Anket Sitesi

Jgr Tarafından Yazılan Yorumlar

Ülkemizde yaşanan terör saldırıları sonrası en çok kime kızarsınız?
İlk kızacağım ülkeyi yönetenler olacak kim olacak! Teröristin amacı zaten belli, ona destek verenin de amacı belli, kınamakla, kına yakmakla bir şey olmaz, boş işler onlar. Tonlarca patlayıcı şehir merkezlerine sokulup stok yapılıyorsa, hendekler açılıp tüneller kazılıyorsa, birçok ilçe harabeye dönüp yok oluyorsa,harabeye dönen ilçelerin imar faturası bize kesiliyorsa (850 milyon lirayı Uganda ödemeyecek biz ödeyeceğiz)ben şunu sorarım; Bunlar yapılırken siz hangi ülkeyi yönetiyordunuz?
3 Haziran 2016 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sanat için soyunur musunuz?
Soyunmakla sanat icra ediliyorsa eğer, millet olarak sanatçıyız demek (''sanatkar'' demiyorum bak) ha bire soyuyorlar bizi.
3 Haziran 2016 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Askerliğinizi (usta birliği) nerede yaptınız? (Doğu-Batı ayrımında Sivas hattını baz alalım)
İstanbulluyum, Kocaeli'de yaptım. Bu sınıflandırmanın çok etkili olduğunu düşünmüyorum.
16 Şubat 2016 . Ankete Git
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, sınırlarımızı ihlal eden Rus Savaş Uçağını düşürmesini destekliyor musunuz?
Sebebin sınır ihlali olduğundan şüphe duymakla birlikte, ''sözkonusu vatansa gerisi teferruartır'' diyorum.
6 Aralık 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce Türkiye'nin NATO içerisindeki en yakın müttefikleri hangi ülkelerdir ?
Görüntüde ABD. Esasta hiçbiri. NATO, teoride bir birlik, ama pratikte bir birliktelik yok. ''Canı tatlı'' olan birsürü işe yaramaz üyesi olan bu birlik en lokal sorunlarda bile ''sukoyveriyor''.
6 Aralık 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
7 Haziran'dan bu yana MHP lideri Devlet Bahçeli'nin performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?
İstişare etmeyen, görüşmeyen, paylaşmayan bir tutum sergiliyor.Birtakım siyasi ilkelerini doğru bulmakla birlikte, toplumun geneline hitap etmiyor.Son terör olayları ile ilgili sadece yazılı açıklamaları var.Partiyi kapalı bir kutu haline getirdiğini düşünüyorum.Ben bir Türk milliyetçisiyim.Aradan geçen onca yıla rağmen milliyetçiliği hala faşizm ile bir tutanların yada ''karıştıranların'' bilinçli cahilliklerine biran önce son vermelerini diliyorum.
12 Ekim 2015 . Ankete Git
Partiler 1 Kasım seçimleri için vaatlerini açıkladı. AKP, emekliye yılda 1200 TL ek zam yapacaklarını ve asgari ücretin 1300 TL olacağını vaat etti. 7 Haziran öncesi muhalefet partilerinin emekli maaşına dair vaatlerine kaynak bulunamayacağını söyleyen ve asgari ücretin artırılmasına dair vaatleri iş adamlarına şikayet eden AKP'nin bu vaatlerini samimi buluyor musunuz?
Biraz mantık sahibi olan bir insan, bu vaatlerin faturasının yine halktan çıkacağını bilir. Asgari ücreti bol keseden arttıran, ey siyasi partiler, bu vaatlerle oy verecek, ey vatandaş; Asgari ücreti siyasi partiler vermiyor, bizler veriyoruz, işverenler veriyor.Yıllardır devlete yalvara yalvara bir türlü düşüremediğimiz sigorta prim tutarlarını bizler veriyoruz.Kimin parasıyla kime ne vaat ediyorsunuz siz!! Ne verdiniz de ne istiyorsunuz!!
