Anket Sitesi

Anket Sonuçları

POLLİN ABLA: Evimizin yanında bulunan ara sıra gittiğim kırathanede bir kişi 'Okumuş kadın almayacaksın kardeşim; ne erkek sözü dinler, ne yemek yapar, ne evine bakar; asi olur. Köyden alacaksın kız' dedi. Sonra ortamda en küçük ve tek bekar olan ben olduğum için bana dönüp 'Sözümü dinle delikanlı' dedi. Sence Pollin Abla bu kişinin sözünü dinlemeli miyim?

%83,1Hayır
%16,9Evet
Ankete Katılım: 248 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 85 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

korcen: Sen de okumuş biriysen problem olmaz bence
29 Ocak 2013
Evrem.: Böyle zihniyetteki tipler karılarına bir şey olup hastaneye gittiklerinde kadın doktor diye tutturuyorlar.
22 Nisan 2012
heartstopper: Bu nasil yobazlik? Ne yani calisan bayan evine bakamaz mi? Tabii böyle insanlarin tek derdi,sözlerini dinletebilmeleri.Biliyorlar ki okumus kadin modern olur kendinif ezdirmez dayaga tahammül etmez.Bence bu söz okuyan kizlardan cok okumayan köylü kizlarina hakaret olmus.
23 Mayıs 2011
belen: Kırathanede duyduğun hiçbirşeye inanma delikanlı
6 Kasım 2010
kahramantürk: Maalesef doğru.Eğitim seviyesi yükseldikçe egoları muhteşem artıyor kadınların.Bir erkek profesör bile olsa ilkokul mezunu bir bayanla evlenirken ortaokul mezunu bir kızımız ilkokul mezununa burun kıvırıyor.
1 Kasım 2010
kipero: Buna ne yorum yapsa bilemedim, güzel Türkçemizin bir deyişini biraz değiştirip yazmak geldi içimden bu kahvedeki amca için : Laf seçti bal kabağı, otur otur koy tabağa
26 Şubat 2010
ny12da: Bilgili bilinçli biri her zaman daha makuldür. Cahilin kavgası daha saçma olur. Bunu da aklından çıkarma o zaman.
9 Aralık 2009
ibrahimpekin: Ben olsam dinlemezdim. Herşeyden önemlisi bu benim hayatım. Bir diğer nokta, kime aşık olacağım belli olmaz. Köy kızları genel olarak daha mütevazi gözüküyorlar oradan çıkıyor bu laflar..
1 Temmuz 2009
ışıl_ışıl: Okumuş kadının dezavantajları var ama avantajı da çok. Çocuklarını eğitimsiz bir kadının yetiştirmesini mi istersin mesela? Kaldı ki okumuş kadınlar da cam silmeyi biliyo.
24 Haziran 2009
estanbul: bu vatanın güçlenmesinde ilerlemesinde tek erkeklerin rölü yoktur kadınlarda okuyacakki bu ülke daha fazla gelişşin
16 Haziran 2009
Anketi oluşturan üye: pinokyo . 8 Mayıs 2008