Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Türkiye’nin, Barzani-Talabani ikilisine dur diyecek askeri gücü ve önemlisi siyasi kararlılığı var mıdır?

%48,4Hayır
%39,0Evet
%12,6Fikrim yok
Ankete Katılım: 159 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 67 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: Dur demesine gerek yok ki, birlikte hareket ediyor hükümet zaten.
26 Mart 2015
bjk1903: Maalesef uzun süre önce bölgedeki etkinliğimiz bitmiştir. Bugün bu peşmerge sürülerine söz geçirebilecek kudrette değiliz. Bu süreç Özal ile birlikte başlamıştır. Ardından Türkiye'nin yanlış Irak politikaları sayesinde bir zamanlar subaylarımıza selâm duran bu ikili Türkiye'ye kafa tutar hâle gelmişlerdir. Körfez Savaşı'ndan itibaren Amerikalı emperyalistlerden de himâye gören Barzani şimdi Irak'taki PKK varlığının teminatı, Irak Türklerinin en azılı düşmanı ve Türkiye için büyük bir tehdittir.
28 Ağustos 2012
zateyani: Gün gelir hepsinin hesabı kesilir.
29 Nisan 2012 . 1 üye beğendi
suay123: Aslında karardan ziyade öyle bir yetkisi var mı
7 Nisan 2011
padişah: Peşmergelerin PKK ile bizimle birlikte çarpıştığını genelkurmay kaynaklarından öğrenebilirsiniz bay kafkas.Talabani ve Barzani Özal sonrası ABD'nin kuklası oldu.A.Necdet Sezer'in yanlış politikaları yüzünden.Suriye konusunda doğru tutum takınan Sezer bu konuda maalesef çok büyük yanlış yaptı.
9 Ocak 2010
Ugugug: Askeri gücümüz gittikçe zayıflıyor ve siyasi güç tarafına meylediyor; diğer siyasi güç de bu durumdan kurtulma kabiliyetinden yoksun ama kendini de ezdirmiyor. Türkiye 50'li yılların sonundan beri orduyla meclis arasında gelişen bir fetret dönemi yaşamaktadır. Bu durumda ne ordunun ne de siyasi kararlılığın yeterliliğinden bahsedilemez elbette.
20 Temmuz 2009
godlike: Olduğu zamanlarda oldu ama sürekli ve kararlı bir şekilde olmadı.
7 Nisan 2009
Held: O günleri bizler göremeyecegiz herhalde, cocuklarimiz ise belki. Koca Türkiye Cumhuriyeti iki tane pesmerge asiret reisi karsinda gücünü, siyasi ve askeri kararligini gösteremiyor .ne kadar aci bir durum.ülke kimlerin eline kalmis...
21 Mart 2009
62yurtsever: Askeri gücümüz elbette var ama siyesi güç mevcut hükümette ne arar?Hükümet yetkilileri onları kapıda karşılayıp kapıdan yolluyorlar.Nede olsa hükümet ABD'nin uşaklığını yapmakta.ABD'nin çocuklarına kızabilirmi abisi?
13 Şubat 2009
çilekes: istesek bir gecede yok ederiz, (yeterki amerika da istesin)
12 Ocak 2009
Anketi oluşturan üye: kafkas62 . 7 Ekim 2008