Anket Sitesi

azra19 Tarafından Yazılan Yorumlar

Sigara kullanıyor musunuz?
evet ama bağımlı değilim..bağımlılıklar özgürlükleri kısıtlar..özgürlüğüme düşkünümdür..
30 Temmuz 2007 . Ankete Git
Yollarda elele tutuşmuş olarak yürüyen kız arkadaşlar görürüz. Bunun sebebi sizce ne olabilir?
aslında anlam veremem saçma bir görüntü..kol kola girmek bir nebze yine mantıklı ama el ele tutuşmak ilginç.. birbirlerini çok sevdikleri için ya da alışkanlık diye düşünüyorum..ya da karşıdan karşıya geçerken tutuştular sonra öyle unuttular kaldı diye düşünüyorum..
30 Temmuz 2007 . Ankete Git
Çocukken size kim masal okurdu?
hiç masal okuyanım olmadı malesef..ben genelde masalları beynimde canlandırırdım.. hala öyle yapıyorum gerçi..sadece masalların konusu değişti.artık kırmızı başlıklı kızın başına farklı şeyler geliyor ormanda..kurtlar da değişti :)
30 Temmuz 2007 . Ankete Git
En sevdiğiniz aktör hangisi?
Haluk Bilginer ve Yetkin Dikiciler favorilerimdir..altından kalkamayacakları rol yok diye düşünüyorum..
7 Mart 2007 . Ankete Git
Alevilik din dersinde okutulmalı mı?
ya ben de bunu anlamıyorum..alevilik kutsal bir din midir ki kutsalı bırak din midir ki..ya alevilik mezheptir bizim de mesleğimiz sunnilik..ama hiç dinmiş gibi göstermiyoruz..alevilerin bu uğraşları mezheplerini diğer mezheplerden ayrı tutma çabaları nedir anlamıyorum..ayrıca mezhepler bana saçma gelir..
2 Şubat 2007 . Polemikleri Oku . Ankete Git
Din insan zekasını tembelleştirir mi?
tabi ki hayır..ne alaka..
2 Şubat 2007 . Ankete Git
Bazı insanlar neden birbirlerinin görüş ve düşüncelerini anlayışla karşılamazlar?
çünkü bu insanlar dediğim dedik insanlardır ve sadece kendi doğrularını kabul ederler..doğru birdir o da benim dediğimdir lafını özümsemişlerdir..uzak durduğum kişilerdir..
31 Ocak 2007 . Ankete Git
Çılgın Dersane filmini izlediniz mi?
evet izledim..eylenceli bir gençlik filmi olmuş..verdiğim 9 ytl ye değecek bir film değildi kesinlikle ama ben çok yoğun bir günün sonunda kafa dağıtmak için gitmiştim iyi de geldi..
31 Ocak 2007 . Ankete Git
Sizce Ermeni asıllı Hristiyan gazeteci Hrant Dink değil de bir Türk yazar öldürülseydi, olay yine bu kadar büyür müydü?
sanmıyorum..biz dışarıya yani ülkemiz dışındakilere yaranmayı seven bir milletiz(!)..bu yüzden de bu kadar abartıldı..aynı şekilde bir türk gazeteci öldürülseydi en azından binlerce insan yürümezdi bu kadar tepki verilmezdi diye düşünüyorum..maleseff..
31 Ocak 2007 . Ankete Git
Orhan Pamuk'a Nobel Edebiyat Ödülü verilmiş olması, bir Türk vatandaşı olarak sizi gururlandırıyor mu?
malesef gurur duyamıyorum.sevmediğim ve fikirlerini tasvip etmediğim bir yazardır kendisi..
31 Ocak 2007 . Ankete Git
Hrant Dink'in öldürülmesiyle gündeme oturan 'Hepimiz Hrantız, Hepimiz Ermeniyiz' sözlerine katılıyor musunuz?
bu sloganın çok fazla abartıldığını düşünüyorum..tamam bu olay Türkiye'nin ayıbıdır..ülkemizde bir ermeninin öldürülmesi hiç de hoş bir olay değil..ama bir ermeni öldü binlerce Türk yürüdü..biz neredeyse hergün doğuda şehit veren bir ülke olduk artık o şehitler için kim yürüdü allahaşkına..bu sloganın abartılması pisipisine verdiğimiz o şehitlere çok büyük bir hakarettir diye düşünüyorum..herşeyi abarttığımız elimize yüzümüze bulaştırdığımız gibi bunu da mahfettik..kabul etmiyorum bu sloganı!!!
