Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Dolar 2.08 ile Türk Lirası karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkeler faiz oranlarına müdahale ederek kendi paralarının dolar karşısında değer kaybetmesini engellemişken Türkiye Merkez Bankası faize müdahale etmiyor, dolayısıyla dolar yükselişine devam ediyor. Siz Merkez Bankasının bu politikasını doğru buluyor musunuz?

%54,5Hayır doğru bulmuyorum
%21,2Evet doğru buluyorum
%15,2İlgilenmiyorum/Fikrim yok
%9,1Şöyle ki;
Ankete Katılım: 33 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 1 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

servetcembar: Şimdi daha da koptu...Padişah iyice semirdi...İkinci saray hazırlıklarına başlayın...
25 Mart 2015
tooche: Şu anda Türkiye de doğru olan ne var ki?
2 Kasım 2013
bjk1903: Eminim birileri bu işten önemli rantlar devşirmiştir. Çok övündükleri Türk Lirası'nın değeri alaşağı oldu, sadece seyrediyorlar.
1 Ekim 2013
ayazcem: İktisatçılar bile bu konuda ikiye bölünüyor.Bende gidip geliyorum.İki tarafın da haklı olduğu noktalar var.Benim elimde olsa biraz daha beklerdim duruma göre müdahale ederdim...
13 Eylül 2013
pırıl_pırıl: Ekonomik değerlerle oynamak öyle kolay olmasa gerek. Doların yükselmesi de bir yönden işime geliyor bir yönden gelmiyor. İşime gelen kısmı daha yüksek sanırım :)
8 Eylül 2013
ikm: Faiz arttırılırsa devlet borçlanmak için daha fazla para ödemek zorunda kalır. Arttırmazsa da Tl dolar karşısında değer kaybeder, bu da vatandaşa olumsuz yansır. Türkiye Merkez Bankası bu durumda yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal.
8 Eylül 2013 . Polemikleri Oku
dpd06: Faiz lobisinden şikayet edip faize zamanında müdahale etmemek... Tam bir aklı-evvel işi.
7 Eylül 2013
baltam: Dalgalı kurun zararları...(Yararı var mı acaba)
6 Eylül 2013 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: dpd06 . 5 Eylül 2013