Anket Sitesi

Anket Sonuçları

CHP İstanbul Milletvekil Bayram Meral'in, milletvekili seçildiği Kasım 2002'den itibaren 5 yıl boyunca Yol - İş Sendikası'ndan 5 bin YTL düzenli maaş aldığı, cep telefonu faturaları sendika tarafından ödendiği ve kendisine 120 bin YTL'lik bir Mercedes marka makam aracı alındığı tespit edilmiş; Bayram Meral de bunu kabul etmiştir. Bir milletvekilinin bu tür kazanımlar edinmesi sizce doğru mu?

%81,0Hayır
%10,9Fikrim Yok / İlgilenmiyorum
%8,0Evet
Ankete Katılım: 137 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 44 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

gokhan4851: Başbakan en başta olmak üzere hiç bir siyasetçinin böyle tutumlarda bulunması doğru değil.
6 Ekim 2013
bjk1903: Bu sendikalar yoluyla büyük servetlere sahip olanlar var. Ayrıca sendikalarda ağalık gibi bir durum söz konusu; başkanlığa bir kere seçilen bir daha rızası olmadan ayrılmıyor. Bayram Meral bir örnek sadece. Böyle durumlara siyâset kurumunda daha çok rastlanır. Hele iktidar gücünü elinde tutan partiye mensup vekiller, görev süreleri boyunca sadece kendilerini değil, çevresinde kim varsa herkesi abad ederler.
8 Mart 2013
dpd06: Akpli başbakan da milyon dolarlık uçak alırsa makamına olacağı bu, balık baştan kokar. Lula vardır efsanevi Brezialya başkanı, ona da milyonluk uçak almayı teklif ederler o ise ülkede bu kadar aç varken gerek yok der ve reddeder, işte adam var adam var, başkan var başkan var. Yönetenlerin çoğu bunlar gibi maalesef.
3 Mart 2013
berxay: Meclisteki partiler içinde en çok CHP'ye sempati duyduğumu söyleyebilirim ama böyle bir durum varsa tabi ki yanlış. CHP milletvekili diye babamızın oğlu değil yani yanlışlarını açık açık söyleyebilirim ben. Eğer böyle bir şey varsa yanlış yapmış, Kılıçdaroğlu döneminde mi bilmiyorum ama kendisinin böyle bir duruma göz yumacağını sanmam.
31 Ağustos 2012
Held: Sendika baskanliginda bir hikmet var herhalde.Her sendika baskani milyoner cikiyor.
19 Mayıs 2009
62yurtsever: Maaş olayı olmaması gereken bişey milletvekili maaşı var zaten. Makam aracına gelince tofaş neyine yetmiyormuş.Sözde sendikacı çıktığından beri o adamdan hiç haz almıyorum.
14 Şubat 2009
zıpıracik: bir chp milletvekili yapmışsa ortada yanlış bir şey yoktur. yanlışları hep başkaları yapar. kemal kılıçdaroğlu yolsuzlukla mücadele ediyordun hani nerdesin?
22 Ocak 2009 . 1 üye beğendi
Ulusal34: Tayyip kadar abartmamışsa da doğruda yapmamış. Ha bin çalınmış ha bir. ne farkeder ki?
13 Aralık 2008
Tun-cem: En azından oğluna gemi alıp gemicik dememiş.Oğluna çürük raporu alıp askerlik yapmamasını sağlamamış.Vatanını satmamış.
13 Aralık 2008 . Polemikleri Oku
ukela: bu tarz zimmete geçirme olaylarının hiçbiri doğru değil ama söyle söyle duyan kim?
10 Kasım 2008
Anketi oluşturan üye: emay80 . 11 Eylül 2008