Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Çernobil faciasının ardından geçen 20 yıl, birilerinin bu faciayı unutması için yeterli oldu ki, Sinop'ta nükleer enerji santrali kurulması gündemde. Siz ne düşünüyosunuz?

%33,2Zenginleşmek için ideal bir teknoloji
%33,2Nükleer santral lobilerinin pazar arayışlarının sonucudur
%31,3Yenilenebilir teknolojilerle daha sağlıklı ve ucuz enerji sağlanabilir
%17,5Bence:
%17,1Sinop`ta bu santralin kurulması süper olur, `Sinop artık marka olacak`
Ankete Katılım: 217 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 2 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 107 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Enerji konusunda uzman değilim; ahkâm kesmeyeyim ama anladığım kadarıyla bu tartışmaların iki çıkış noktası var. Biri nükleer enerji çok tehlikelidir –ki kimse buna itiraz edemez herhâlde-, bu işe girişecek ülkeler bu riski göze almalıdır. İkincisi eğer bir ülke gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak istiyorsa nükleer enerjiyi kullanmak zorundadır. Sonuç olarak ortaya çıkan; bu işe kalkışılırsa çok ihtiyatlı olunması ve olağanüstü tedbirler alınması gerekiyor.
11 Mart 2013
Leyla-tr: Bence kurulmalıdır ancak önemli olan bu santralin kimin kontrolünde olacağıdır. Özelleştirilecekse hiç yapılmasın daha iyi.
30 Haziran 2011
belgeselci: Nükleer enerji santral, ne olursa olsun, nükleer olayını tehlikeli buluyorum. Ama caydırıcılık açısından lazım. O yüzden sadece askeri amaçlı kullanılmalı.
29 Haziran 2011 . Polemikleri Oku
dpd06: Rusyayla anlaşma yapıldı,nükleer santral kuruluyor,%60'ı da Rusyaya ait olacak bildiğim kadarıyla.Dünyada tüm nükleer santraller bu yöntemle kurulmuştur.Önce başka ülkeden yardım alınır,sonra diğer santralleri kendi yapar.Normalde bu böyle olur da bizim ülkede bunun uygulaması nasıl olur bilmem.Bir açıdan bakınca .Rusyadan alınan doğalgaz çok pahalı,petrole yaklaşılmıyor,yeni bir enerji kaynağı iyi olur ama başka yandan bakınca insan hayatına,çevreye büyük tehlike.Zor iş,işi bilene bırakmalı.
22 Kasım 2010
fizikcitolga: Çernobil kazası hiç bir şekilde nükleer enerjinin kullanılmaması için örnek oluşturamaz. Nükleer enerji Abd ve Avrupa ülkelerinin çokça kullandığı bir teknolojidir. Bu işin enerjisi bir yana getireceği teknolojik atılımlarla, bu konudaki dışa bağımlılığımız da azalacaktır. Bu güne kadar kendi elektronik sanayimiz ve kendi ağır metal sanayimiz gelişmemişse bunun sebebi nükleer çalışmaların ülkemizde olmayışıdır.
19 Mart 2010
ışıl_ışıl: Ne güzel işte alın size bir felaket, bir ders. Ne gerekiyorsa yap Çernobil 2 olma.
23 Eylül 2009
8urhan: Yenilenebilir enerji sağlanmalıdır.
7 Aralık 2008
meşmet: bu hükümettende bu beklenir.bu kadar duyarsız olunurmu...
3 Haziran 2008
fidem: Ekranlara pis pis sırıtıp 'bakın ben içiyorum, bir şey olmuyor' diyen Cahit Aral kişisi hala nefes alıp veriyor ama Kazım Koyuncu gibi güzel insanlar ölüp gidiyor...Eğer bu santral da kurulursa, yine bunlara bir şey olmaz... Olan bizlere oluyor, doğaya oluyor, canlılara oluyor. İnsan müsveddelerine bir şeycikler olmuyor ne hikmetse. Hamamböceği olduklarından şüpheleniyorum bazen.
16 Mayıs 2008
hyrttn234: gelecek yüzyılda enerji kullanımı artacak. bu yüzden bence çok gerekli
23 Şubat 2008
Anketi oluşturan üye: stillife . 27 Nisan 2006