Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Ülkemizde düşünce özgürlüğü olduğuna inanıyor musunuz?

%52,7Hayır, düşünce özgürlüğü yeterince yok
%31,2Tamamen olmasa da çoğu yönden bu hak tanınmış durumda
%15,6Evet, herkes fikirlerini ne olursa olsun rahatlıkla ortaya koyabilir
%5,9Bence:
%2,7Fikrim yok
Ankete Katılım: 186 üye
Bu ankete oy verirken her üye en az 1, en çok 2 seçenek işaretledi
Anketi Paylaş:
Anketi 65 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

bjk1903: Türkiye'de düşünce özgürlüğü, ancak siyâsî iktidar başta olmak üzere etkin güç odaklarını rahatsız etmemek, düşüncelerinizi söze ve yazıya dökmemek ve kimseyle paylaşmamak kaydıyla vardır. Yalnız ülkede bazı istisnaî söylemler son derece rahat bir şekilde dillendirilebilir. Türkiye'de herkes millî değerlere sövmek, Türk tarihini, Türk büyüklerini aşağılamak, yabancı hayranlığını özendirmek, milliyetçiliği yerden yere vurmak ve vatanperverliği kıyasıya eleştirmek konusunda sonuna kadar hürdür.
23 Nisan 2013
sol: Yeterince yok en var dediğiniz noktada bile toplumun baskısını bir şekilde hissettiğiniz bir ülkedir burası
31 Ekim 2012
en.cadi: Düşünüyorum, öyleyse Silivri!
20 Mayıs 2011
ordek: Yiğit Bulut bu hakkını milyonların önünde rahatça kullanmıştı.Çokta haklıydı bence peygamberimize küfür ettikleri zaman Rasmussen (Nato Genel Sekreteri) ifade özgürlüğü demişti.Yiğit Bulut'da ifade özgürlüğünü rahatça dile getirdi.Bu sadece bir örnek herkes fikirlerini rahatça ortaya koyabilir.
7 Nisan 2011
uslu yadigar: Ülkemizde özgürlük olduğuna inanmıyorum.
10 Ekim 2010
gamzet2: Açıkçası düşünmüyorum. Olsaydı, herkesin 'Akp'ye oy vermeyeceğim' dediği bi zamanda neredeyse halkın yarısının oyuyla Akp iktidara gelmezdi. Halk iktidar partisi yandaşıyken bile bunu rahatça söyleyemiyorsa o ülkede özgürlükten bahsedilebilir mi?
17 Kasım 2009
charlatan: Öncelikle düşünce değil ifade özgürlüğü diye sorukmalıydı bence.Aslında o konuda da yeterince özgür değiliz maalesef düşüncelerimiz bile yönlendirilebiliyor.İfade özgürlüğünden bahsetmeye bile gerek yok.
1 Ağustos 2009
mehmeto: Tabiki var, Recep amcam sağolsun Türkiye'ye eşsiz ve benzersiz bir demokrasi getirdi,ona olan borcumuzu nasıl ödeyeceğiz bilmiyorum
1 Ağustos 2009
anıl_1988: Yani genel olarak var diyebiliriz.
31 Temmuz 2009
quartz: Düşünmede bir kısıntı yapıldığını düşünmüyorum, sorun ifade edebilmekte, bu nedenle artık ifade özgürlüğünden bahsediliyor. Ancak seçeneklerden düşünce özgürlüğünü ifade özgürlüğü yerine alındığı anlaşıldığı üzere son zamanlarda, ve tarihimizin türlü dönemlerinde konuya yönelik ciddi sıkıntılar yaşandığı ortadadır. Olmadık insanların olmadık düşüncelerini söylemesinde de bir beis görülmemektedir bu da başka bir anket konusu olur.
30 Temmuz 2009 . Polemikleri Oku
Anketi oluşturan üye: hicod . 24 Mayıs 2009