Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Tarihçi Yusuf Halaçoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasının sahte olduğunu iddia etti. Halaçoğlu, Erdoğan'ın 1981'de mezuniyet belgesi aldığını, belgede resim, damga ve mühür bulunmadığını, mezuniyet belgesini aldığı tarihte üniversitenin henüz kurulmadığını, Marmara Üniversitesi'nin yayınladığı rektör ve dekan imzası bulunmayan diploma ile mezuniyet belgesindeki öğrenci numaralarının farklı olduğunu, mezuniyet belgesinin gerçek olması halinde ise cumhurbaşkanının 4 yıllık bir bölüm okumuş olması gerektiğini, okuduğu bölüm 3 yıllık olduğu için cumhurbaşkanı olma yeterliliğine sahip olmadığını belirtti. Araştırmacı yazar Ergun Poyraz ise 1994 yılında notere onaylatılmış bir diploma yayınladı ve Erdoğan'a ait ortada iki diploma olduğunu, iki diploma arasında bariz çelişkiler bulunduğunu ve her ikisinin de sahte olduğunu iddia etti. Poyraz, Erdoğan'ın ''üniversiteye gittim'' dediği yıllarda İETT'de çalışıyor gözüktüğünü de söyledi. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?

%50,0Erdoğan üniversite okumamıştır, diplomalar da mezuniyet belgesi de sahtedir
%22,7Diplomalardan biri geçerlidir, üniversite okumuştur
%13,6Bence;
%9,1Her iki diploma da geçerlidir, üniversite okumuştur
%4,5İlgilenmiyorum/Fikrim yok
%0,0Diplomalar sahtedir ama üniversite okumuştur
Ankete Katılım: 22 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 1 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

keremege: Deveye boynun eğri demişler; nerem doğru ki, demiş:))
4 Ocak, 00:17
servetcembar: Diplomaya gerek yok...Diplomalı bir cumhurbaşkanına da gerek yok...Osmanlı padişahlarının diploması var mıydı?...Yooo...Halk yıllarca özlediği,ona kulluk etmek istediği adamı aradı aradı aradı ve cumhuriyetin ilanından yıllar yıllar sonra buldu ve bırakmıyor...Bırakmaz kardeş...Layığın bu...Genlerinde bu var...Ataların bunu seviyor...Sen değiştim sandın...Ama olmadı...
7 Temmuz 2018
pırıl_pırıl: Üniversite okumamışsa eğer bunu üniversiteler düşünmeli neden böyle bir insan yetiştiremiyoruz diye ;)
17 Haziran 2016
ibrahimpekin: Liseyi bile bitirdiğinden şüpheliyim, ne üniversitesi yahu? :)
15 Haziran 2016 . 1 üye beğendi
Berkaybjk5: erdoğanı savunmuyorum , ama yusuf halacoglu denen insanın tek bir güvenilebilir düzgün lafı bile yok. bu adamı ciddiye alanlara sadece gülerim.
29 Şubat 2016 . 1 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: toynaklar . 16 Şubat 2016