felsefesini anlamamışlar. Zamana uyarlamaya da zaten karşılar. Düzeltemem kimseyi kendileri bilir.
27 Mart 2009 . Ankete Git
Emre_452: Kelebekk Toplumda herkez senin gibi değil :) Şimdi sen neredeyse İslama inanmıyosun Cevaplarından polemiklerinden anladıklarım bu Fakat Vatandaş senin gibi değil Onlar dinlerine saygıları var Namaz kılmıyodur Oruç tutmuyodur Bilemem ama en azından dininin gereklerini yapmaya çalışıyo Fakat sen İslamiyeti ağır şekilde eleştiriyorsun Bnce bu yüzden " müslüman deilsin " sıfatını almışsındır.
26 Mart 2009 . Ankete Git
şeytancıl: Sitede yeniyim ama galiba toplumdaki kutuplaşma buraya da sirayet etmiş. Millet marsa yolculuk yapıcak biz hala kafan örtülümü eteğin kısa mı, diplomalı diplomasız tartışıyoruz. Sadece hammadde veya zaman değil insan da israf ediliyor bu ülkede. İsteyen istediğine dürüst bir şekilde inansa hiç sorun kalmayacak.
26 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Müslüman olduğu nereden belli? Ben de müslümanım ama değilmişim öyle dedi biri. Kimliğimde de yazıyor ailem de müslüman.. Kelime-i şehadette getirdim. Müslümanmıyım değilmiyim?
26 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: heartstoppere katılıyorum.
26 Mart 2009 . Ankete Git
Emre_452: Bu ülkede yaşamıyorsun takip edebilirsn fakat Almanyada yaşıyorsun.Ülkede dedigim gibi 100 Kişiden 95i müslüman Hırsızmıdır Dolandırıcımıdır bilmem ama 100 kişiden 95inin Müslüman oldugu belli...
25 Mart 2009 . Ankete Git
heartstopper: Bu ülkede aslında gerçek müslümanların sayısı çok az.Öyle başına bez geçirip ajanlık yapanları,yok bilmem camii'den çıkmayıp devletin kasasını hortumlayanları falan müslümanlıktan saymıyoruz.Dinsizliğe doğru giden bir ülkede 100 kişiden 95'i müslümandır diyebiliyorsanız eğer,beyin fonksiyonarınızın yüzde 95'i iflas etmiş demektir.
23 Mart 2009 . Ankete Git
Emre_452: Kelebekk hepimiz müslümanız derken yaşadıgın topraklardaki insanları katıyor anladın mı ?? Ülkedeki 100 kişiden 95i müslümandır eminim !! Sen olmayabilirsn..
23 Mart 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Hepimiz elhamdülillah müslümanız derken hepiniz kimlersiniz?? Tek başına kendi adına konuş.
6 Mart 2009 . Ankete Git
b..: Benimde annem açık ama ben senin gibi ahlaksız bir yorum düşünemiyorum düşünmemde. Eğitim seviyesi senin dediğin gibi birşeyle ölçülmüyor.Hepimiz elhamdülillah müslümanız belki sen değilsindir. Ama yinede böyle bir yorumu doğru bulmuyorum.
6 Mart 2009 . Ankete Git
kaunibey: Şu zamana kadar ülkeyi yöneten baskıcı zihniyete oy veren kişilerin cahilliği sonucu ülke kalkınamadı ve hep geri kaldı. Ama zamanımıza bakarsak eğitimli ve ileri görüşlü insanların verdiği oylarla ülke gelişip yenileniyor. Artık eskisi gibi cahil kesimi kandıramayanlar şuan sadece ülkeyi geriye götürmeyi ve kaos yaratmayı planlıyor.( Bkz. ergenekon) Gerçektende geriye bakınca anlaşılıyorki; çok cahil ve düşüncesizmiş insanlar. Köylü ayşe teyzem kocası ne derse ona oy verirdi.
