Anket Sitesi

Anket Sonuçları

CHP Konya Milletvekili Atila Kart, TBMM'nin 22. Dönemi'nde, şahsıyla ilgili iki dosya hakkında 'Kovuşturmanın ertelenmesine' dair karara karşı yaptığı itirazın, TBMM Genel Kurulu'nda reddedilmesinin ardından, 8 Şubat 2005 tarihinde AİHM'e Türkiye aleyhine dava açmıştı. AİHM de Kart'ı, 'Adil yargılanma hakkının engellendiği ve hak ihlali yapıldığı' iddiasıyla Türkiye aleyhine açtığı davada haklı buldu. Sizce ısrarla dokunulmazlığının kaldırılmasını ve yargılanmasını isteyen biri neden korunur?

%43,2Amma uzun soru/ Anlamıyorum
%30,6İcat çıkarmasından hoşnut değillerdir
%18,9Sus, sustukça sıra sana gelmez felsefesini benimsemişlerdir
%16,2Korunmak için miletvekili olduğunu sanmışlardır
%16,2O bir seçim vaadi, o bir kandırmaca, o bir hayal, o bir. . .
%7,2Koruyor, korunuyorlar dinle bak neden kolluyorlar:
%4,5Milletvekili onuru ile oynatmamak için
%3,6Korumuyorlar yanlış biliyorsun sen
%2,7Kazanılmış hak iade edilmez
Ankete Katılım: 111 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 36 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

sezaibaydemr: Dokunarak dokunulmazlık kalkmaz. Eğer eski iktidarların döneminde dokunulmazlık kalksaydı, bugün ergenekon davası diye bir sorun olmazdı, olaylar çoktan açığa çıkardı.Bugünkü ergenekon suçluları,o zamanların dokunulmazlık sahipleri idi.Kendileri iktidar iken dokunulmazlık olacak da,Ak Parti iktidar olduğu zaman mı kalkacak?
4 Aralık 2009
62yurtsever: Atilla Kart'ın bu onurlu davranışının önüne set çektiler.Çünkü:Dokunulmazlık zırhının arkasına sığınmayan ve kendini yargıda aklamak isteyen bir milletvekili profili Öncelikle AKP milletvekillerinin işine gelmedi.Millet aynı iradeyi onlardanda bekler diye düşündüler.Ama insanlar saf değil ne olup bittiğini gördüler.Adam beni yargıya götürün diye en üst mahkemeye kadar gitti daha ne yapsın.Üstüne benzin döküp kendini mi yaksın?Tekrar onurlu davranışından dolay milletvekilimize teşekkür ederim.
14 Şubat 2009
Tun-cem: Bir tane mv nin dokunulmazlığını kaldırsalar örnek teşkil edecek.Adamlar istanbul belediyesini soyup mv oldular, sahte faturadan yagılanırken bakan oldular.Dokunulmazlık kalkarsa kendilerine dokunacağından kaldırmazlar.
16 Aralık 2008
8urhan: Kazanılmış bir hak iade edilemeyeceğinden olabilir.Çünkü adam TBMM'ye girmiş bir milletvekili.Binlerce kişinin oyunu almış.O hak adamın elinden alınamaz.
7 Aralık 2008
siyahmasal: Onu korumazlarsa sıra kendilerine gelecek,her yedikleri halt ortaya çıktıkça bu örnek gözlerine sokulacak,bunu yapmak işlerine gelmez çünkü çok ileri görüşlüdürler kendileri çokk.....
19 Kasım 2008
ukela: Bu işin kapısı aralanırsa bir de bakmışsınız ki kalkmış...işlerine gelir mi sanmam
12 Kasım 2008
dpd06: çünkü birinin dokunulmazlığı kaldırılırsa bu hukuki örnek teşkil edebilir ve bir anda bütün milletvekillerinin dokunulmazlığının kalkmasının yolu açılır ve bilin bakalım sonra ne olur?bizim hayali ihracatçı,dolandırıcı,hortumcu bazı vekillerimizin başından aşşağıya kaynar sular dökülür.bilmem anlatabildim mi
17 Eylül 2008
menntre: simid bazi arkadaslar bas bas bagiriyor dokunulmazlik kalksin.niye bagiriyorlar boyle cunku biliyorlar dokunulmazlik kalktimi belli bir siyasi kesime hic bir sey olmuyacak ama diger siyasi rakiplerini istedikleri gibi kapi disari ede bilecekler.bazi vatandaslarimiz bunu bu yonden hic algiliyamiyorlar.acikca soyliyeyim chp+yargi beraber calisiyor.boylelikle dokunulmazlik kalkarsa istedikleri akpligi iceri atabilirler.kendilerine geldigindede hic bir sey olmamis gibi davranmaya devam ederler.
15 Eylül 2008 . Polemikleri Oku
pinokyo: Öncelikle çok acayip bir durum olmuş herkes dokunulmazlık zırhına bürünmek isterken bu adam o zırhı söküp atmak istiyor.Ama anketöründe değindiği gibi dokunulmazlık sadece seçim meydanlarında kaldırılır bu ülkede düşünün Cumhurbaşkanı,Başbakanı,Maliye Bakanının adlarının yolsuzlukla ilgili dosyalarda geçtiği bir ülkede dokunulmazlık kalkar mı hiç ?
15 Eylül 2008
ayazcem: Dokunulmazlık ne adaletsiz bir durumdur şöyle düşününce sanırım aranızda bunu da savunacak yoktur..Eee ben milletvekiliyim..Çarparım çırparım...Ne güzel iş....Trilyonu kaybedip cumhurbaşkanı bile olabiliyorsun...Sayın milletveklilini onurlu duruşundan dolayı tebrik ediyorum..Bunu kim veya hangi partiden biri yaparsa helal olsun..
11 Eylül 2008
Anketi oluşturan üye: quartz . 5 Eylül 2008