Anket Sitesi

ayazcem Tarafından Yazılan Yorumlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin henüz koalisyon görüşmeleri sürerken erken seçim hazırlıklarını başlattıklarını açıklamasını doğru buluyor musunuz?
Bahçeli vadesini doldurmuş bir siyasetçi...
27 Temmuz 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Şenol Güneş, Beşiktaş'ta başarılı olur mu?
Şenol Hoca'nın geç kıymetini bilmiş bir insanım.Benim için sıradan bir adamdı.Lakin son yıllarda o da biraz kendini daha iyi ifade etti sanırım benim için çok özel bir adam oldu.Şenol Güneş başarılı olur ama bu sene şampiyonluk zor...
27 Temmuz 2015 . Ankete Git
7 Haziran'da yapılan seçimler neticesinde HDP %10 barajını aşarak 13 yıllık Ak Parti iktidarını sendeledi ve Ak Parti ilk defa tek başına iktidar olma şansını yitirdi. Peki siz 63. hükûmetin ne şekilde kurulmasını bekliyorsunuz?
Bence aldıkları oy oranıyla paralel bakanlıkları bölüşsünler.Başka türlü olacak gibi durmuyor :)
27 Temmuz 2015 . Ankete Git
Ersun Yanal'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Şota Arveladze Trabzonspor'da başarılı olur mu?
Sabrederlerse olur.Bir de Trabzonspor için bu sene başarı nedir.Misal bence 3. olmak an itibariyle başarıdır.
27 Temmuz 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Seçimlerden önce HDP Türkiye partisi olmak gibi bir hedef koymuştu. Ancak seçimlerden sonra bazı HDP milletvekillerinin çıkışları bu amaçlarından uzaklaştıkları yorumlarına neden oldu. Koruculara keleş doğrultma söylemi, arkamızda Pyd, Ypd var çıkışı, mecliste İstiklal marşı okumama tutumu, halk kendi güvenliğini kendisi sağlasın çağrısı, vs. Peki sizce HDP Türkiye partisi olabilecek midir?
Tayyip'in Başkanlık hayalini bitirebilecek tek durum HDP'nin barajı aşmasıydı.Birçok insan bir yandan vicdanı sızlasa bile HDP'nin barajı aşmasına sevindi.Türkiye partisi değiller ve asla sol bir parti değiller...
27 Temmuz 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Tayyip Erdoğan bir söyleşide; ''Zamanım olmadığı için kitap okuyamıyorum, arkadaşlarım kitap özeti getiriyor'' derken Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim mitinginde başka birinden bahsederken; ''Okuma özürlü, özetten kitap anlaşılır mı?'' dedi. Sizce kim haklı ?
20 yıldır maç izlerim böyle kendi kalesine gol görmedim :D
1 Haziran 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Sizce AKP ekonomi alanında aşağıdaki konulardan hangisinde/hangilerinde başarılı oldu?
Ancak gelecek için adım atanlar başarılı sayılabilir.Elde ne varsa yabancılara değerinden daha az fiyatlara özelleştirilerek yeni bir şey üretmeyerek gün kurtarılmış dolayısıyla gelecek çöpe atılmıştır...
11 Mayıs 2015 . Ankete Git
Bazı cemaatlerde, tarikatlarda şeyhe, hocaya ya da hareketin önderine olan bağlılık; cemaat mensuplarının toplum hayatında çalıştığı kurumlardaki hiyerarşiye olan bağlılıklarının önüne geçebiliyor. Bu durumda bazı sıkıntılara yol açıyor (Örneğin; KPSS gibi sınavların sorularını hazırlayan heyetlerde bulunan cemaat mensupları,hocalarının istekleri doğrultusunda soruları kendi cemaat mensuplarına sızdırabiliyor). Sizce böyle durumların önüne geçmek için ne gibi önlemler alınabilir?
Utanmadan Akp tayfası bizim bir şeyden haberimiz yoktu ki deyip saf rolleri yapsa da aklı olan! yemiyor be annem :) Ayrıca aranız bozulunca ''ne istediniz de vermedik?'' dedi hazretleri ! Ne istediler? ne verdiniz? bi açıklar mısınız ?
