Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Sanat ve bilimdeki gelişmeler, ahlaki değerlerin saflaşmasına mı, yoksa bozulmasına mı yol açmıştır?

%37,3Bozulmasına yol açmıştır
%25,4Saflaşmasına yol açmıştır
%21,2Bence;
%16,1Fikrim yok
Ankete Katılım: 118 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 41 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

berxay: Kime göre neye göre ahlak? Sanat ve bilimden rahatsız olanlar sadece geri kafalılardır, hani şu Orta çağ Avrupasında ve İslam ülkelerinde olanlar var ya. Ben bu gelişmeler ve ahlak arasında bir bağlantı göremiyorum, dolayısıyla bozulmasına da saflaşmasına da yorum yapamam. Sanat, bilim ve ahlak birbirinden bağımsız olmalıdır.
12 Ağustos 2012
dpd06: Soruya gel. Ahlak değerleri dediğin şey sürekli değişen birşeydir. Misal ilk çağlarda evlilik yoktu, evlilik dışı ilişki de yoktu, doğal olarak bu ilişki ahlakdışı olarak görülmüyordu, ama şimdi görülüyor. Bilim ve sanat da bu değerlerin yeniden düzenlenmesine katkıda bulunuyor. Değişim zaten gereklidir, değişimden korkan statükoculardan olmaktansa 'ahlaksız' olarak nitelendirilmeyi tercih ederim.
12 Ağustos 2012
baltam: Sanat ahlakı bozmaz.Ama bilimi bilmem.
6 Nisan 2012 . Polemikleri Oku
sari_zeybek: Ahlaki değerler, çağa ve insanlara göre değişmektedir. Bu sebeple bu konuda bir şey söylenemez. Çünkü ahlaki değerler değişkendir. Coğrafyaya, kültüre ve insanların sosyo kültürel, eğitim ve gelir düzeylerine göre değişir.
20 Mayıs 2010
padişah: Gelişmeler elbette iyidir, faydalıdır.Ama kötü kullanınca silah haline dönüşür.Önemli olan tekmlejinin lullanılacağı yerdir.Nükleer eneji ister silah olarak, isterse elektrik eldesinde kullanılabilir.
13 Ocak 2010
Ugugug: Şu an yarı cahil devirdeyiz, ondan bozulmaya yol açtı, yakında bilim ilerledikçe saflaşma aşaması gelecektir.
31 Temmuz 2009
papaqan: Tabii ki de bozulmasına yol açmıştır. Ama bunu sebebi olarak Sanat ve bilimi göremeyiz. Ahlaki değerlerin bozulmasının tek sebebi insanların bilinçsizliğidir. Sanat ve bilim gibi nedenler insanın yaptıklarının yanında hiçin çeyreği kalır :)
27 Haziran 2009
ışıl_ışıl: Ahlak giderek bozuluyor.
27 Haziran 2009
Dilemma: Yargının gördüğü ama benim nedense göremediğim o değer yasalarının terslerini ahlaklı olarak kabul edersem bana göre değişim saflaşma, görünmeyeni gören yargıya göre de bozulma olur.
21 Haziran 2009
Ktulu: Sanat insanın ahlakını bozmaz, zenginleştirir. İnsanın ahlakını bozan 'sanatçı ortamı'dır. Giren bilir. Maalesef ki böyledir...
15 Nisan 2009
Anketi oluşturan üye: Leyla-tr . 29 Ağustos 2008