21 Şubat 2009 . Ankete Git
kaunibey: Tabiki aileden gelen bir egitimdir herşey. Fakat konunun siyasetle alakalı olmadığı halde neden hep siyaseti öne sürüyorsunuz anlamadım. Bundan seneler önce aynı kişilerin oylarıyla bu memleketi çok farklı görüşe sahip partilerde yönetti. Demekki yeni nesil bu konularda daha bilinçli, neyin ne olduğunu bilen kişiler. bu da gelecek için ümit verici. Bu gençleri eğiten ÖGR.GÖR. çok teşekkür etmek gerek.
21 Şubat 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: 5-10 kişi mi? görmek istediğin gibi görmüşsün. 'Eğitim seviyesi' ifadesinin altında üniversite diploması yok sadece.. kültür birikimi, çağdaşlık, görgü, nezaket, zeka, yetiştiği aile vs. çok şey var. Eğitim seviyesi önemli bir ifade yani. Üniversiteli kazma dolu memleket. Çünkü ailesi fos. Ya da tam tersi de olabilir. Aile kazmadır çocuk kendini yetiştirir. Dinci partilerin hedef kitlesine bir bakın. Ya eğitimsiz fakir kesim ya da üniversiteli rantçı.
20 Şubat 2009 . Ankete Git
kaunibey: Bana söylermisiniz hangimizin elle tutulur bir projesi yada çalışması var. Zaten olsa idi ve bunu yapacak kapasitede olsaydık, şuan burda yazı yazmaya vakit ayırmazdık. O nedenle kimse kusura bakmasın. Ailesinin eğitim seviyesi yüksek olan akıllı arkadaş, keşke seninkide aileninki gibi olsaydıda burda polemik yapacağına daha faydalı işlerle uğraşsaydın. Ben 2 gündür burdayım ve okadar boş şeyler varki; o nedenle burda polemik yapan kimselerden toplasan 5-10 kişi 4 4 lük eğitimli çıkar.
20 Şubat 2009 . Ankete Git
kaunibey: Eğitim seviyesi tabiki diploma ile ölçülmez. Bunu 2. kez burda kullanıyorum; "Okumak cehaleti alır, eşşeklik baki kalır" bundan yola çıkarsak eğitim sadece diploma olamaz. Bu ülkede okumak ve iyi bir üniversiteden diploma almak okadar kolay ki, zaten bu sebeple dünyada üniversitelerimiz hep vasat durumlarda. Şili,israil hatta mısır bile daha iyi seviyedeyken bizden, neyi tartışıyorsunuz. Eğitim aileden gelir, okul ona bişeyler katarsa ne mutlu. Aramızda çogumuz üni mezunudur.
20 Şubat 2009 . Ankete Git
kaunibey: Siz takmayın bu seviyeye filan arkadaşlar. Biz Türklerin zaten eğitim seviyesi çok çok düşük. İlk yorumu yapan arkadaşın ailesinin eğitim seviyesini okadar merak ediyorumki? Ailesininkinide. Nerde eğitim görmüşler?
20 Şubat 2009 . Ankete Git
haceriye: son nokta :)
29 Ocak 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: insanlar hakkında müslüman olmasına veya olmamasına göre karar veriyorsanız bölücülerdensiniz demektir.
27 Ocak 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: Eğitim seviyesi diplomayla ölçülmez diyenler genelde diplomasız oluyor :) bunların da büyük çoğunluğunun annesi kapalı veya eşarplı. Açık değil yani.
27 Ocak 2009 . Ankete Git
haceriye: özgür değil demedim canım kardşim,sözlerinden dolayı onu kınadım eğer gayrı müslimse aynı şeyleri düşünmeyeceğim hakkında..
27 Ocak 2009 . Ankete Git
silverstein: Musluman olup olmamasi kimseyi ilgilendirmez bence herkez ozgurdur
26 Ocak 2009 . Ankete Git
haceriye: ya pardon ama Müslüman mısın ringless? yanlış bilgiyle karar vermeyeyim..
26 Ocak 2009 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: bad_lady_17 . 22 Temmuz 2008