Anket Sitesi

Anket Sonuçları

TBMM'de devam eden bütçe görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin terör örgütü mensuplarını tanımlamak için 'gerilla' ifadesini kullandı. Bu konudaki fikriniz nedir?

%56,5Teröristler için gerilla kelimesi kullanılamaz
%23,5Gerilla kelimesi doğru bir ifadedir
%20,0İlgilenmiyorum / Ne derlerse desinler
Ankete Katılım: 85 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 20 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

sol: Kesinlikle doğru değildir gerilla zulme karşı gösterilen direnişçi halk mücadelesidir.Sadece ve sadece düzenli orduya karşıdır halkın etkileneceği eylemlerde bulunmazlar
12 Ekim 2012
eylül23: Normalde bunlar teröristtir, ama AKP döneminde siyasi ve hukuksal alanda ilerleme kaydettiler ve gerilla oldular.
10 Eylül 2012 . 2 üye beğendi
mahinur: Çok talihsiz ve yanlış bir ifade kullanmış. Gerilla demek teröristi meşrulaştırmaktır.
7 Eylül 2012
grandvitara: Hafif bile kalmış bence.
14 Temmuz 2012
Kurtulus99: Yanlış yapmış.Zira bu ülkede 20 binin üzerinde 'terörist' ve bu 'teröristlerin' de yaklaşık 13-14 milyonun üzerinde destekçesi var.Tutukluları falan da işin içine katarsak 15 milyon 'terörist' var.Bu kadar çok 'terörist' olması da beni hiç düşünmeye sevk etmiyor ; 15 milyon terörist mi olur ulan diye (!) Özetle : http://bit.ly/qfUne
20 Haziran 2012 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
berxay: Ben kendi adıma konuşursam gerilla ifadesini kullanmıyorum. Empati kurmaya çalışınca tabi ki bu örgüte katılanların da zamanında haksızlığa uğradıklarını görüyorum ancak hiçbir sebep (kendi aileleri de dahil) insanların yüreğini yakmaya değmez. Hak arayacaksan demokratik şekilde arayacaksın (Bdp gibi). İdris Naim Şahin'e gelince, kendisi zaten bir numaralı Kürt düşmanı nasıl böyle bir şey demiş ona anlam veremedim. Onun acilen bir takla atıp şu görevi bırakması gerekiyor.
14 Haziran 2012
Ugugug: Biz karşılıklı analaşabilirliği dil sanıyoruz. Aslında örneğin Türkçe diye bir dil yoktur. Her insanın dili ayrıdır, kişiye göre her bir sözcüğün anlam spektrumu değişir. Kimisi gerilla, kimisi partizan, kimisi irhâbî, kimisi kigaidi, kimisi yóujíduì der. Nesne somutsa seslerin ne önemi ne var ki?
14 Haziran 2012
bjk1903: Ìdris Naim Şahin neden böyle bir tanımlamada bulundu bilmiyorum ama bu kavramı kullananların genel olarak maksadı teröristlere sözde özgürlük savaşçısı ve mücadeleci bir grup gibi süslü tanımlamalarda bulunarak malum grubu ve hain eylemlerini legalize etmektir. Oysa bu çabalar boşunadır. Türk milletinin kahır ekseriyetine göre bu çapulcuların tamamı eli kanlı, alçak canilerdir. Türk milletinin ve vatanının düşmanıdırlar.
14 Haziran 2012 . 1 üye beğendi
pinokyo: Bende gerilla diyorum.
13 Haziran 2012 . Polemikleri Oku
as1908: Gerilla tanımlamasını doğru yapmak lazım. Biz genel de askeri bir tanım olarak algılıyoruz ancak dünyada bugüne kadar devlet otoritesine silahla direnen/isyan eden gruplar için bu tabir kullanılmıştır.
30 Ocak 2012
Anketi oluşturan üye: asl9999 . 18 Aralık 2011