11 Mayıs 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Suriye'deki Alevi katliamlarının İstanbul Fatih'de lokum dağıtılarak kutlanmasına nasıl bakıyorsunuz?
Yine de ülkemizde dindar dinciden çoktur derdim bir kaç yıla kadar lakin yanılmışız...
4 Mayıs 2015 . Ankete Git
Mersin'de geçtiğimiz günlerde temelleri atılan ve inşaasının tamamlanması halinde Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin kurulmasını destekliyor musunuz?
%000001 bile felaket ihtimali bile varsa yapılmamalıdır.Bunun siyasetle, çıkarla, onla bunla alakası yok.Birçok ülke bundan vazgeçiyor.Almanya dünyanın en disiplinli milletlerindendir ama durdurma kararı aldı.Biz bir felaketler ülkesiyiz.Ayrıca Ulan siyasetiniz çocuklarınızın geleceğinden daha mı önemli be, sizlerle aynı suyu içtik, aynı ekmeği yedik siz nasıl böyle oldunuz ?
4 Mayıs 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başbakanlık görevinde bulunacağı her yıl emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğine dair taahhütname hazırlayıp notere onaylattı. Hükümet kanadı kaynak bulunamayacağından bu vaadin gerçekleşmeyeceğini belirtirken Cumhurbaşkanı Erdoğan; ''notere değil millete gideceksin'' dedi. Sizce Kılıçdaroğlu başbakan olursa emekliye ikramiye vermek için ve CHP'nin diğer ekonomik vaatleri için kaynak bulabilir mi?
Örtülü ödenek kaldırılsa ve yüksek makamlara gelmiş kişilerin makam araçları her yıl yenilenmese bile bu kaynağın sağlanabileceğini biliyor muydunuz?
4 Mayıs 2015 . Ankete Git
Şu sıralar gündemin bir numaralı maddesi olan Bülent Arınç-Melih Gökçek kavgasında sizce kim haklı?
Bülent Arınç ''bu adam Ankara'yı parsel parsel satıyor'' dedi.Kendisine laf edilene kadar bunu neden söylemedi?İslamcı geçiniyorlar ''kul hakkı'' var neden sustu? O zaman Türkiye soyulurken de susuyorsunuz? Bu çok açık değil mi? Eyyy Akp'liler siz bu ülkeye düşmansınız bu çok net belli olmuştur !
24 Mart 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Süleyman Şah türbesinin tahliye edilip başka bir yere taşınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye Cumhuriyetinin ilk toprak kaybı ''Osmanlıcıyız'' diyenlerden geldi.Fıtratlarında var :)
26 Şubat 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Mit Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevinden istifa ederek AK Parti'den Ankara adayı olarak milletvekili seçimlerine girecek olmasını nasıl karşılıyorsunuz?
Maalesef bu ülkenin geleceğine dair en ufak bir umut kalmadı bende...Bu kadar rezilliği bünyem kaldırmıyor.Bu adam ''Olmadı bizim çocuklara söylerim ordan Türkiyeye 4 roket atarlar savaş çıkarırım'' demiş bir adamdır.Kendilerini destekleyenlere çok yakışır bir milletvekili olacağı tartışmasız !
15 Şubat 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Sizce önümüzdeki genel seçimlerde HDP'nin barajı aşamaması çözüm sürecini etkiler mi?
Çözüm süreci diye bir şey yok :)
6 Şubat 2015 . Ankete Git
Üçüncü kez yakalandığı yumuşak doku kanseriyle mücadele eden Kayahan'ın en iyi şarkılarını ''Kayahan'ın En İyileri'' adlı albüm altında 20 sanatçı yorumladı. En çok hangilerini beğendiniz?
En sevdiğim şarkısını Mustafa ceceli okumuş o da okuyamamış maalesef.Kayahan güzel insandır, gerçek sanatçıdır...
