Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Yaşanmış olay anketi:Mevsim kış. 6 kişilik bir aile sobalı odada birarada uyumaktadır. Fakat sobadan çıkan karbondioksit gazı aileyi zehirlemek üzeredir. Bu sırada hırsız tamamen hırsızlık amacıyla odanın camını zorlayarak açar. İçeri girdiğinde ailenin gazdan zehirlenmek üzere olduğunu farkeder. Evi iyice kolaçan ettikten sonra çalacak bir şey bulamaz. (eğer bulsaydı çalması kaçınılmaz) Ve tekrar camdan çıkmak için cama çıkar. Tam dışarı atlarken aile zehirlenmesin diye camı açık bırakır. Aile kurtulur ama ailenin en küçük üyesi zehirlenerek ölür. Sorumuz şu:Bu hırsız kahraman mıdır yoksa suçlu mudur?

%44,8Suçludur
%30,3Kahramandır
%15,9Bence
%9,0İlgilenmiyorum, fikrim yok
Ankete Katılım: 145 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 58 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

anafor: Hım zor bir soru, sonuçta beş kişinin kurtulmasına sebep olmuş, uyandırıp da kaçamaz mıydı acaba.
4 Aralık 2012
canerxy: ne suçlu ne de kahramandır
1 Aralık 2012
mahinur: Eğer bırakıp gitmeseydi kahramandı. Fakat oradaki insanları kaderlerine terk etmiş. Camı açık bırakmış olmak kahramanlık değildir.
10 Eylül 2012
ibrahimpekin: Mesleği hırsızlık, çalıp çırpmak için evlere girer. Girmiş de. Birşey çalamadığı için suçlu değildir. Giderken camı açık bırakması mesleğiyle alakalı değildir, ekstra birşeydir diyebiliriz. Bu açıdan bakılırsa kahraman yakıştırması yapılır. Ama insanlık görevini yapmayıp aileyi uyandırmamış. İnsanlık dersinden kalmıştır. Mesleğine ters düştüğü için.
20 Temmuz 2011
cherry24: Tabiki de kahramandır. Yetiştirilme ve yaşam koşulları onu hırsızlığa itmiş olabilir ama içinde bir damla iyilik kalmış demek ki.
20 Temmuz 2011 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
ordek: Bir iyilik yaptın bari tam yap.
26 Mart 2011
ozcangulay: adam içeriye girdiğinde kesnilikle soba gazı yoktu, çıkarkende camı kapatamayacağından ötürü cam açık kalmış. Adamın tek suçu hırsız olmak. Ölen çocuk için Allah rahmet etsin.
2 Mart 2011
hashasius: Niyet kötü olunca ancak bu kadar hayır gelir..
13 Şubat 2011
Ensar54: Elinde kurtarma şansı varken pencereyi açıp kaçması ve pencerenin açılması sonucu kurtarsa bile 1 kişinin bile ölümüne göz yuman bir insana kahraman denir mi? Tamam kurtardığı insanlar olmuş ama hepsini kurtarma şansı da vardı.Peki sizce bu şansı kullanmayıp bir kişinin ölümüne engel olmayan kahraman olabilir mi?
21 Ağustos 2010
affan: Ne siyaz ne beyazdır, gridir.
12 Ağustos 2010
Anketi oluşturan üye: ayseceylin . 14 Ekim 2009