Anket Sitesi

Anket Sonuçları

PKK'nın ortadan kalkması için atılması gereken ilk adım / adımlar ne / neler olmalıdır?

%43,1PKK uzantılarının etkin olduğu diğer ülkeler İran, Irak ve Suriye`den isteyen ülkelerle ile iş birliğine gidip ortak, büyük bir sınır ötesi askeri harekat yapmak
%39,6Doğu ve Güneydoğu Anadolu`ya ekonomik destek sağlamak; fabrika kurmak, turizme destek sağlamak vs.
%35,6PKK`ya destek veren ülkeleri (eğer varsa) tam olarak tespit etmek, bu ülkelerin desteğini askeri olmayan ve diplomatik yollarla kırmak
%22,8Başka herhangi bir ülke ile diyaloğa geçmeden büyük bir sınır ötesi askeri harekat yapmak
%21,8Bölge halkıyla doğrudan diyaloğa geçip tam olarak neler istediklerini öğrenmek ve bu istekleri uygulamak
%18,3PKK`ya destek veren ülkeleri (eğer varsa) tam olarak tespit etmek, bu ülkelere ültimatom vermek, sonuç alınamazsa savaş ilan etmek
%8,4Benim şöyle bir fikrim var;
%5,9PKK`nın hiçbir şekilde ortadan kalkacağına inanmıyorum
%5,4PKK`nın kendisi ile diyaloğa geçip tam olarak neler istediklerini öğrenmek ve bu istekleri uygulamak
%5,0İlgilenmiyorum/fikrim yok
%4,5Üniter devlet yapısından vazgeçip federal bir yapıya geçmek
%3,0Türkiye`den ayrı bağımsız bir devlet kurmak
Ankete Katılım: 202 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 3 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 66 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

sol: Doğudaki halkımızı PKK baskısından kurtarmak gerek onlara el uzatmak PKK onlara uzattığı parmağın arkasında sakladığı kendi halkına vurmaktan çekinmeyeceği pençeyi göstermek gerek.
17 Ekim 2012
mahinur: İdam, idam, idam...
10 Eylül 2012
bjk1903: Üniter ve millî devletten asla taviz verilmemelidir. Bu hükümetle zor ama terörün destekleyicisi olan sözde K. Irak yönetimine ekonomik ve siyâsî ambargo uygulanmalı, o bölgedeki hâin yuvaları imhâ edilmelidir. Bölgede hâkimiyet sağlandıktan sonra bir tampon bölge oluşturulmalıdır. Yeni bir terörle mücadelesi çıkartılmalı; yurtiçinde ayrım yapmaksızın bütün PKK sempatizanlarına ağır cezalar uygulanmalı, asla müsamaha gösterilmemelidir. En baştan yıkım projesinden ivedilikle vazgeçilmelidir.
13 Haziran 2012
ibrahimpekin: Üniter devlet yapısından vazgeçmeye gerek yok. Bu ülke bizimdir. Güneydoğu insanı da bu ülkenin vatandaşı. Kendi devletlerini kurmak istiyorlar gibi bir saçmalık olmaması lazım. Biz dışlarsak o zaman kursunlar. Ama içimizde yaşadıklarında göre dışlamıyoruz demektir. Baştakiler istese her türlü ortadan kaldırırlar Pkk'yı ama nedense şehit haberleri almayı tercih ediyorlar.
16 Temmuz 2011
hashasius: PKK ergenekon yapılanmasının ürünleri..
22 Ocak 2011
crasycagla: Başımızda AKP varken PKK istediklerini bizden söke söke alır. Kürtçe televizyon, üniversitelerde kürtçe bölüm, APO'ya hapishane arkadaşları, APO'ya langırt, bilardo ve masa tenisi, İmrali Cezaevi'ne ithal duvar kağıtları, Kürtçe köy isimleri ve Kürt açılımı PKK'nın zaferidir. Bu gidişle bükemediğimiz eli öpmek zorunda kalacağız.
11 Eylül 2010
Tun-cem: Önce pkk ya bu kadar taviz veren akp hükümetinin gitmesi gerekir.Sonra o bölgelere hem devlet hem de özel sektör yatırım yapmalı.Köklü bir eğitim seferberliği başlatılmalı.Türkan Saylan projesi devam ettirilmelidir.Yakalanan pkk lılar yok edilmelidir.
23 Ağustos 2010
pinokyo: Kim bilir belki 4 parçayı birleştirmek gerekir :) Çok dallanıp budaklanan ve haddinden fazla kayıp verilen bir konu. Kan deryası içinde çözüm yolu bulmak daha bir güç oluyor. Türkiye ile iyi bir dost olacak,bağımsız, özgür, Sosyalist bir Kürdistan bence tek çözüm. ( Tansiyonu çıkan üyeler sakin olun biraz)
19 Ağustos 2010
as1908: Öncelikle sorunu bölünme tehlikesi olarak algılamaktan vazgeçmeliyiz. Osmanlının son döneminde de bölünme olarak algılandı ve maalesef bu durum engellenemedi. Sorunu bir arada nasıl yaşarız bakış açısından değerlendirmek gerekir. O zaman bunun için gerekli yollar araştırılabilir. Yönetim şekli konusunda katı olmak ne kadar doğru bilmiyorum ama tam federasyon da çözüm değil. Belki tüm ülkeye yayılı bölgesel yönetimlerin güçlendirildiği sistemler denenebilir.
16 Ağustos 2010
yarayis: Kuzey Irak'ta bagimsiz bir kürt devleti kurulursa pkk'nin bitecegine inaniyorum
18 Temmuz 2010
Anketi oluşturan üye: Etika . 4 Temmuz 2010