6 Şubat 2015 . Ankete Git
2011-2012 ve 2012-2013 sezonları sonunda üstüste 2 kez küme düşüp 2. Lige kadar gerileyen ve oldukça zor günler geçiren Türk futbol tarihinin çınarlarından MKE Ankaragücü sizce tekrar eski günlerine dönebilir mi?
Bir takımı taraftarı yaşatır.Bir Adana Demirsporlu olarak şuan Ankaragücünün çektiğinin kat ve kat daha fazlasını daha fazla süre çektik.Lakin bu klübü yaşattık şimdi de Süper lig kapısındayız.
6 Şubat 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesine ilişkin yapılan oylamada Egemen Bağış hakkında 245 kabul, 255 ret; Muammer Güler hakkında 241 kabul, 258 ret, Zafer Çağlayan hakkında 242 kabul 264 ret, Erdoğan Bayraktar hakkında ise 219 kabul, 288 ret oyu çıktı ve 4 eski bakan Yüce Divan'a gönderilmedi. Ne düşünüyorsunuz?
Tarih herşeyi yazar.Kim Ak kim kara :) Akp'nin ilk yıllarını hatırlıyorum bu olanların %1'i bile yaşanmıyordu.Haftalık hatta aylık skandallarla geçiyordu günler.Şimdi günde en az 2 tane hukuk skandalı, adaletsizlik, din tüccarlığı, sapık sapık konuşan üfürükçü hocalar, Cumhuriyet reklam arası diyen milletvekilleri daaha neler neler...Ülkemizi n insanını da net tanıdık...Daha ortada bir şey yokken ''bak bunlar yanlış adamlar'' diyen biz haklı çıktık.Artık tek bir şey düşlüyorum ''İntikam''
26 Ocak 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Bir felsefe anketi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2012 yılında ''Türkçe ile felsefe yapılmaz'' ifadesinin ırkçılık kokan bir açıklama olduğunu söylemişti. Aynı Erdoğan, 24.12.2014 tarihinde ''Türkçe'nin mevcut kelime hazinesiyle felsefe yapamazsınız'' dedi. Ne düşünüyorsunuz?
Ne desen itiraz etmeyen bir kitlen olunca böyle rahat oluyorsun tabi :)
31 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Rojnews ajansına konuşan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan; ''Çözüm Süreci amacına ulaşırsa Abdullah Öcalan da 2015 Nisan ayında yapılacak kongreye katılacak'' dedi. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamalar sürece yarar sağlamaz” dedi. Sizce AKP ile PKK arasında Öcalan'ı 2015'te tahliye etme gibi bir anlaşma yapılmış mıdır?
Buna bile eyvallah edecek bir kitleleri var en çok o içimi acıtıyor.
31 Aralık 2014 . Ankete Git
''Muhafazakarlık'' kavramının zıttı olarak ''Modernlik'' kavramının kullanılması sizce doğru bir kullanım mıdır?
Muhafazakarlık kavramı da bizde tam olarak ne ben çözebilmiş değilim.Tutarlı değilller, kendi görüşleri yok ve biat kültüründen gelmeler...Türkiyede bir muhafazakarın modern olabilmesi mümkün değil.Çünkü kitlesel olarak gelenekleri hala Orta Çağ'da kalmış...Modernlik görüntü veya başı açık olmak veya takım elbise giymek de değil beyindedir.İlimi, bilimi, felsefeyi anlamaktır...
31 Aralık 2014 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Fethullah Gülen ''terör örgütü kurmak'' suçuyla yargılanırsa; ''Ne istediniz de vermedik?'' diyenlerin ''terör örgütüne yardım ve yataklık'' suçundan yargılanması gerekir mi?
Gülen grubu din ile alakası olmayan İslam var olduğundan beri din tüccarlığını kullanmış en başarılı oluşumlardan biri...Akp gider onlar yine kalır.Eğer devlet yönetiyorsanız ''pardon ya seni çok yanlış tanımışım'' deme lüksünüz yoktur ki zaten öyle bir durum yok.2002'den beri beraber yürüyen iki gruptan bahsediyoruz.Bir pislik varsa (ki çok net var) hepsine ortaklar...
