Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Bir yakınımın kızı lisede okurken bir tarikatın tuzağına düştü. Dinle hiçbir ilgisi ve bilgisi olmamasına rağmen bir yıl kadar bir süre içinde önce türban taktı, sonra o tarikatın dershanelerinden birine yazıldı. Ailesi bu duruma karşı çıkmaya çalıştıkça, kız ailesini evden kaçmakla tehdit etti. Ailesi kızın gerçekten kaçacağını fark edip gideceği yerin de yine o tarikata ait bir yer olduğunu bildikleri için bir şey yapamadılar. Ağabeyi kardeşinin ancak şehir dışındaki bir üniversiteye giderse bu durumdan kurtulabileceğini düşünüyor. Ben de bu tarikatın zaten o kızın her yaptığını takip edeceğini, eğer şehir dışına giderse iyice avuçlarından kayıp gidebileceğini düşünüyorum. Sizce kim haklı, ben mi kızın ağabeyi mi?

%57,5Ben
%14,6Kızın ağabeyi
%14,6Fikrim yok
%13,3Bak ne yapın yazıyorum :
Ankete Katılım: 405 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 110 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pırıl_pırıl: Arkadaş o kadar emin ki kızın hatalı olduğundan, görüşlerine saygı duymak gibi bir ihtimali bile göz önünde bulundurmuyor. Ama ona sorarsan ''aaa görüşlerime saygı gösterin'' der. Bence sizi ve kızın ağabeyini bu durumunuzdan kurtarmak lazım.
5 Şubat 2014
ali58: Sanki satanist bir gruba veya DHKP-C vb. bir sol terör örtütüne katılmış gibi bir hava var.Kızın dinini yaşamasında ne var yahu?
9 Temmuz 2013 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
ordek: Sen haklısın şehir dışınada çıksa tarikatın her yerde kolu var öğrenci evlerine yerleştiriyorlar onları..
26 Mart 2011
ayşetülay: Yakında olduğu zaman en azından takip edebilirsiniz.
13 Ocak 2011
sari_zeybek: Bence kesinlikle sen haklısın... Bu tür tarikatlar sadece bir şehirde faaliyet göstermiyor. Gittiği şehirde de o tarikatın grupları vardır. Üstelik kız çok büyük ihtimalle gideceği şehri de bu tarikatın elebaşılarına sorup seçecektir. Bu yüzden kızı tamamen kaybetmiş olurlar.
20 Ağustos 2010
psklgag: Kız senden de ağabeyinden de daha haklı sonuçta saygı duymalısınız karışmaya hakkınız yok..
23 Temmuz 2010 . 1 üye beğendi
ny12da: Bu tarikat ülkenin her yerinde. Benim de dostumu aldı götürdü. Yararlı mı zararlı mı tartışmasının bile günah sayıldığı bir dönemdeyiz. Bence sen haklısın ama artık kız elden gitmiş.
19 Ocak 2010
as1908: Rahat bırakın. İnsanlar kendi tercihlerini yapmalıdır. Yaptığı yanlışsa zaten bir süre sonra kendiliğinden vazgeçer.
19 Ekim 2009 . 1 üye beğendi
dpd06: Aklıma benim üniversite kaydım geldi.Babamla Ankara otogarına iner inmez türbanlı bir teyze yanımıza gelip kalacak evim yoksa ev verebileceklerini,burs bağlayacaklarını falan anlatmaya başladı,babam kadına öyle güzel laf sokup yolladı ki gülmekten ölmüştüm,kadının suratını görmeniz lazımdı,gerçi kimbilir daha kaç kişiyi tuzaklarına düşürdüler ama en azından ben düşmedim,güldüm geçtim,darısı sizin arkadaşın başına artık.Siz haklısınız sonuçta,her yerde elleri evleri var...Para çok nasılsa.
3 Eylül 2009
Arkantos: Ne yapın edin kurtarın o kızı. Bunu tarikatları kötülemek için söylemiyorum - ki ne kadar iyi yerler oldukları tartışılır- genç yaşlarda insanların beyinlerini yıkıyorlar. Bu şekilde mürit topluyorlar. İlerde çok üzülmek istemiyorsanız onu kurtarın o ideolojiyi, o hastalıklı ideolojiyi kapmasın. Yanlış anlamayın türban takmasına lafım yok ama onların çarpıttıkları din kurallarına ihtiyacı(mız) yok. Belki şehir dışındaki bir üniversiteye giderse -sizin kontrolünüz olduğu sürece- kurtulabilir.
3 Eylül 2009
Anketi oluşturan üye: fidem . 22 Nisan 2008