Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Asrın deneyi olarak adlandırılan, büyük patlama (Big Bang) teorisini doğrulayacak CERN deneyi 10 Eylül günü yapılacak. Ancak bilim adamları:'Dünyayı yutabilecek mini kara delikler ortaya çıkabilir' diye uyarıyor. Kaos teorisyenleri ise bu deneyin dünyanın sonunu getirebileceğini söylüyor ve bu deneye şiddetle karşı çıkıyor. Biim adamları bu deneyle fiziğin başlangıcına, maddenin ilk kez kütle kazandığı ana gitmeyi ve maddenin neden ve nasıl kütle sahibi olduğu sorusunu cevaplandırmayı tasarlıyor. Ne düşünüyorsunuz?

%39,9Deneyin dünyaya zarar vermeyecek şekilde yapılması gereklidir
%30,4Deneyin yapılması gereklidir
%12,3İlgilenmiyorum/Fikrim Yok
%11,6Deney hemen durdurulmalıdır
%5,8Diğer:
Ankete Katılım: 138 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 53 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pırıl_pırıl: Hani hiçbir şey olmadı ya... Dünya yok olmadı filan piff...
28 Şubat 2018
dpd06: Korkulan olmadı neyse ki. Valla CERN neler neler buluyor, biz dahil değiliz. Ha matbaa 100 sene geç gelmiş ha CERNe ööööyle bakıyoruz aynı işte.
3 Mart 2013
partocar: Deney çok önemli bir konuda yapılmaktadır.Özellikle evrimcilerin yanılgılarını gün yüzüne daha fazla çıkaracak bir çalışmadır. Dünya için tehlikeli olacaksa yapılması doğru değil tabii.
23 Eylül 2012
as1908: Yapamadılar arkadaş ertelendi sonra ne oldu bilmiyorum. Bu arada eskiden ne kadar çok anket oluşturulmuş ama şimdi çok az. Neden acaba?
21 Ekim 2010
ışıl_ışıl: Benim bildiğim bu deneydeki amaç bing bang sonrasındaki oluşumları şu anda gözleyebilmek, teorilere göre olması gereken higgs parçacığını gözlemleyerek teorilerin geçerliliğini devam ettirmek. Bu gözlemleri yapmanın çok büyük etkilere neden olacağını düşünmemiştim, şimdi deney ne alemde bilmiyorum ama halen düşünmüyorum. Bilim adamları çalışsın rahat bırakalım... Gidersek hep beraber gideriz birşey olmaz :)
31 Aralık 2009
fatih__80: Fizikçiler bu deneyin sonunda hiçbirşey olmayacağını söylüyor.Eğer öyle birşey olsaydı milyar dolarlar harcamazlardı özellikle de ABD.Böyle uydurma haberlerle halkı kandırmayalım.Gereksiz bir anket.
18 Haziran 2009
62yurtsever: Zararsız yapıldığı sürece herşeyin deneyi yapılabilir.Kontroller sıkı tutulmalı kesinlikle.
14 Şubat 2009
Tun-cem: Bu deney birileri tarafından durduruldu.Ama sebebini başka bir gerekçe olarak açıkladılar.
16 Aralık 2008
8urhan: Dünya için en gerekli bir deneydir.Bu yüzden zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.!
8 Aralık 2008
Leyla-tr: Deney yapılmalı ben Dünya'ya zarar vereceğine inanmıyorum. Gerçi bilimadamlarının pek birşey elde edebileceğine de innamıyorum ama neyse bekleyip göreceğiz ama sanıldığı gibi Dünya'nın sonunu getirmez bence.
14 Eylül 2008
Anketi oluşturan üye: meşmet . 5 Eylül 2008