Anket Sitesi

Anket Sonuçları

KİM HAKLI? Televizyonda doğal hayatı anlatan programların birinde, timsahlar nehirden geçen ceylanlara, antiloplara saldırıyor. Ben, orada onları kameraya alan ekibe neden müdahele etmiyorlar diye kızıyorum. Arkadaşım da bana bu olay doğanın dengesi, karışmamak gerekir diyor. Ben, sonuçta insan da doğanın bir parçası, biz de bu dengenin içindeyiz; asıl biz müdahale edersek denge korunabilir diyorum. Sizce kim haklı?

%81,7Arkadaşın haklı, doğa kendi dengesini kendi yönetir
%10,9Sen haklısın, müdahele etmek lazım
%7,4Fikrim yok
Ankete Katılım: 497 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 162 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pinokyo: Doğanın dengesi bence müdahale edilmemeli.
29 Kasım 2012
orhun007: Bizim müdahalemizin doğal olması için kendi türümüze fayda sağlayacak bir hareket olması gerekir. Onun dışında beslenme şekillerine göre ya da canlıların sevimliliklerine göre canlıları ayırt edemeyiz. O zaman ceylanlar da otları yerken onlara müdahale edelim netice de bitkiler de canlı.
21 Ağustos 2012
padişah: Doğa değildir kendi dengesini koruyan!
11 Ocak 2010
arcıt: Peki et yerken arkadaşların onu senin azından kapıyor mu? Hayır. O zaman sende antilopa dokunamassın.
30 Mart 2009
Ktulu: Timsahlar aç mı kalsın ? :D
28 Şubat 2009
yagbi: Balık tuttukları için balıkçıları kovalamadığını düşünüyorum.Ya da hayvan kestiği için kasapları.Sanırım vejeteryan da değilsindir.Doğada hayvanlar sadece hayatta kalacak ve yavrularını beslemeye yetecek kadar avlanır sadece.İnsanlar gibi satmaz,stoklamaz.Sence doğada insandan daha vahşisi var mı?Dengeyi sadece biz bozuyoruz,uyan.
28 Şubat 2009
Dilemma: Doğa kendi akışında o kadar huzurlu, o kadar kusursuz bir akışta ki. Bunun tek istisnası 130 bin yıl önce dünyada belirip, tüm küreyi sahiplenip dengeleri altüst eden, homo sapienstir. Yani ben, sen, o, biz, siz, onlar.
17 Şubat 2009
zeytin88: Arkadaşın haklı.Sana ne timsahların antilopları yemesinden,antilopların babasımısın sen
16 Eylül 2008 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
ginko: Doğa kendi dengesini kendi yönetir buna rağmen karıştığım çok olur kedilerin çok olduğu bi ortamdayım ve kuş yakalasalar ağzından alırım kameramanlar bunları görüntülediklerinde doğanın dengesini bize gösteriyo olmasa belki engel olurlardı .
8 Eylül 2008
ibrahimpekin: Doğal denge bu.. Doğal dengeye müdahale edemezsin..
12 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: danzig . 17 Temmuz 2007