31 Ocak 2007 . Ankete Git
Sizce tanrı var mıdır?
herşeyi yaratmış herşeye hükmedebilen önüne geçilemeyecek bir güç var..adı nedir bilmiyorum allah tanrı yaratıcı...bir güç var sadece bunu biliyorum..
29 Ocak 2007 . Ankete Git
Türbelere gidip ibadet etmek, dua etmek, çaput bağlamak gibi şeylere yaklaşımınız nedir?
ölüleri rahat bırakalım lütfen!!! bir ölü bir canlıya nasıl yardım edebilir..mantııkk mantııııkkkk .......
29 Ocak 2007 . Ankete Git
Haluk Bilginer'in oynadığı filmlerden en beğendiğiniz hangisidir?
Haluk Bilginer'i kelimelerle anlatamıyorum ben.inanılmaz bir oyuncu.dolayısıyla oyunculuğunu beğenmediğim bir filmi olamaz.çok kaliteli,muhteşem bir rol kabiliyeti olan harika bi adam yahu! neredesin firuze,nihavent mucize,kısık ateşte 15 dk,usta beni öldürsene,fasulye yani bütün filmlerinde harika bir oyunculuk çıkartmıştır.artık öyle bir kademeye gelmiştir ki oyunculuğu repliği bırakın sadece ekranın bir köşesinde bir bitki gibi durması bile yeterlidir bence..
25 Ocak 2007 . Ankete Git
Batı'yı hedef gösteren Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı, Avrupa Birliği konusunu sizce nasıl değerlendirirdi?
son şık olayı bitirmiş çok güzel bir anket teşekkür ederim hazırlayan arkadaşa..
25 Ocak 2007 . Ankete Git
Ölüm düşüncesi size neyi çağrıştırıyor?
yapacak çok işim var herzaman..o yüzden acele etmem gerektiğini çağrıştırıyor..işimi yarım bırakarak öbür dünyaya gitmek istemem.bir de tüm sevdiklerimden önce ölmek isterim onların acılarını yaşamamak için ama malesef öyle olmuyor..
24 Ocak 2007 . Ankete Git
Sizce kültür nedir?
kültür çok geniş bir kavram sen hangi anlamda sordun çözemedim..insan kültürü mü toplum kültürü mü yoksa gelenekler anlamındaki kültür mü..neyse ben ilk aklıma gelen doğrultusunda yazayım..insani kültür yani..kişinin her konuda konuşacak şeylerinin olmasıdır bana göre..
7 Aralık 2006 . Ankete Git
Rekreasyon kelimesinin anlamını biliyor musunuz?
nasıl anlatsam insanların kendilerini daha iyi hissetmek için yaptıkları ruhlarını rahatlatacak ve yenileyecek şeylerdir.meditasyon mesela..
28 Kasım 2006 . Ankete Git
İnsanlar niçin namaz kılmalı?
namaz kimse için değil sadece allah için kılınır.Allah insanların namaz kılmalarını istemiştir çünkü koskoca bir evren yaratmasına karşın insanların O'na şükür anlamında ibadet etmelerini istemiş, insanların Allahın büyüklüğünü kabul edip önünde eğilmlerini istemiştir.tabi ki hiçbirimiz Allah gibi düşünemeyiz haşa ama namazın anlamı budur bence ve insan namazı Allah için kılar..
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Reenkarnasyon'a (insanların öldükten sonra tekrar dünyaya gelmesi) inanır mısınız?
bir ara çok düşmüştüm bu konunun üstüne.bi iki cümleyle açıklanacak birşey değil ama evet neden olmasın diyorum ben.kuran'da reenkarnasyonu kabul etmeyen ayetler de var, evet reenkarnasyon gerçekten vardır dedirten ayetler de.kafa karıştırıcı bir konu bu.çok derin bir konu.burada bikaç cümleyle varlığı ya da yokluğu açıklanamaz..
28 Kasım 2006 . Ankete Git
İslam’ın devrimci kadını Amina Wadud diyor ki: ‘Örtü kimseyi daha Müslüman yapmaz’. Siz onun bu açıklamasına katılıyor musunuz?
evet katılıyorum tabi ki.islam gösteriş dini değildir.herkesin içindedir.cennetle cehennemi ayıran yarım metre bir örtü değildir.
