Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

KİM HAKLI? 'Berlin Kaplanı' filminin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra 45 yıllık sanatçı Ferdi Tayfur kendi yazdığı 'Lambalı Saz' isimli film senaryosunun bir kaç yıl önce Ata Demirer'e gönderildiğini ve 'Berlin Kaplanı' filmin de bu senaryonun ana temalarının kullanıldığını iddia etti. Ata Demirer'in bir kaç yıl öncesine ait bir televizyon programında senaryoyu istediği ve haberdar olduğu ortaya çıktı ancak senaryonun gelmediğini söyledi. Ferdi Tayfur'un ortaya çıkardığı kargo belgesinden sonra senaryonun gelmiş olabileceğini ancak kendisinin okumadığını görmediğini belirtti. Ana hatlar olarak filmde ve iddia edilen senaryoda miras, mirası vermek isteyen akrabalar, Almanya'da gurbetçilik, mafya, mafyaya olan ve katlanarak büyüyen borç, boksörlük gibi bir çok benzerlik bulunmakta. Ata Demirer filmlerde benzerlik olabileceğini ve kendi filminde 'Lambalı Saz' senaryosunda ki bir sazın, kızının ve oğlunun olmadığını söyledi. Sizce bu tartışmada kim haklı?

servetcembar: Ata'yı çok beğenmem ama böyle bir riske niye girsin?..Ferdi Tayfur haklıysa da gizlice bitirmeliydi bu işi...Yanlış yaptı...
blackrace: Nasıl gizli bitirecekti bu işi, o kadar tv programın da konuşmuş senaryoyu yollamış.Olayı gizliye çekmeye çalışan BKM ve oyuncusu Ata Demirer...Bir yapım şirketine oyuncusunun istediği senaryo gönderiliyor ve bir film ötesinde o senaryonun ana temaları sinemada karşına çıkıyor Ferdi ne yapabilir, bu gibi durumlarda sesi duyulmayan gençlere ön ayak olmaya çalıştı ama arabeskçi olduğu için medya genelinden dışlanıyor.
20 Mart 2012 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: blackrace . 5 Mart 2012