Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Vücut bütünlüğüne karşı kişilik bozukluğu : Vücudun herhangi bir bölgesinin, tamamen kullanılamaz hale gelmesini arzulama. Örneğin, tekerlekli sandalyeye mahkum olma isteği. En yakınınız/sevdiğiniz bu sendromu yaşıyor olsa ve siz bir cerrah olsanız, bu arzunun gerçekleşme hayaliyle yaşayan ve ancak o gün kendini tam, gerçek anlamda mutlu ve iyi hissedecek olan yakınınızı/sevdiğinizi, onun isteğiyle, ameliyat eder miydiniz?

%64,8Hayır
%18,2Fikrim yok
%13,6Evet
%3,4Şöyle ki;
Ankete Katılım: 88 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 8 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

servetcembar: Hoooop...Ben elendim...
23 Aralık 2018
deryyya: onun istiyor olması yeterli değil,sağlığı konusunda doğru olanı yapardım
6 Kasım 2012
ibrahimpekin: Başarılı olacağım konusunda kendime güveniyorsam severek yapabilirdim bunu.
5 Kasım 2012 . Polemikleri Oku
drosophila: Bu tur vakalar son derece seyrek goruluyor. Sizofrenide de benzer durumlar gorulebiliyor. Su linkten kendi gozunu cikaran uc sizofreni vakasinin oykusunu okuyabilirsiniz: http://www.psikiyatridizini.org/viewarticle.php?article_id=9998
5 Kasım 2012
en.cadi: Öyle bir arzusu varsa doktora gerek duymayacaktır. Hiçbir doktor böyle birşey yapmaz zaten, kafayı yememişse o da..
4 Kasım 2012
bjk1903: Bu tür bir istekte bulunan kişi psikolojik olarak sağlıklı değildir. Onun akıl dışı isteğini yerine getirecek insanın da normal olmaması gerekir. En iyisi bu kişiye yönelik psikolojik bir destek sağlanmasıdır.
3 Kasım 2012
Red-kit: Bir yemin ettim ki dönemem (Hipokrat)
3 Kasım 2012
sol: Böyle bir şey yapmazdım kendisinin isteği üzerinede olsa Allah insanları şaşırtmasın
3 Kasım 2012
pinokyo: Bu bence psikolojik bi durum. Psikologa yönlendiririm.
2 Kasım 2012 . 1 üye beğendi
berxay: Hiç duymadım böyle bir hastalığı. Şöyle bir bakınca sevgi, ilgi, şefkat gibi duyguların eksikliği sonucu böyle bir istek çıkar gibi geliyor bana. Ben onu ameliyat etmek yerine sevdiği kişilere bu durumu izah eder ve ona daha hassas davranmalarını isterdim.
2 Kasım 2012
Anketi oluşturan üye: coronaa . 2 Kasım 2012