Anket Sitesi

Anket Sonuçları

İngiliz uzmanlar kişinin zihninin rahat olması ve kendini iyi hissetmesi için yapılabilecek şeyleri 5 kategoride toplamış. 'Bunların hepsi her gün yapılmalı' denilen bu 5 şeyden hangilerini yapıyorsunuz/yapmaya çalışıyorsunuz?

%52,3Sürekli yeni şeyler öğrenmek
%43,6Çevremizdeki kişilerle bağlantı içinde olmak,hayatı asla yalnız yaşamamak
%39,6Dünyanın güzelliklerine karşı ilgili olmak
%30,2Spor ve hobilerimize vakit ayırarak fiziksel-zihinsel açıdan aktif olmak
%19,5Topluma faydalı işler yapmak
%12,8Hiçbiri yapmıyorum
%8,7Hepsini yapıyorum
%8,7İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 149 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 4 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 47 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Yoğun bir iş temposuna sahibim. Bunlara pek vakit ayıramıyorum. Kitap okumayı aksatmayayım ve mutat olarak dostlarla buluşup hasbihâl edeyim kâfi şimdilik.
7 Haziran 2012
dpd06: Bir insan hepsini mi yapar, ben yapıyorum şu ara. Ama bu yoğunluk güne bitecek ve ben yine dünyanın en tembel insanlarından biri olacağım yazın. Kitap okumak ve denize girmek dışında başka hiçbir faaliyetim olmayacak.
7 Haziran 2012
62yurtsever: Öncelikle, elimden geldiğince sosyal olmaya çalışırım.
12 Şubat 2009
siyahmasal: Ben de diyorum neden bu kadar pozitifim diye,şaka bir yana hepsini yaşamımda uyguluyorum ama böyle bir etkisi var diye yapmıyordum bunları.Yaşam felsefem bu benim ,dünyayı kendi açımdan daha yaşanılır bir hale getirmeye çalışıyorum...
13 Aralık 2008
Tun-cem: Sürekli olarak yeni şeyler öğrenmek dışında bir şey yaptığım söylenemez.
9 Aralık 2008
ukela: 5 te 3,5 -4. hiç fena değil:)
4 Kasım 2008
ayazcem: Hergün yeni şeyler öğrenmek ,öğrenmeye açık olmak bence de insanın mutlaka açık olması gereken bir mevzu.Ülkemizinde en büyük sorunu bu zaten.Gelenek-görenekler ile ortaçağda kalmış zihniyeti harmanlamış ve aynı şeymiş gibi bakıyoruz...İngilizlere gelirsek şimdi uzmanlarla tartışacak değilim ama hayatı 5 maddeye sığdırmalarına katılmıyorum.İnsanlar çeşit çeşit, herkes farklı şeyler yaparak da mutlu olabilir.
3 Kasım 2008
fidem: Ben böyle abidik gubidik uzman yorumlarını sevmiyorum. Bence herkes nevi şahsına münhasırdır ve benim zihnimi rahatlatan ötekininkini bulandırabilir. Bu nedenle bu tür şeylere pek önem verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ha, ben ne yapıyorum; sessizlik, güzel bir kitap, bir kadeh şarap ve köpeğim. İşte sihirli formülüm budur. Hele bir de kışsa, hava da soğuksa, üzerimde de battaniyem varsa... Düşünmek bile rahatlattı yeminle.
29 Ekim 2008
pinokyo: Üçünü yapıyorum yada yapmaya çalışıyorum ikisini yapmıyorum.Yapmadıklarımdan biri tembellikten birinin nedenini bende bilmiyorum.
28 Ekim 2008
novalgine: hepsinide yaptığım tek bir günüm bile olmadı heralde..
28 Ekim 2008
Anketi oluşturan üye: kagu . 25 Ekim 2008