Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kurtuluş Savaşımızın din uğruna yapıldığı yorumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

%44,3Her iki unsur da bu mücadelede etkilidir
%40,6Saçmalıktır. Mücadelemiz halkın bağımsızlık arzusundan doğmuştur
%12,5Doğrudur. Halk bu savaşı dini uğruna vermiştir
%2,6Fikrim yok
Ankete Katılım: 271 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 99 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

pırıl_pırıl: Kurtuluş Savaşında canını verenler yıllar sonra torunlarının başörtüsü yüzünden üniversitelere devlet dairelerine alınmadıklarını görselerdi kemikleri sızlardı. Kurtardıkları vatanda İslamın yok edilmeye kalktığını görselerdi herhalde daha farklı olurdu herşey. Çünkü o insanlar şimdiki insanlar gibi sözde Müslüman değillerdi ve İslam için ve vatan için canlarını verirlerdi. Merak etmeyin şehitlerimiz vatanı hala istediğiniz şekilde savunacak insanlar var bu ülkede!
15 Ağustos 2017
ibrahimpekin: Vatan için yapıldı vatan.
21 Temmuz 2017
ali58: Doğrudur.Maraşta kurtuluş peçeye uzanan el ile başlamıştır.Zaten 'vatan sevgisi imandandır'.
7 Temmuz 2013 . 1 üye beğendi
berxay: Din uğruna yapılmış olsa, yani halktan bu yüzden destek görmüş olsa, neden İslamcılar-Osmanlıcılar vs. başarısız oldu diye sorarlar insana.
17 Eylül 2012
bjk1903: İstiklâl Harbi'nin salt din uğruna veya din elden gittiği için yapıldığı savı mesnetsizdir. Bu düşünce siyâsal İslamcıların hezeyanıdır ve tarih bilmezliğidir. Zira o dönem dinî hassasiyeti yüksek çevrelerin kurtuluş plânı akıllarınca dinlerini özgürce (!) yaşayacakları manda yönetimleriydi. İstiklâl Harbi Türk'ün gurur ve onur mücadelesidir. Yüce Başbuğ Gazi Mustafa Kemâl Paşa ve silâh arkadaşların önderliğinde Türk milletinin vatanı ve bağımsızlığı uğruna destanlar yarattığı savaştır.
27 Temmuz 2012 . 1 üye beğendi
timursanli: Şehadet şerbetini içip hak divanına varma arzusu ve Allah Allah sesleri ile hucum borusunun çaldığı savaştan bahsediyoruz değil mi ?
5 Ocak 2012 . 1 üye beğendi
keremo: Osmanlı da Türkiye de Müslüman bir ülke olduğu için din etkilidir.
18 Haziran 2011
fatih_erdem: Vatan sevgisi imandandır.
4 Haziran 2010
WiNdFaLL: Her iki unsur da etkili olmakla birlikte,zaferle ayrılmamızdaki en büyük etken sahip olduğumuz iman gücüdür...
24 Ocak 2010
selcuk74: Dini duygularla yapanlarda vardır sonuçta o zaman ortada bir millet yoktu büyük bir oranda dini olarak kardeşlerin yapmış olduğu bir mücadele vardı
8 Mayıs 2009
Anketi oluşturan üye: arı . 13 Haziran 2008