Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Adıyaman Gerger Fırat gazetesinde 'Feto ile Apo' başlıklı bir yazı yayımlayan gazete sahibi Hacı Boğatekin'in söylediğine göre , savcı: 'Sen milyonların saygı duyduğu Fethullah hoca efendi hazretlerine Feto diyemezsin. Derhal ikinci yazında özür dile. Yoksa seni fena yaparım demiş'. Yazar özür dilemeyince de 13 Nisan 2008 tarihinde tutuklandı. Sizce yazar Hacı Boğatekin savcıdan özür dilemeli miydi?

%51,6Dilememeliydi, basın özgürlüğü göz önüne alındığında, doğrusunu yapmıştır
%25,0Dilemeliydi, yanlış yapmıştır
%23,4İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 124 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 55 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

berxay: Yengemin memleketi burası ondan dolayı ilgimi çekti anket :D Artık savcıların da kime çalıştığını görüyoruz!
14 Ağustos 2012
hashasius: Kimden özür dilemesi istenmiş de kimden özür dilememiş ve bize kimden özür dilemesi gerektiği yanlış bir şekilde soruluyor.
17 Ocak 2012 . 1 üye beğendi
dpd06: Gazetecilik herşeyi açık açık yazmaktır.Venezuella'dagazetenin bir başlığı şuydu geçenlerde:'Eşkiya cumhurbaşkanı', gazeteye hiçbirşey olmadı.Aynısını bir gazete RTE için yapsa anında biter o gazete,kullarına 'almayın' o gazeteyi der,onlar da zaten ağzından birşey çıksa da yapsak dedikleri için almazlar,okudukları tek şey kapılarına bedava bırakılan zaman gazetesi olur,ordaki haberleri de sorgulamazlar.Tıpkı Fetonun neden ABD'de yaşadığını sorgulamadıkları gibi.
5 Mayıs 2011
ny12da: Herkese her şey deniyor, neden ona denmiyor.
16 Temmuz 2010
keremege: Dilemişse ayıp... Her ismi kısaltılan mahkemeye koşsa ne olur acaba? Bu ne kompleks ya! Ayrıca ben de hep Feto diyorum. Seviyorum ne yapayım; Feto, Feto.. Şimdi farkettim, arka arkaya söyleyince, bir şeyi çağrıştırıyor ama yazmayayım şimdi buraya:)
17 Haziran 2010
ukela: Fetullah Hoca Efendi Hazretleri ne ya, ne uzun bir başlık olurdu o öyle; adam kısaltma yapmış ne takıntılı bir yaklaşım bu.
15 Mart 2010
padişah: Gergo yanlış ve argo yazmış.
8 Ocak 2010
ışıl_ışıl: Hep söylerim bir kişi hata yapmışsa ondan özürdilemesi beklenir, ama saygısızlık veya seviyesizlik yapmışsa ondan özür beklememek gerekir.
29 Eylül 2009
ibrahimpekin: Savcıdan neden özür dilesin onu anlamadım?
7 Temmuz 2009
healihe: Boğatekin şu anda da Gerger kaymakamı ile çatışma içerisinde olan bir gazeteci. Daha doğrusu gazeteci klılığı altında her türlü işi yapan birisi. Zannedilmesin ki sadece basın özgürlüğünü düşünen, dürüst bir gazeteci.
5 Ocak 2009
Anketi oluşturan üye: Tun-cem . 29 Mayıs 2008