Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Son günlerde Bahadır Baruter imzalı bir karikatür tartışılıyor. Karikatürde yazan 'Allah yok din yalan' yazısı bazı çevrelerce tepkilere neden olup,hakaret olarak yorumlandı.Sizce de hakaret midir?

%56,0Evet
%34,8Hayır
%5,0İlgilenmiyorum
%4,3Bence;
Ankete Katılım: 141 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 44 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

baltam: Buna nasıl hakaret diyebiliyorlar anlamıyorum. Tamamen fikir özgürlüğü bu. Bu mantığa göre ''Allah var, din doğru.'' diyenler de hakaret ediyor.
30 Ağustos 2013 . 1 üye beğendi
partocar: Allah'a küfretmek isteyen zaten edebilir. Bağırmasına gerek yok. Sorudaki 'din yalan' kısmı hakarettir. Allah'ın varlığını inkar etmek, yani ateizm ise bir inançtır. Ateizme küfretmek de ateistlerin hoşuna gitmez. O zaman inançlar serbest hakaretler yasak olmalı.
26 Şubat 2013 . 1 üye beğendi
anafor: Son zamanlarda onaylanmayan bir anketimle konusu benzeşiyor, bence; insanlar Türkiye'de, İran'da Allah'a küfür edebilmeli, İsrail'de cumartesi ateş yakabilmeli ve Hindistan'da inek kesebilmeli. İfade ve inan özgürlüğünden yanayım, aa burası ileri demokratik Türkiye'ydi di mi? Pardon yanlış gelmişim.
12 Kasım 2012
sol: Bilemiyorum direk hakaret olarak algılamamak lazım görmek lazım
16 Ekim 2012
zateyani: İnanç özgürlüğüdür saygı duyulur; ancak özgürlükler, başkalarının özgürlüklerinin başladığı yerde biter. Bunun hakaret olmadığını düşünüyorum; yalnız bazı çevreleri rahatsız etmişse doğru bir davranış değildir.
14 Nisan 2012
coniss: Dini varlığına inanmayabilir ona bir şey diyemem ama din yalan deyince....Sanki bir şeyi yok saymak hakarettir gibi geliyor bana
4 Mart 2012
springg205: inancı ne olursa olsun, sanatçı olduğunu ve bunu sanat adına yaptığını savunanarak islama ve müslümanlara ve tüm kutsallarına küfretmek en hafif ifade ile haddi aşmak değil de nedir?
6 Nisan 2011
servetcembar: Kardeşim adam bu ülkeyi mi yönetiyor da bu kadar hassassınız anlamadım...Geçiniz...
2 Mart 2011
masmavi: bence hakaret yok.Bir insan Allah var diyorsa başka bir insanda Allah yok diyebilir.Ama mesela allah yalancı dese o hakaret olurdu
25 Şubat 2011 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
pinokyo: Radikal'de gördüm karikatürü. Lambalar prezervatife benzetilmiş deniliyor. Ben ona katılmıyorum zaten Bahadır Baruter Facebook sayfasına bir fotoğraf koymuş aynı karikatürdeki lambalar. Allah yok yazısı ise hoş olmamış. Bence bu tip şeylere hassasiyet gösterilmeli.
19 Şubat 2011 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: Gavin . 14 Şubat 2011