Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Eşcinsellere ve eşcinselliğe aşırı tepkili insanlar hakkındaki düşünceniz nedir?

dileks: hakediyorlar
notyett: Allah eşcinselliği yasaklıyor mu? Yoksa bunu insanlar mı yasaklıyor? Tamam bazı kavimler yok edilmiş fakat onlar eşcinsel oldukarı için değil, çocuklarla cinsel ilişkiye girdikleri için, fuhuş yaptıkları için, heteroseksüelleri bile homoseksüel olmaya zorladıkları için ve daha birçok nedenden dolayı yok edilmiştir. Kuran'da eşcinsellerden kavimlerden başka söz edilmiyor... Şuan da eşcinseller yaşıyor neden yok edilmiyorlar? Eşcinsellik doğuştan gelen birşeydir. Maalesef cahil insan çok!
25 Şubat 2009 . Ankete Git
Socrates: Gerçekten de 'dileks' nickli arkadaşın yazdığı 'hakediyorlar' yorumu kabul edilemez. Bu çağda böyle zihniyet kaldı mı hala ?
20 Haziran 2007 . Ankete Git
deris: Herkesin cinsel tercihi kendine.Diyelim kadınsın sen erkekleri beğeniyorsun diye kimse seni yargılamıyorsa,sende başkalarını yargılayamazsın.Ve cinsel tercih adı üzerinde 'tercih' sadece seçeni ilgilendirir.İnsana önce insan olduğu için saygı göstericeksin,sen onlara saygı göstermezsen,kimseden saygı da bekleme...Sen kimsin de karar verebilirsin hak edip etmediklerine...
19 Mayıs 2007 . Ankete Git
fasli: Bir de şu var ki livata diğer büyük günahlar gibi bir günahtır. Yani içki içen, kumar oynayan, zina yapan, anne-babasına isyan eden ve hatta yalan söyleyen de en az (hatta daha fazla) livata eden yani eşcinsel ilişkiye giren kadar günah işlemiş olur. Hepsinin normal karşılanması, sanki livatanın daha fazla günahmış gibi davranılması da aslında yanlış. Yani saydığım günahları yapan bir insan livata yapana kafir gözüyle bakıyor. Halbuki kendi de aynı büyüklükte günahları işliyor haberi yok....
9 Mart 2007 . Ankete Git
fasli: türkçekonuş yanıtım sana: İnsanların içinden hep sevap işlemek gelse, günah işlemek hiç gelmese yani adeta melek gibi olsalar, Allah'a kulluk eden ile ona isyan edenler nasıl ayırt edilebilirdiler ki? Mesela eğer benim içimden günah işlemek geliyorsa ve bende onu işlemiyorsam bir anlamı vardır. Yoksa eğer günah işlememek ve sevap işlemek benim nefsime hoş gelse o zaman ben onu Allah için değil nefsimin hoşuna gittiği için yapmış olurum. İçinden günah işlemek gelirken sevap işleyeceksin.
9 Mart 2007 . Ankete Git
Brenda: Hic kimse neden dogup, neden oldugunun cevabini da bulamaz ve nereye gideceginin... Allah herseyi affedendir ve bilendir. Eger dogustan boyleyse bir insan, bunun nedenini yine ancak o bilir. Hic bir insan 4*4 luk degildir. Escinsellik haram, icki de haram. kimin daha gunahkar oldugu bilinmez. Namazinda niyazinda olup ne gunahlar isleyeni de var. Kalbi tertemiz olan, akli basinda ve gercekten iyi niyetli olanlar her seyi asacaktir. Adalet aciktir. Bence sonradan sapkın olanlar yanacaklar.
9 Mart 2007 . Ankete Git
turkcekonus: Seni çok iyi anlıyorum kimbilir. Benden daha iyi kimse anlayamaz desem yeri :)
1 Ocak 2007 . Ankete Git
kimbilir: turkçekonuş aynı sorunun cevabını aramaktayım.İst. ve Ank. Üniversitesi ilahiyat fakültelerine, diyanete ve müftülüğe sordum.Ancak ne yazıkki cevabımı bulamadım.Ortada büyük bir çelişki var.İşte ben bunu anlatmaya çalışıyorum insanlara. Din ve eşcinsellik arasında çelişki var.Ayrıca benim eşcinselliğim sonradan kazanılmş değil.Bunu benden iyi kimse bilemez.
1 Ocak 2007 . Ankete Git
turkcekonus: Allahtan geliyorsa Allah neden yasaklıyor, haram kılıyor kimbilir? İşte bu sorunun cevabını arıyorum.
1 Ocak 2007 . Ankete Git
kimbilir: Ben 7-8 yaşındayken cinsel arzularım çok ufak belirtilerle hemcinsime yönelikti ve böyle gelişti.Bugüne kadar karşı cinse hiç ama hiç ilgi duymadım.Sence sonradan mı doğuştan mı?
1 Ocak 2007 . Ankete Git
kimbilir: Allah eşcinselliği en sevdiğinin başına çoluğuna çocuğuna versin de seninde için biraz yansın....dileks
31 Aralık 2006 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: lightblue . 9 Eylül 2006