Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Zonguldak'ta maden ocağındaki patlama sonucu 30 işçinin öldüğü olay sizce ihmalsizlik mi?

%78,8Evet
%9,1Şöyle ki;
%7,6Hayır
%4,5Fikrim yok
Ankete Katılım: 66 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 31 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

ayazcem: Kadercilik anlayışına göre hiçbir kaza da ihmal falan yoktur.Çünkü o ihmal de kaderden gelir yani bu olaya bir adamın kader demesi ve kader o insanı başbakan yapmışsa " Bu nasıl kader?" diyemiyorsun...Çünkü bu zihniyete göre kadere de inanamıyorsun...
4 Haziran 2010
era37: Elbette ihmal var işin içinde. Toplum olarak daha kurallara riayet etme alışkanlığı kazanamadık ne yazık ki! Aynı şekilde koyulan kurallara uyulup uyulmadığını kontrol mekanizmamız da işlemiyor. Bir zihniyet var 'kurallar çiğnenmek içindir' diye. Bu zihniyetin yıkılması lazım.
4 Haziran 2010
ibrahimpekin: Her kazada bir ihmalsizlik vardır. Ve bu maden ocağı patlamaları da tıpkı Tuzla tersanesi gibi her daim yaşanan bir vaka...
2 Haziran 2010
Mekerleme: Kesinlikle ihmal nedeniyle ortaya çıkmıştır. Başbakanı da kınıyorum, böyle bir konu kaderle geçiştirilemez. Bahsettiği kader anlayışı çarpık bir kader anlayışı. Madem öyle kendisi de korumasız gezsin.. Kimden korunuyor ki, kaderden mi?
31 Mayıs 2010 . Polemikleri Oku
unalziya: İhmalsizlik deyince ihmal yok gibi anlıyorum,cevabım hayır. İhmalcilik kastediliyorsa ihmal vardır diyorum,cevabım evet.
27 Mayıs 2010
Hilar: Her kaza ihmal icerir ihmaller de kader ihmal edilmeyen seyler de. Kafa yorunca kadarle ihmalin farkli iki kutupmus gibi degerlendirilmemesi gerektigini her zeki asil ve caliskan Turk genci anlar. Yaslisini bilemem.
27 Mayıs 2010 . Polemikleri Oku
en.cadi: Hayır ne münasebet. Kader tabiki !
26 Mayıs 2010
Dilemma: 'ihmalsizlik mi?' değil 'ihmal mi?' olmalı. Cevabım: bir ihmal.
26 Mayıs 2010
Tun-cem: İhmalsizlik desem bu kazada ihmali olanları aklamış olacağım.Bence Zonguldak'ta maden ocağındaki patlama sonucu 30 işçinin öldüğü olay taşeron firmanın insan hayatını ihmal etmesinden kaynaklanmıştır.
26 Mayıs 2010
drosophila: Kesinlikle ihmalsizliktir. Bütün grizu patlamaları sonucu ölen insanlar ihmalsizlik yüzünden ölmüştür. Gerekli donanım olmadan maden ocağı işletiliyor ve onlarca insan göz göre göre ölüme gönderiliyor. Ne acı ki başbakanın gerekli önlemleri almak yerine olay hakkındaki açıklaması tam bir talihsizliktir ve bu tür acı olayların daha yaşanacağını göstermektedir.
25 Mayıs 2010 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: Fatih_yaşar . 21 Mayıs 2010