31 Aralık 2014 . Ankete Git . 2 üye beğendi
14 Aralık'ta düzenlenen paralel yapı iddialarıyla ilgili gözaltına alınanlar arasında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da bulunduğu operasyon hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Ters düştüğü herkes darbeci...Bu grubun incelenmesi gerek evet lakin Akp ile ters düştü diye değil.''Ayarıyla oynadığın kantar gün gelir seni de tartar'' diye çok güzel bir söz var...
20 Aralık 2014 . Ankete Git . 1 üye beğendi
UEFA Şampiyonlar Ligi 2014-2015 sezonu şampiyonu kim olur?
Real Madrid'in yakaladığı hava inanılmaz.Tekrar alabilirler.Ronaldo Messi'den iyi beyler :)
20 Aralık 2014 . Ankete Git . 1 üye beğendi
UEFA Avrupa ligindeki temsilcilerimizden Beşiktaş, grubunu lider bitirerek seribaşı olarak katıldığı 2.Tur kuraları sonucunda İngiliz Liverpool ile eşleşti. Sizce Beşiktaş-Liverpool eşleşmesinin sonucu ne olur?
Avrupa en sevdiğim takım Liverpool'dur.Rezil bir sezon geçiren Liverpool'u Beşiktaşlılar gaza getiriyor yalnız...Normalde bu maçta rotasyon yapacak takımı ''intikam alacaz'' diye moda sokarsan işler değişir...
20 Aralık 2014 . Ankete Git
UEFA Avrupa ligindeki temsilcilerimizden Trabzonspor, grubunu ikinci sırada bitirerek 2.Tur kuraları sonucunda İtalya'nın Napoli takımıyla eşleşti. Sizce Trabzonspor-Napoli eşleşmesinin sonucu ne olur?
Trabzonspor şansız bir kura çekti.İtalyan klüpleri ile eleme usulü eşleşmek hiçbir zaman iyi değildir.Napoli'de şuan İtalyan'ın 3. en iyi kadrosu.Zor bir kura sevgili ibrahimpekin işiniz zor :)
20 Aralık 2014 . Ankete Git . 1 üye beğendi
AKP-Gülen Cemaati kavgasına dair; Sizce AKP hükümeti yanlış olduklarını bildiği halde mi cemaat ile beraber yürüyordu, yoksa sonradan mı yanlış olduklarını anladılar?
Cemaat denen grubu biz yıllardır devlet içinde ayrı bir güç yarattığı için eleştiriyoruz.Lakin şuan cemaati eleştiren akp'liler ''hayır ne devlete sızması'' falan diyordu, ''dön artık bu hasret bitsin hocaefendi'' diyordu, şimdi ise ''darbeci,çakma hoca, şarlatan'' diyor.Ne bilim en azından bize bir ''siz haklıymışsınız eyvallah'' deselerdi değil mi :)) He soru basit gerçi bunlar elbette her ayıbı beraber işledi.Fakat iki tarafın ekonomik çıkarları ters düştü.Buraya vardık :)
20 Aralık 2014 . Ankete Git
Çok geniş yetkilere sahip birisiniz. Halk tarafından büyük itibar görmektesiniz. Bir gün öyle bir şey olur ki ne kadar suçunuz varsa ortaya dökülür. Bu durumda ne yaparsınız?
Üstünü de örtsen gerçeğin eninde sonunda ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır.Hitler'de kendini bir efsane olarak anılacak sanıyordu lakin faşist deyince ilk akla gelen isim....
9 Aralık 2014 . Ankete Git
Dünyanın faal en iyi kalecisi kimdir?
Hep Buffon hayranı oldum.İzlediğim en iyi kaleci,net...
9 Aralık 2014 . Ankete Git
En iyi faal yerli kaleci kimdir?
Serdar Kulbilge'yi işaretledim tabi :) Anketöre unutmadığı için teşekkür ederim.Futbola 3 İstanbul takımından ibaret bakanlara inat:) Türkiyede en beğendiğim kaleci Onur Kıvrak...
9 Aralık 2014 . Ankete Git . 1 üye beğendi