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Cenneti hak ettiğinizi düşünüyor musunuz?
cenneti haketmek ne demek ki.ne yaparsan cenneti haketmiş olursun? çok iyiliklerim olmuştur insanlara ama düzenli ibadet etmem ben.şimdi ben hakediyor muyum haketmiyor muyum? Allah bilir bunu ya..
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Ben 8-9 aydır bir bayanla birlikteyim, onu çok seviyorum ve evlenmek istiyorum. İşim hazır, maddi durumum da iyi; ama henüz askerlik yapmadım. Ailem askerliğimi yapıp öyle evlenmemi istiyor, ben ise askerliğimi yapmadan önce evlenmek istiyorum. Sizce ailem mi haklı, yoksa ben mi haklıyım?
aileni dinle bence ya anne babalar her zaman ilersini görür..ama bence askere gitmeden bir nişan yapılabilir böylece ortası bulunur.
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Yaklaşık 1 yıldır bir çocukla beraberdim. Ayrıldım ve ondan 6 ay sonra onun bir arkadaşı bana açıldı ve beni gerçekten sevdiğini söyledi. Çok direnmeme rağmen sevgili olduk ve yaklaşık 14 gün aramız oldukça iyiydi. Her şey mükemmel gidiyordu ki, birden bitti; beni arayıp sormadı. İşin garip yanı hiçbir şey söylemeden bitirdi. Daha sonra ben arayıp sorduğumda saçma bir gerekçe söyledi. 3 gün önce ise aradı ve konuşmak istedi. Reddettim. Ama şimdi kafam çok karışık. Gerçekten beni sevdi mi, yoksa bu bir oyun muydu?
sevmiştir belki de ama yaptığını yanlışlığını anlamış işte sonradan..bu tür ilişkileri hiç doğru bulmuyorum ben..bence uzatmayın.adam mı yok ki eski erkek arkadaşının arkadaşıyla çıkıyosun?
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Şu an bitmek üzere olan bir ilişkim var. Sebebi daha çok güvensizlik ve sürekli en ufak şeyde ara vermek isteyip bitirme kararı alması. Bazen sanki benim zorumla devam ediyormuş gibi hissetmek. Her tartışmada genelde hep ben alttan alan taraf oldum. Artık benim de alttan alacak halim kalmadı. Şu an bekleyip görmek istiyorum. Ben aramadan da sevgisine sahip çıkacak mı, yoksa yine mi benden bekleyecek. Bu kararımın doğru olup olmadığını da bilmiyorum. Kalıp bir laf var 'Severse arar' ama bilmiyorum işte. Ben ne yapmalıyım?
sakın sen arama derim ben.bırak sensizliği yaşasın.nasıl olsa arar rahatlığını yaşatma ona.bakalım sen aramadığında ne yapıyor.eğer aramıyorsa da zaten üzülme demesi kolay ama üzülme gerçekten ya.böyle insanlara çok o yaşanılan üzüntü.kıymetini bilen birileri çıkacaktır karşına mutlaka.ne demişler; her son yeni bir başlangıçtır.sonlara üzülmek yersiz aslında..
28 Kasım 2006 . Ankete Git
Üsküdar'da sokakta içki içme yasağına karşı yapılan eylemi destekliyor musunuz?
evet kesinlikle destekliyorum..nereye gidiyor bu ülke ya..sokaklarda içki yasaklamalar falan..demokratik ve laik bir ülkede olduğumuzu zannediyordum ama gün geçtikçe bu düşüncem çürüyor malesef!
27 Kasım 2006 . Polemikleri Oku . Ankete Git
'Herkez', 'yanlız', 'tiskinti' gibi kelime yanlışlarında sinirleriniz tepenize çıkıyor mu?
e tabi sinir bozuyor böyle şeyler.hadi bir harfin karıştırılması neyse de böyle tiksinç tiksinti gibi lafları duymak beni deli ediyor..
24 Kasım 2006 . Ankete Git
Hiç ramazan çadırında orucunuzu açtınız mı?
çok istedim ama hiç kısmet olmadı..bi de ozaman o yemeğe muhtaç olanların hakkını yiyormuşum gibi geliyor..
24 Kasım 2006 . Ankete Git
Bir insanın güzel olup olmadığı en iyi ne zaman anlaşılır?
uykudan uyandığı zaman tabi ki..süslenince herkes güzel olur..
24 Kasım 2006 . Ankete Git
Erkeklerin ilk olarak nerenize bakmasından hoşlanırsınız?
gözlerime baksın..sipariş verir gibi oldu biraz..
24 Kasım 2006 . Ankete Git