12 Ekim 2015 . Ankete Git
7 Haziran'dan sonra artan terör olaylarından AKP hükümetinin sorumluluk derecesi nedir?
1inci derece sorumlu AKP hükümetidir. ''Çözüm süreci'' diye meğer silahlanma ve toparlanma süreciymiş'' bunlar C. başkanının sözleri. Devletin başındakiler bunun böyle olduğunu geçen onca zaman içinde daha yeni farketmişler!! İnsan sormadan edemiyor; Bunca silah depolanırken, hendekler kazılırken, mayınlar döşenirken, milli sırlar ifşa edilirken, askerin polisin eli kolu kanunlarla bağlanırken, hukuk masumu değil de rüşvetçiyi, hırsızı, teröristi, kaçakçıyı korurken, neredeydiniz?
23 Eylül 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
1 Kasım Seçimlerinde en çok hangi parti oy kaybeder?
MHP 4 şart sundu, AKP kabul etmedi. Dolayısıyla koalisyon olmadı. Bu dört şarta baktığınızda ''Çözüm sürecinin bitmesi'' de vardı. ''17-25 Aralık Yolsuzluk soruşturması'' da. C.Başkanı çıkıp ''Açılım sürecini silahlanma süreci olarak görmüşler'' diyor. Demekki MHP nin açılım sürecine karşı çıkması boşa değilmiş. MHP dışında diğer partilerin oy kaybetmesi lazım bu durumda.
9 Eylül 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türkiye'de üst üste yaşanan terör olayları ve gelen şehit haberlerinden sonra Azerbaycan 3 günlük yas ilan etti. Kısa bir süre önce ölen Suudi kralı için yas ilan edilen Türkiye'de henüz şehitler için yas ilan edilmedi. Sizce yas ilan edilmeli mi?
Suudi kralı para veriyor. Mehmetcik ise can veriyor. Bunların gözünde sizce hangisi değerli anlayın işte!
9 Eylül 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit cenazelerinde kendisini eleştiren babalar için ''karakteri bozuk babalar'' ifadesini kullandı. (https://twitter.com/CuppOfTeaa/status/640633283886362624) Cumhurbaşkanının bu ifadesine katılıyor musunuz?
Boş boş konuşuyor işte..
9 Eylül 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Partilerin koalisyon konusunda uzlaşamayıp hükümetin kurulamaması sonucu Cumhurbaşkanı'ndan erken seçim karar çıkmıştı. Peki sizce HDP, 1 Kasım'da yapılacağı belirtilen erken seçimde %10 barajını yine aşabilir mi?
Aşamamasını ümit ediyorum. Ama ülkemizde ''demokrasi, barış ve kardeşlik'' kavramlarının algılanma şekli değiştiği için barajı geçeceklerdir.
6 Eylül 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Avukatlık Kanunu'nun 58. maddesi gereğince yargı mensuplarının cezaevi ve havalimanı dışında üzeri hiçbir şekilde aranamaz. Ancak Savcı Selim Kiraz'ın adliye binasındaki odasında rehin alınarak şehit edilmesinin ardından bu konu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden gündeme getirilmişti. Sizce adliye girişlerinde yargı mensuplarının üzeri aranmalı mı?
Elbette aranmalı, güvenliği gerektiren her yerde aranmalı. Ne kadar ilginç! İşi ''Adalet'' sağlamak olan insanların önce kendilerini kayırması ne kadar adil değil mi! Milletvekillerinin dokunulmazlığı gibi, yargı mensubu olunca tertemiz vatandaş oluyorsunuz! Yargı mensubu olunca sizden canlı bomba olmuyor (bomba düzeneği çalışmıyormuş!) Yargı mensubu olunca terörist de olamazsınız (ayıp olur)!! Bunların olması için geçerli sebebi olan var mı?
12 Ağustos 2015 . Ankete Git
Seçimlerden önce HDP Türkiye partisi olmak gibi bir hedef koymuştu. Ancak seçimlerden sonra bazı HDP milletvekillerinin çıkışları bu amaçlarından uzaklaştıkları yorumlarına neden oldu. Koruculara keleş doğrultma söylemi, arkamızda Pyd, Ypd var çıkışı, mecliste İstiklal marşı okumama tutumu, halk kendi güvenliğini kendisi sağlasın çağrısı, vs. Peki sizce HDP Türkiye partisi olabilecek midir?
