Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Gerçek ismi Haydee Tamara Bunke Bider olan Che'nin Bolivya'daki gerilla birliğinde tek kadın olan Tanya, bir şiirinde insanların gelecekte kendilerini hatırlayıp hatırlamayacağını merak eder. 'Artık gitmeli miyim, solan çiçekler gibi? Yeryüzünde benden hiçbir şey kalmayacak Ve adım unutulacak mı bir gün? ' diye sorar. Peki siz Che'nin harekatına katılan gerilla Tanya hakkında neler biliyorsunuz?

%51,2Tanımıyorum
%25,6Fikrim yok
%19,2Che`nin birliğindeki tek kadın gerilla olduğunu
%11,2Bolivya Ordusu`nun tuzağına düşüp öldürüldüğünü
%8,8Komünist bir ailenin komünist bir çoçuğu olduğunu
%6,4Ailesinden çok iyi bir müzikal ve politik eğitim almış olduğunu
%5,629 yaşında öldüğünü
%4,0Ailesinin cenazesinin üzerine Küba bayrağının konmasını istediğini
%4,01966 başında Küba Komünist Partisi’ne kabul edildiğini
%3,2Cenazesi Comandante Che Guevera’nin Santa Clara’daki anıtına konulduğunu
%2,4Diğer:
Ankete Katılım: 125 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 45 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Komünistlerin bol mübalağa ve ajitasyonla ilâh muamelesi yaptığı Che de, yanında ölenler de umurumda değil. Ben Türk milleti ve tutsak Türk elleri için can vermiş kahramanlarımızın hayatını ve efsane mücadelelerini bilir, onları anarım. Bunlardan biri de soykırımcı komünist Çinlilere karşı verdiği özgürlük mücadelesinde şehit olan 20. asrın Kür Şad'ı büyük Türk yiğidi Osman Batur'dur. Yazık ki özünden koparılan, yabancı ideolojilerle esriyen milletimiz bu abidevî kahramanından habersizdir.
5 Mart 2013
dpd06: Komünizm öyle bir ideolojidir ki tüm kapitalistlere korku salar,kapitalistlerin allahı ABD yıllardır 'demokrasi,insan hakları,hukukun üstünlüğü' gibisinden 'üstün' amaçlarla hep komünizmi yok etmeye uğraşmıştır.Ne komiktir ki bugün kahveden birine Herbert Hoover,Harry Truman,Dwight Eisenhower,Lyndon Johnson kim diye sorsanız bilmez,bunlar ABD başkanlarıdır,ama Sovyet yöneticileri Vladimir İlyiç Lenin'i,Josef Stalin'i bilir hepsi.Tanya da,Che de,Deniz Gezmiş de hatırlanır hep,diğerler unutulurkn.
25 Ocak 2011 . 1 üye beğendi
WiNdFaLL: Tanımıyorum,tanımaya da lüzum yok sağol...
16 Ocak 2010
Ugugug: Tanımayanlardan ve bilmeyenlerdenim. Yalnızca ankette verilen bilgilerle, derin çelişkiler içinde kalmış olduğunu söyleyebilirim. Kendini kurtarabilmiş midir bilmem.
22 Temmuz 2009
Held: Pinokya arkadasim buram buram komunizm kokan anketlerden sana da gina gelmedi mi artik?Bu kadar propaganda yeterli degil mi?
19 Mayıs 2009
danzig: Adını ilk defa duydum...
10 Mart 2009
62yurtsever: Şimdi daha çok şeyini öğrendim, sağol arkadaşım.
13 Şubat 2009
8urhan: Tek kadın olduğunu biliyorum.
16 Ocak 2009
Tun-cem: Tanya öldükten sonra,çantasında bulunan anı defteri incelendiğinde, Ostrovski'nin "Çelik böyle Sertleşti" adlı romanından bir alıntı olan.Hayat insana yalnızca bir kez verilir ve insan bunu öyle kullanmalıdır ki,yıllar sonra bu hayat,bir ağırlık olarak üzerine çökmesin,insan geçmişinin sıradanlığı ve zavallılığı utanç duymasın.Ölürken şöyle diyebilmeli insan:Tüm hayatımı ve tüm gücümü,dünyadaki en güzel şey olan insanın özgürlüğü uğruna savaşa adadım...'bölümü görülmüştür.
14 Aralık 2008
siyahmasal: Anket sayesinde epey şey öğrendim hakkında ama tek kadın gerilla olması onun farklı ve cesur olduğunu gösteriyor....
2 Ekim 2008
Anketi oluşturan üye: pinokyo . 18 Eylül 2008