Anket Sitesi

Ankete Yazılan Yorumlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını istedi ve ’düşürme’ diye uyardı. Buna alınan genç kız Bakan Bayraktar'a parayı geri vererek dilenci olmadığını söyleyip ağlayarak uzaklaştı. Bakanın bu yaklaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

JohnNash: Son derece terbiyesiz, edepsiz, ahlaksız bir tutumla yardım etmeye kalkışırsan olacağı budur. Yardım ibadettir ve ibadetin gizli olanı makbuldür. O kız dileneci değil, gelmiş sana ilaç sıkıntısı anlatacak ve sen dinlemeden al parayı diyeceksin. Halkını dinlemeyen yönetici acaba hangi sese kulak vererek yönetimde durur hangi yüzle o koltuğu işgal eder.... İşte benim aklımın kıt kaldığı sorunlardır bunlar....
20 Ağustos 2013 . 1 üye beğendi
Bysmooter: Hani bir anlam çıkarmayayım, ancak yardım edilecek ise o şekilde kimseye davranılmamalı, o mevkide olan bir insana yakışmıyor.
15 Haziran 2013
muratyasart: Herşey ortada
8 Haziran 2013
Red-kit: Seçenekler çok yetersiz.Bizler için seçenek düşünülmemiş.Ben bu konuda bu kadar kibar olamam.Bu bir insanlık suçudur.Erdoğan Bayraktar öyle bir hastalığa yakalansın ki su verecek insan bulamazsın.
26 Mayıs 2013 . 1 üye beğendi
ukela: Tam bir görgüsüzlük örneği diyorum ben...
13 Mayıs 2013
grandvitara: Akıl fikir para olmaya başladığı ülkemizin bir durumu.
5 Mayıs 2013
cesurculha: Sadaka Kültürüne alıştırmaya çalışan iktidar, kendisinde herhangi birşey talep eden herkesi dilenci vasfında görmekte ve ona göre davranmaktadır. Fakat bu sefer makarna sistemi tutmamıştır.
25 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Kızın ciddi bir hastalığı var ve haksızsın denmez o durumdaki bir insana. Ama medya tarafından kullanılmamıştır umarım ki... Bakana gelince; sorun bence 'düşürme' demesi olmuş.
25 Nisan 2013
Kurtulus99: ' Beni insanlar hakkında bir kere daha hayal kırıklığına uğrattınız.Görüyorum ki siz hayatınızda hiç çaresiz kalmamışsınız.' Anlayana belki de dünyanın en ağır sözü.
24 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
trnpk: 'Al şu 3-5 kuruşu da kapa çeneni'demenin başka bir yolu.Allah,kitap,hak,adalet diyenlerin bu hallerine diyecek tek bir şey var'Allah C.C ıslah etsin'
16 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
bjk1903: Bu olay öncesine kadar bu amansız hastalıkla ilgili ilaçların ülkeye getirilmesi veya muadillerinin geliştirilmesi hususundan hiçbir şey yapmayıp vatandaşa sadaka vermek, yetkililerin basiretsizlik ve beceriksizliklerinin üstüne açık bir zavallılıktı. Bakanın onur kırıcı tutumundan utandım ama internette bu hanımefendiye hakaret eden insanlıktan nasipsiz yaratıkların yorumlarından daha çok utandım.
16 Nisan 2013
berxay: Yönetici kişiler kendilerini o mevkiye getiren halkı dinlemekten aciz oldukları için böyle şeyler yaşanıyor. Kendisi için bilerek ve isteyerek böyle bir şey yapmış diyemeyiz tabi ki, ama dinlemeyi bilmedikleri için kötü niyetli olmasa bile kötü bir olaya sebebiyet verdi. Bir de düşürme diye uyarıyor ya ne desem bilemiyorum... Bir Türkiye klasiği daha.
16 Nisan 2013
ankarags: Bakanın tavrı ferdi bir tavır olsada , bağlı olduğu yerin genel tavrını yansıtıyor.Ver makarnayı kömürü misali.
16 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
anafor: Tipik yurdum müslümanı. Gösterişe bayılırlar. Yaptığı çok ayıp, bir üstü zaten 'Ananı da al git.'.
15 Nisan 2013
drosophila: Yardim cagrisina verilecek bir cevap degildir bu. Bu resmen dalga gecmektir, asagilamaktir. Bakan olarak nasil tepki vermesini bilmekten aciz bu insanlar. Hicbir isten anladiklari yok, kendilerine ne denildiyse onu yapmaya alismis kisiler bunlar.
15 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
Mohikan: Taklacı zihniyetten sonra normaldir. Ne var bunda, insan gibi davranmasını mı beklediniz? Milletimiz anlasa da ders çıkarsa keşke!
15 Nisan 2013 . Polemikleri Oku
A.ceylan: Bu adamların zihniyetleri bu zaten bunlardan ne beklenir ki. Dağdan inen teröriste iş imkanı ev imkanı sağlayacaklarına bu tür yardıma bakıma muhtaç insanların ellerinden tutsunlar.
15 Nisan 2013
as1908: Yardım etmek istemesi anlaşılabilir ancak insan onurunu zedeleyen hareketlerden kaçınmak gerekir. Öyle yapacağına 'kızım az bekle' dese, yardımcılarını çağırıp onlarla gönderse ve ilaç almasını sağlasa, sonra kızın bilgilerini alıp düzenli ilaç temin etse daha iyi olurdu.
15 Nisan 2013 . 2 üye beğendi
elal: Bu bakanların yaptığı ilk terbiyesizlik değildir. Daha önce de bir bakan iş isteyen yaşlı bir amcaya takla attırmıştı. Ama bu hepimizin ayıbı. Sonuçta onları seçen yurdum insanı. Önce insanların kültür seviyeleri (davranış kültürü) ölçülerek sonra bu gibi görevlere getirilmeli bence.İnsana insan gibi davranmayı bilmeyen bu partililer nasıl oluyor da peygamberlerden örnek veriyorlar.
15 Nisan 2013 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
servetcembar: Tayyip türevi,ne beklemek lazım başka...
15 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
uslu yadigar: Akepe zihniyeti olaylara aynen de tam olarak da böyle bakıyor işte. Bir ton kömüre, iki paraya oy satın alıyor aklınca. Onlar için insan gururunun, onurun, şerefin bir gram değeri yok.
15 Nisan 2013 . 4 üye beğendi
sol: Ayıp etmiştir kardeşim millete bakan yapılan insanlara bak hem kanser bir kez ilaç almayla tedavi ediliyordu da biz mi bilmiyorduk bu mu yani yardımın insanlık anlayışın bir günü mü kurtaracaksın ya da bilemedin bir ayı mı yazık
15 Nisan 2013 . 1 üye beğendi
ibrahimpekin: Gördüm haberi internette nasıl üzüldüm hasta kızcağıza anlatamam. Böyle yardım mı olur? Dilenciye sadaka verir gibi..
14 Nisan 2013
partocar: Kıza hakaret etseydi daha iyiydi. Kız gereken cevabı verdi, anlaması gerekenlerin anlamasını ümit ediyorum.
14 Nisan 2013 . 8 üye beğendi
dpd06: Valla hiç şaşırmadım desem?
14 Nisan 2013 . 2 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: esrar-ii . 14 Nisan 2013