Gerçekte Türkiye'nin partisi olamaz ama birtakım çevrelerin empoze etmesi ile öyleymiş gibi görünecek. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla da bu konuda çoğu kişiyi de ikna etmişler. ''sol görüşlü parti'' ''sosyalist parti'' ''kürt milliyetçisi parti'' gibi yakıştırmalar ise bu oluşumu birtakım çevrelere ''sempatik'' göstermekten öteye geçmez.Devletin yanlışlarına kızıp, teröristlere destek vererek ancak masumların kanına girersiniz. Böyle yaparak ''politika yapıyorum'' diyenler zavallı!!
11 Ağustos 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türkiye'deki yargı sistemine ve adalete güveniyor musunuz?
Tabiiki hayır diyorum. Kim evet der yahu!! Mevcut durumdan nemalananlar hariç..
9 Ağustos 2015 . Ankete Git
19 Nisan 2015 tarihinde aramızdan ayrılan ''Türk Aynştayn'ı'' lakaplı bilim adamı Oktay Sinanoğlu'nun akademik çalışmaları dışında yazdığı kitaplardan hangilerini okudunuz?
Zeka seviyesi dizi filmlere endeksli bir neslin tanımakta zorluk çekeceği ve ne dediğini anlamakta oldukça zorlanacağı çok değerli bir bilim adamıydı.
9 Ağustos 2015 . Ankete Git
Süleyman Şah türbesinin tahliye edilip başka bir yere taşınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Zaten güçlü devlet olmanın göstergelerinden biride topraklarını her ortamda koruyabilme gücü değil midir? Işid'e ve diğer unsurlara ''tek bir ateş açılırsa bedeli ağır olur'' denmiş! Yahu zaten kendi rızanla kaçıyorsun, niye ateş etsinler ki! Sanki harbe girdik de kazanmışız gibi günlerdir haberlerde ilk sırada yer alıyor bide bu durum. Bundan daha alâ operasyonlar yapılıyordu 90'lı yıllarda yahu!
26 Şubat 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Herhangi bir müzik aleti çalabiliyor musunuz?
Blok flüt çalıyorum. Çalardım. Çaldım bitti.
11 Şubat 2015 . Ankete Git
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olanların analitik düşünme, kararlılık, sorumluluk ve duyarlılık düzeylerinin daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı. Sizin yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzun mu?
Anketi okuyunca baktım da uzunmuş.
11 Şubat 2015 . Ankete Git
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup gencin Eminönü'de üç ABD askerinin başına çuval geçirme ve üzerlerine kırmızı boya atma eylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Böylece çuval mevzusunu da alnımızın akıyla kapatmış olduk. Memlekete hayırlı olsun..
11 Şubat 2015 . Ankete Git
Yılbaşını kutlar mısınız?
''Yeni bir yıl başlangıcıdır, hayırlı olsun'' babında kutlarım. Ancak kafama kukuleta takıp düdük üfleyecek kadar yada evime çam alıp dikecek kadar yozlaşmadım. Son sözlerimden alınan arkadaşlar varsa sorum onlara; kaç kuşaktır çam ağacına süsler takıp altına hediyeler koyuyorsunuz? ''Noel Baba dedem olur'' diyenlere lafım yok..
11 Şubat 2015 . Ankete Git
Türkiye'de ''Akademik Kariyer'' hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiye'de akademik kariyer denince aklıma; adam kayırma, tanıdıklara kol kanat germe, yalakalık yapma, ''salla başını al maaşını zihniyeti'' ile iş yapma geliyor. Akademik kariyer yapıp profesör unvanı almış ama sanayide çırak olarak bile çalıştırmayacağım adam kaynıyor memleket.
11 Şubat 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Çözüm süreci hakkındaki kanaatiniz nedir?
Güneydoğu'da ki ayrılıkçı Kürtlerin gazını almak için ortaya atılmış bir plandır.Geçmişte devletin yapması gereken hizmetlerin,yapılmadıkça zaman içinde kronikleşen birtakım sorunlara dönüştüğü bir gerçektir. Ancak, bu süreçte devletten istenenler hak boyutunu aşmış, şımarık ve doyumsuz bir noktaya varmıştır. Dağdaki teröristler demokrasi ve hukuktan bahsettikçe konu trajikomik bir hâl almıştır.
