Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Okullarda kıyafet yönetmeliğinin nasıl olmasından yanasınız?

%58,2Üniforma giyilmeli
%17,6Tamamen serbest kıyafet olmalı
%14,3Velilerden gelen taleplere göre her okul kendi kararını vermeli
%5,5İsteyen öğrenci serbest giymeli isteyen üniforma giymeli
%3,3Bence;
%1,1İlgilenmiyorum/Fikrim yok
Ankete Katılım: 91 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 6 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pinokyo: Üniforma işi güzeldi ya ruhu vardı. Okula daha fazla ait hissediyordu insan.
Cuma, 22:38
xxyt: Sınıf farklılıkları, zengin-fakin ayrımının ortaya çıkması gibi anti görüşleri çok yanlış buluyorum. Ne yani sınıf arkadaşı tahmin edebiyor mu arkadaşının beslenmesinden, giydiği monttan, ayakkabısından maddi durumunu? Üstelik ekonomik durum utanılacak bir şey değil. Biraz gelişelim: insanlar kıyafetleri ağırlanır fikirleri ile uğurlanır. Aslolan fikirse, beyinse gerisi süs, boş iş. Ağaşılık komplekslerimizi, kıyafet, güzellik vb konulardaki komplekslerimizi aşalım lütfen.
11 Ekim 2014
woxow: isteyen istediğini giysin. 94 te liseden mezun oldum. ozamanda üniforma giymezdim zaten :D
8 Eylül 2013 . 1 üye beğendi
cesuryürek: Serbestliği içine sindiremeyen statükocular üniter devlet ile üniformayı karıştırıyorlar.Üniforma sizin olsun ve üniversite dahil hep öyle gezin.Biz serbestlik ve özgürlükten yanayız!
8 Temmuz 2013 . 1 üye beğendi
ayazcem: Üniförmadan vazgeçecek seviyede değiliz.
1 Temmuz 2013 . Polemikleri Oku
yılmazburak01: Alabilen var alamayan var. Üniversitede serbest zaten çok isteyenler az daha dişini sıksın.
21 Haziran 2013 . 1 üye beğendi
pırıl_pırıl: Eninde sonunda serbest kıyafete geçilecek nasılsa. Türkiye'deki okulların hepsi şu anda buna hazır olmadığından belki veliler kendileri tercih edebilirler geçiş döneminde. Uygulamadaki kolaylıklar zorluklar da dikkate alınmalı. Kimisi serbest kıyafetin daha pratik olduğunu söylüyor. Forma 1 adet olduğundan kişide ve çocuklar da çabuk kirlettiğinden her pazartesi gününe temiz forma yetiştirme stresini çeken veliler var.
13 Mayıs 2013 . 1 üye beğendi
Bysmooter: Serbest olmalı, serbest olduğuna göre isteyen üniformada giyebilmeli.
10 Mayıs 2013 . 1 üye beğendi
dpd06: Üniformayı bir tek ben mi seviyormuşum ya, her gün ne giysem derdi hala canımı sıkıyor, üniversitelerde de olsaydı ses çıkarmazdım heralde:d Şaka bir yana da ne bileyim isteyen istediğini giysin tamam da ya küçücük kardeşim yok Lacoste tişört ister yok ugg bot ister, bu ne? Tüketim toplumu olmasak serbest olsun diyeceğim ama gönlümden her daim üniforma geçiyor.
7 Mayıs 2013
cptcan: Çocuğu ilkokuldan itibaren bişeylere zorunlu hale getirip okulu sevmesini beklemek tezat biraz. Alışkanlıklarımıza ters gelse de 10 sene sonra uniforma zorunlu denilse kıyamet kopar buna eminim...
6 Mayıs 2013
Anketi oluşturan üye: partocar . 3 Mayıs 2013