Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimi yaklaştıkça adaylar da İsrail'e bağlılık demeçleri veriyor. Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, İsrail'e yaptığı ziyarette Kudus'ü İsrail'in başkenti ilan ederken, Demokrat aday ve mevcut başkan Barack Obama da 'Kudüs, İsrail'in başkentidir ve öyle kalacaktır' dedi. Sizce Kudüs hangi ülkenin başkenti olmalıdır?

%52,3Filistin
%16,2Her iki ülkenin de başkenti olmasın
%10,8Her iki ülkenin de ortak başkenti olsun
%9,0Fikrim yok
%6,3İsrail
%5,4Bence ;
Ankete Katılım: 111 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 10 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

servetcembar: En son elçilikleri taşıdılar ve tanıdılar...Daha ne yapsınlar...
22 Aralık 2018
ibrahimpekin: Birleşmiş milletler Kudüs'ü kabul etmiyor. Bu tamam. Hiçbir ülkenin İsrail konsoloslukları da Kudüs'te değilmiş, bunu da vikipediden öğrendim. Öyleyse resmi olarak da İsrail'in başkenti olamaz.
4 Şubat 2013
pinokyo: Vatikan gibi ayrı bi ülke olsun. Dinlerin temsilcileri olsun. Turistlik geziler düzenlensin.
2 Kasım 2012
anketçikızz: Mescidi Aksa eski kıblemizdir ve Kudüs, İslam alemi için üç mübarek beldeden birisidir. Kudüs hep Filistin'in başkenti olarak kalmalıdır
5 Ekim 2012
Liider: Israil tek tarafli baskent ilan ederse ortalik kan golune doner
24 Eylül 2012
Held: Millet olarak Filistinle yatıp Filistinle kalkar olduk. Elin araplarının ne yaptıkları ne yapacakları hiç umrumda değil.65 yıl önce topraklarını İsraillilere satarken düşünselerdi...
21 Eylül 2012 . 1 üye beğendi
doktorl: Üzülüyorum Filistin halkı için... Umarım artık huzur bulurlar.
19 Eylül 2012
dpd06: Eğer ABD başkanı öyle diyorsa öyle olur, oldurulur ki olduruldu da. Fakat BM kararıyla kurulmuş bir ülkeden bahsediyoruz. Gökten zembille inmiş yani kısaca, o açıdan israilin hiçbir halta hakkı yoktur.
12 Eylül 2012
as1908: O bölgede bir devlet olması bile yanlış. Güçlü bir devletin kontrolünde herkesin barış içinde yaşayabileceği özerk bir statü ile yönetilmeli (Mesela Osmanlı zamanında yapmış).
11 Eylül 2012
bjk1903: Son Türk askeri 11 Aralık 1917'de Kudüs'ten ayrıldıktan sonra Araplar bu şehre sahip çıkmak konusunda başarısız oldular. Tarih boyunca Müslüman ve Hristiyanların uğruna savaştıkları bu şehir sonunda hilebâz ve sinsî Yahudilerin hâkimiyetine girdi. Zor döneminde Osmanlı'ya ahde vefa göstermeyen Araplar, birbirini yemekten, kralları ve şeyhleri ABD ve Batı'ya uşaklık yapmaktan vazgeçmediği müddetçe Kudüs'ü Yahudilerden kurtarmaları mümkün olmayacaktır.
10 Eylül 2012
Anketi oluşturan üye: mahinur . 9 Eylül 2012