10 Şubat 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi
Fethullah Gülen ''terör örgütü kurmak'' suçuyla yargılanırsa; ''Ne istediniz de vermedik?'' diyenlerin ''terör örgütüne yardım ve yataklık'' suçundan yargılanması gerekir mi?
Gülesim geldi.. Yahu; adamlar 30 bin insanı, çoluk çocuk, yaşlı genç demeden katletmiş terör örgütüyle masaya oturuyorlar da bir şey olmuyor, bunları söyledi diye yargılanacağını nereden çıkardınız!
2 Şubat 2015 . Ankete Git
Ünlü sanatçı Leman Sam'ın kurban kesenler ile IŞİD teröristlerini bir tutan açıklamaları tartışma yarattı. Sizce toplumun ciddi bir bölümüne terörist yakıştırması yapmak ifade özgürlüğü müdür?
Cehaletin, ifade özgürlüğü ile taçlandırılmasıdır.
1 Şubat 2015 . Ankete Git
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav bazı maçlarda İstiklal Marşı'nın protesto edildiğini hatırlatarak; ''İstiklal Marşımız milli maçlar dışında okunmasın'' dedi. Geçtiğimiz günlerde bir seminerde Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk'a yeni yabancı sınırlamasıyla ilgili sorulan; ''11 yabancı futbolcunun aynı anda sahada olması sıkıntı yaratır mı?'' sorusuna ise Okan Buruk: ''İstiklal Marşı açısından sıkıntı olur'' şeklinde bir cevap verdi. Buna göre sizce İstiklal Marşımız yalnızca milli maçlarda mı okunmalı yoksa süper lig maçlarında da okunmaya devam edilmeli mi?
Milli marşı ıslıklamak mı! Herhalde bunu yapanlar Türk topraklarında yaşamıyor ve yanlış takımı destekliyor olsa gerek. Bir insan aynı anda iki salaklık yapamaz. Ardarda yapabilir ama aynı anda asla.
1 Şubat 2015 . Polemikleri Oku . Ankete Git
AKPli bazı vekillerin ve AKP'yi destekleyen ünlü kişilerin zaman zaman dini içerikli ilginç ifadelerine rastlıyoruz. Bu sözlerin içinden en uçuk kaçık olanları sizce hangileri?
Bunları diyenler Allah'a hesap verecek elbet. Halkımıza gelince; .....!! Halkımız, vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışıp kalmış anlaşılan. Bulamadım..!
1 Şubat 2015 . Polemikleri Oku . Ankete Git
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, AKPli bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı yolundaki iddialara ilişkin soruyu, ''cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur'' sözleri ile cevapladı. Sizce akrabaları devlet kadrolarına doldurmayanlar bu ayete karşı mı geliyorlar?
İslam'ı işine geldiği gibi yorumlayarak başkalarının hakkı olan veya olabilecek şeyleri kendilerine mâl edenlerin , İslam dinini öne sürerek katliam yapan Işid'den farkı yoktur.
1 Şubat 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
''Muhafazakarlık'' kavramının zıttı olarak ''Modernlik'' kavramının kullanılması sizce doğru bir kullanım mıdır?
İki kavramı birbirinin zıttı gibi görenler cahillikte ödül hakediyor!
1 Şubat 2015 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Fransa'da hicivsel üslubuyla bilinen karikatür dergisi Charlie Hebdo'ya terör örgütü El Kaide bağlantılı Kouachi kardeşler silahlı saldırı düzenledi ve derginin çalışanlarının yanısıra aralarında 2 de polis bulunan 12 ismi öldürdü. Hz. Muhammed ve diğer İslami liderlerle ilgili yapılan şakaların neden olduğu söylenen saldırıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Allah, kimsenin korumasına muhtaç değildir. Katlederek ''İslamı yücelteceğini,koruyacağını'' sananlar ahmaktır, değil müslümanlık, insanlıkla bile alâkaları yoktur. Öte yandan; İnsanların ''kutsal'' saydıkları birtakım değer yargılarına saygı göstermek de bir erdemdir. ''İfade özgürlüğü'' adı altında yapılan her şeyi tasvip etmek zorunda değilim. Birisi karşınıza geçip değerlerinize hakaret etse, herhalde teşekkür edip gitmezsiniz!
1 Şubat 2015 . Ankete Git . 2 üye beğendi