Anket Sitesi

Anket Sonuçları

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, yeni hazırladıkları Belediyeler Kanunu'nda "Belediye kurulması için 5000 nüfus şartı getirdiklerini, 2000'in altında nüfusa sahip belediyelerinde söndürüleceğini" açıkladı.Sizce bu doğru bir karar mı?

%44,7Evet
%44,7Hayır
%10,6Fikrim yok
Ankete Katılım: 94 üye
Anketi Paylaş:
">
Anketi 7 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

servetcembar: Bir takla at da görelim diyen adam mıydı bu İNŞ...Şerefsiz...
22 Aralık 2018
pinokyo: Lüzumsuz olan belediyeleri söndürmek gerek, israf.
23 Kasım 2012
en.cadi: İdris Naim Şahin olsun, Hüseyin Çelik olsun, Taner Yıldız olsun bunlar birşey diyorsa o şey öyle olmamalıdır aslında. O şeyi onlar da demiyordur zaten, de diyordur birisi diyorlardır. Yani özetle; tanıştırayım efendim, saçmalama Kralları hepsi..
13 Ekim 2012
Jgr: Bu kararı hangi parti iktidarda olursa olsun desteklerim.Ama bazı illerde 'büyükşehir belediyesi' oluşturulmasına da karşıyım. Mevcut haliyle bile birçok 'Büyükşehir' belediyesinin gereksiz olduğunu düşünüyorum.Doğrusu İstanbul dışında büyük bir şehirde görmüyorum.
12 Ekim 2012
keremege: Bizlere sormadan belediyemizi elimizden alıyorlar. Bu yüzden pazar günü sandığa gidip 'hayır' diyerek hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Esas düşündürücü olan genelinin Chp Belediyesi olması. İleri demokrasiden bahseden arkadaşlar, sizlerin buna da bir kılıfı vardır ama değil mi?
12 Ekim 2012 . 3 üye beğendi
kober: amaç chpli ve bdpli belediyeleri kapatmaksa yanlış. kapatılacak belediyelerin hangi partiden olduklarını konusunda istatiksel bilgi sunulması gerekir.
11 Ekim 2012
as1908: Doğru bir karar. İstanbul'da bir sokaktan bile ufak yerler Anadolu'da belediye oluyor. Küçük yerde bu yüzden sayısız sıkıntı oluyor. Halk başkandan hizmet beklerken, hiç bir zaman yeterli bütçe olmuyor.
11 Ekim 2012
anafor: Kapatılan çoğu belediyenin Chp'ye ait olduğu acı ve gerçek bir ileri demokrasi kararı. Hep bir ya söndürme, ya sindirme çalışmalarında bunlar.
10 Ekim 2012
ayazcem: İdris Naim Şahin bana "sen çok iyi bir adamsın" falan dese ne kadar kötü bir adam olduğumu anlarım.:) Bu uygulama o yerlere "buraları terkedin" anlamına gelecek sanırım.
10 Ekim 2012
bjk1903: İlginçtir; kapanacak bin 581 belediyenin birçoğu AKP'li değil. Zaten bunların bir kısmının sahil kesimlerindeki CHP'li belediyeler olduğu biliniyor. Bana öyle geliyor ki bu düzenleme bölgeleri hizmet götürmek amacıyla değil, AKP'nin seçimle kazanamadığı belediyeleri ele geçirme çalışmasıdır. Ayrıca bu değişiklerin yerel seçimler yaklaşırken yapılması da çok manidar.
10 Ekim 2012 . 2 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: senem_elfo . 8 Ekim 2012